Olimp-Start Lublin przegrał po dogrywce ze Zniczem Basket Pruszków

Autor: (kk)

W sobotę trzeci mecz przed własną publicznością w tym sezonie rozegrali koszykarze Olimpu-Startu Lublin. Niestety podopieczni trenera Dominika Derwisza przegrali po dogrywce ze Zniczem Basket Pruszków 79:88.

Po raz trzeci w tym sezonie koszykarze Olimpu-Startu Lublin schodzili z parkietu ze spuszczonymi głowami. Czterdzieści pięć minut nie wystarczyło, aby pokonać Znicz Basket Pruszków.

W drugiej kwarcie wydawało się, że nic nie odbierze zwycięstwa lublinianom, którzy prowadzili już dwunastoma punktami. Jednak kilka minut później Olimp-Start... musiał gonić rywala. Dopaść pruszkowian udało się dopiero w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry. Wysiłek włożony w ambitną pogoń został jednak zmarnowany w dogrywce, którą "czerwono-czarni” przegrali 3:12.

Czego zabrakło? Przede wszystkim chłodnej głowy rozgrywających. W połowie czwartej kwarty goście przekroczyli limit fauli, ale lublinianie tego nie wykorzystali. Zarówno Łukasz Jagoda, jak i Michał Sikora konsekwentnie starali się grać piłką po obwodzie, zamiast próbować penetrować strefę podkoszowa i szukać przewinień rywali.

Dodatkowo, starszy z braci Jagodów popełnił w dogrywce dwie fatalne straty, które pozwoliły przyjezdnym wypracować kilkupunktową przewagę. – Nie tak to miało wyglądać. W końcówce zespół nie realizował tego, co sobie założyliśmy – kręcił głową z niedowierzaniem Dominik Derwisz, opiekun miejscowych.

Po raz kolejny "czerwono-czarni” potwierdzili, że mają spory problem z odpornością psychiczną. Objawia się to przede wszystkim słabą skutecznością na linii rzutów osobistych. Ze Zniczem wykorzystali tylko 19 z 29 prób.

Ponownie rozczarował Łukasz Kwiatkowski – podstawowy center Olimpu-Startu. Zawodnik mierzący 205 cm zebrał jedynie dwie piłki.

– Ale kryłem Andrzeja Misiewicza, który grał daleko od kosza – próbował usprawiedliwiać się lubelski środkowy. Mniej cierpliwości zdają się mieć za to klubowi włodarze.

– W tym tygodniu spotkamy się z niektórymi zawodnikami i nie jest wykluczone, że wyciągniemy wobec nich pewne konsekwencje – zapowiedział Witold Czarnecki, prezes Olimpu-Startu.

Olimp MKS Start Lublin - MKS Znicz Basket Pruszków 79:88 (22:15, 18:22, 19:27, 17:12, 3:12)

Start: Myśliwiec 22, Kwiatkowski 12, Sikora 10, Aleksandrowicz 8, Kowalski 8, oraz Prażmo 8, Łuszczewski 6, Ł. Jagoda 5, P. Jagoda 0, Jan Szadura 0.

Znicz : Suliński 21, Misiewicz 18, Czubek 12, Szymański 11, Szumełda-Krzycki 10, Malewski 8, Zarankiewicz 5, Machynia 2, Fraś 1, Piotrowski 0.

23 października rozpoczyna się sezon amatorskiej koszykówki !!! jeszcze można się zapisywać !!! zabawa super od października do kwietnia, gramy w 3 ligach !!! więcej na stronie www.llk.pl
bambuczko
bambuczko (17 października 2010 o 13:25) 0
chłopaki, mieliście wygrac tego mecza!!!!
kibic
kibic (17 października 2010 o 09:43) 0
Pytanko do trenera: Dlaczego w tym meczu tak mało grał Prażmo (w tym meczu najlepszy wysoki), a w jego miejsce wchodził słaby w tym meczu Kwiatkowski i Łuszczewski (tylko biegali i mieli więcej strat -kroki, 3sek.,) co do niech zero uwag trenera! jedyne usprawiedliwienie to brak sił Prażmo, aaa i Kowalski robi zajebistą robotę a zbiera opierdziel jak zrobi jeden błąd, chłopak się denerwuje wtedy i gra pod dodatkową presją, coś tu jest nie tak...