Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

18 stycznia 2011 r.
18:17
Edytuj ten wpis

Olimp-Start Lublin nadal mierzy w ósemkę

Autor: Zdjęcie autora (lukisz)
0 6 A A
Czy Dominik Derwisz zdoła awansować ze Olimpem-Startem do fazy play-off? (FOT. Maciej Kaczanowski)
Czy Dominik Derwisz zdoła awansować ze Olimpem-Startem do fazy play-off? (FOT. Maciej Kaczanowski)

Przed rozpoczęciem sezonu działacze Olimpu-Startu po cichu wspominali o awansie. Jednak po 16 kolejkach lublinianie zajmują trzecie miejsce od końca i znacznie bliżej im do spadku, niż do gry w fazie play-off.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dlaczego lubelski zespół znalazł się w tak trudnej sytuacji? – Wystarczy spojrzeć na nasz skład sprzed roku i obecny. Czarno na białym widać wyraźną różnicę na niekorzyść jakości. Przekonywałem, że będziemy walczyli o zwycięstwo w każdym meczu, ale mówiłem również, że pewnych rzeczy nie zdołamy przeskoczyć. Mamy budżet na poziomie trzech ostatnich drużyn I ligi.

Mimo to nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Wierzę w awans do czołowej ósemki, bo sporo zespołów jest w naszym zasięgu – przekonuje trener Dominik Derwisz, który przed rokiem miał do dyspozycji Tomasza Celeja, Rafała Króla czy Łukasza Kwiatkowskiego. Natomiast w trakcie obecnych rozgrywek z zespołu odeszli także Piotr Jagoda i jego brat Łukasz. W ich miejsce, po kilku meczach do kadry dołączyli Sebastian Szymański i Tomasz Prostak. A po tylu roszadach potrzeba czasu, żeby zgrać zespół.

Ostatnim nabytkiem Olimpu-Startu jest Michał Zalewski, który może przydać się pod koszem. Jednak ciężko wymagać, aby regularnie zdobywał po kilkanaście punktów. Okazuje się również, że drugi z graczy, który miał zasilić "czerwono-czarnych” – Łukasz Muszyński, postanowił zostać w Wałbrzychu.

– Po prostu doszedł do wniosku, że na jego pozycji panuje zbyt duża rywalizacja i wycofał się z umowy – mówi prezes klubu Witold Czarnecki. Skład uzupełnił jeszcze junior Kacper Chmiel i na tym koniec. Kolejnych wzmocnień już nie będzie, bo 15 stycznia zostało zamknięte okienko transferowe.

– Nadal wierzymy w ten zespół. Nie zamierzamy odpuszczać i grać w przyszłym sezonie w II lidze. Jest jeszcze sporo spotkań i można odwrócić losy tego sezonu – dodaje prezes Czarnecki, który przyznał, że nie zanosi się na zmianę trenera, bo klubu nie stać na szkoleniowca z zewnątrz.


Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jaro / 20 stycznia 2011 o 18:29
jaka przyszlosc? jak nie wejda nawet na sekunde przez caly sezon... szkoda ich zdrowia
Avatar
jon / 19 stycznia 2011 o 21:03
Chmiel i Kowalczuk sa młodymi graczami na przyszłość i sie proszę od nich odczepić!!
Avatar
ja / 19 stycznia 2011 o 19:45
nie ma pieniędzy na trenera z zewnątrz!! to o czym tu w ogóle mowa?? bez zmiany trenera, to to wszystko w ogóle nie ma sensu!!
Avatar
obsrwator / 19 stycznia 2011 o 14:25
Super wzmocnienia typu K.Chmiel. Zenada, może Do TKKFu wyszukac jakiś talent bo jest kilka znanych nazwisk lub chłopakow pokazujących b.wysoki pozim ale po co. A.Rak wisi na obręczach polus w każdym teamie znajdzie się któs o niebo lepszy. Najważniejsze ,że wzyscy są na miejscu w Lublinie !!! PS nawet nie próbował żadnego chłopaka zaprosic na trening a tak sie robi w innych klubach niech 1 na 10 zostanie to sukces. . Zmienic trenera na kogokolwiek i powinno byc lepiej......
Super wzmocnienia typu K.Chmiel. Zenada, może Do TKKFu wyszukac jakiś talent bo jest kilka znanych nazwisk lub chłopakow pokazujących b.wysoki pozim ale po co. A.Rak wisi na obręczach polus w każdym teamie znajdzie się któs o niebo lepszy. Najważniejsze ,że wzyscy są na miejscu w Lublinie !!! PS nawet nie próbował żadnego chłopaka zaprosic na trening a tak sie robi w innych klubach niech 1 na 10 zostanie to sukces. . Zmienic trenera na kogokolwiek i powinno byc lepiej...... rozwiń
Avatar
parmezan / 19 stycznia 2011 o 09:21
W PRZYSZŁYM SEZONIE TO DOPIERO nie będzie kasy !!! SPONSORZY uczą się JAK W JAJO ICH robicie !
Avatar
Gość / 18 stycznia 2011 o 20:44
To,że "trener"??? i działacze plotą bzdury to się nie dziwię - ich znajomość koszykówki jest bliska zeru, a może mniej niż zero - ale martwi mnie, że dziennikarze (media) te bzdury publikują - Start w tym składzie stać co najwyżej przy olbrzymim szczęściu na wygranie 2-3 meczy w tej rundzie co gwarantuje miejsce poza pierwszą dwunastką i tylko cud (np. wycofanie się niektórych zespołów) może uratować ligę dla Lublina
Avatar
jaro / 20 stycznia 2011 o 18:29
jaka przyszlosc? jak nie wejda nawet na sekunde przez caly sezon... szkoda ich zdrowia
Avatar
jon / 19 stycznia 2011 o 21:03
Chmiel i Kowalczuk sa młodymi graczami na przyszłość i sie proszę od nich odczepić!!
Avatar
ja / 19 stycznia 2011 o 19:45
nie ma pieniędzy na trenera z zewnątrz!! to o czym tu w ogóle mowa?? bez zmiany trenera, to to wszystko w ogóle nie ma sensu!!
Avatar
obsrwator / 19 stycznia 2011 o 14:25
Super wzmocnienia typu K.Chmiel. Zenada, może Do TKKFu wyszukac jakiś talent bo jest kilka znanych nazwisk lub chłopakow pokazujących b.wysoki pozim ale po co. A.Rak wisi na obręczach polus w każdym teamie znajdzie się któs o niebo lepszy. Najważniejsze ,że wzyscy są na miejscu w Lublinie !!! PS nawet nie próbował żadnego chłopaka zaprosic na trening a tak sie robi w innych klubach niech 1 na 10 zostanie to sukces. . Zmienic trenera na kogokolwiek i powinno byc lepiej......
Super wzmocnienia typu K.Chmiel. Zenada, może Do TKKFu wyszukac jakiś talent bo jest kilka znanych nazwisk lub chłopakow pokazujących b.wysoki pozim ale po co. A.Rak wisi na obręczach polus w każdym teamie znajdzie się któs o niebo lepszy. Najważniejsze ,że wzyscy są na miejscu w Lublinie !!! PS nawet nie próbował żadnego chłopaka zaprosic na trening a tak sie robi w innych klubach niech 1 na 10 zostanie to sukces. . Zmienic trenera na kogokolwiek i powinno byc lepiej...... rozwiń
Avatar
parmezan / 19 stycznia 2011 o 09:21
W PRZYSZŁYM SEZONIE TO DOPIERO nie będzie kasy !!! SPONSORZY uczą się JAK W JAJO ICH robicie !
Avatar
Gość / 18 stycznia 2011 o 20:44
To,że "trener"??? i działacze plotą bzdury to się nie dziwię - ich znajomość koszykówki jest bliska zeru, a może mniej niż zero - ale martwi mnie, że dziennikarze (media) te bzdury publikują - Start w tym składzie stać co najwyżej przy olbrzymim szczęściu na wygranie 2-3 meczy w tej rundzie co gwarantuje miejsce poza pierwszą dwunastką i tylko cud (np. wycofanie się niektórych zespołów) może uratować ligę dla Lublina
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

TAURON BASKET LIGA
Półfinały

Wyniki:

Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Polski Cukier Toruń - Slam Ostrów Wielkopolski
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Stelmet Zielona Góra - Anwil Włocławek

Tabela:

1. Anwil 32 56 2732-2366
2. Ostrów Wlkp. 32 55 2586-2350
3. Polski Cukier 32 55 2730-2427
4. Stelmet 32 53 2738-2505
5. Dąbrowa Górnicza 32 52 2643-2477
6. Rosa Radom 32 52 2659-2531