Koszykówka

Pod koszami Dziennika Wschodniego: Pierwsza porażka mistrzów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 stycznia 2009, 17:11
Autor: (art)

Koszykarze amatorzy z AUX Matematyki doznali pierwszej porażki w sezonie.

Mistrzowie naszych rozgrywek musieli uznać wyższość Alco, chociaż na 6 minut przed końcem spotkania prowadzili 47:41.

Niestety, później było gorzej i rywalizacja zakończyła się wynikiem 53:58. W Matematyce, dysponującej tylko pięcioosobową kadrą, zabrakło czołowego zawodnika - Bogdana Lembrycha, który pauzował za przewinienia techniczne.

Potknięcie mistrzów wykorzystał TKKF Cukropol, który po pokonaniu Farmedu objął prowadzenie w tabeli. W zwycięskim zespole najwięcej punktów zdobyli Jacek Olejniczak i Paweł Zdeb (po 24).

O niespodziankę postarali się koszykarze Inwest-Dźwig Czuby, wygrywając ze Zdrojem MPWiK 47:44. Jeszcze w trzeciej karcie Zdrój miał przewagę 18 punktów jednak z czasem roztrwonił ten dorobek.

W jednym z najładniejszych I-ligowych meczów, obserwowanym przez wielu kibiców zgromadzonych w hali Startu, Stolmako Poniatowa uporało się z Braćmi Mrozik. Wśród triumfatorów najskuteczniejszy był Piotr Karolak (26 pkt), dzielnie wspierany przez Pawła Kosiora (25 pkt). W przegranym zespole najwięcej punktów zdobył brat Piotra, Paweł Karolak (19).

W II lidze pierwszą porażkę poniósł Świd-Hurt, ulegając Rodmosowi 55:72. Adrian Szczotka rzucił 19 pkt, jego brat Tomek dodał 9 "oczek”. W III lidze i w rozgrywkach oldbojów górą byli faworyci.

I LIGA

Alco - AUX Matematyka 58:53 * Inwest-Dźwig Czuby - Zdrój MPWiK 47:44 * TKKF Cukropol - Farmed 88:53 * Skarpa Nadar - Winiarnia u Dyszona 62:60 * Kom pl. - Kouba Koubala 60:49 * Bracia Mrozik - Stolmako Poniatowa 53:66.

1. Cukropol 7 13 +191
2. Matematyka 7 13 +115
3. Farmed 7 12 -22
4. Bracia Mrozik 7 11 +14
5. Stolmako 7 11 -4
6. Alco 7 11 -16
7. Kom.pl 7 10 -3
8. Zdrój MPWiK 7 10 -27
9. Inwest Czuby 7 9 -62
10. Skarpa Nadar 6 9 -70
11. Winiarnia u Dyszona 7 8 -51
12. Kouba Koubala 6 6 -65

II LIGA

Morfus - III Brygada Zmechanizowana WKS 67:52 * Świd-Hurt - CL Rodmos 55:72 * Hotel Korona - Żagiel 60:37 * CSF - Groszek Team 49:56 * Revolution - ADK Lublin 60:50 * Lever - Revsteam 56:54. Mecz zaległy: Revsteam - Morfus 52:97.

1 Lever 7 14 +89
2. Świd-Hurt 7 13 +86
3. Morfus 7 12 +103
4. Revolution 7 12 +82
5. WKS 7 11 +82
6. Groszek Team 7 11 +46
7. CL Rodmos 7 10 +35
8. Refsteam 7 9 -57
9. ADK Lublin 7 9 -67
10. Hotel Korona 7 9 -90
11. CSF 7 8 -141
12. Żagiel 7 8 -168

III LIGA

Grupa A: Polanica 2009 - Pszczółka Elto 59:42 * AT Vision - Wioska 85:40 * Niezależni - Europejski Dom Spotkań 42:67 * Fight Club - Polmak 28:50 * RCEZ Betax - Marki 55:45.

1. Polmak 8 15 +45
2. AT Vision 7 13 +156
3. RCEZ Betax 7 13 +59
4. Mavericks 7 12 +70
5. Polanica 8 12 +26
6. Niezależni 7 10 -45
7. Marki 8 10 -99
8. Europejski Dom 7 9 -18
9. Fight Club 7 9 -57
10. Pszczółka 7 9 -68
11. Wioska 7 8 -69

III LIGA

Grupa B: Lipa Team - LUS 59:48 (mecz rozegrano awansem) * Jammers - 10 TH 64:37 * Bachus - Zgoners 54:39 * Jur-And - No To Co 45:25 * Bychowo - Galwanex Skarpa 87:66.

1. Jur-And 7 14 +142
2. No To Co 8 13 +101
3. Bychowo 7 12 +45
4. Zgoners 7 12 +17
5. Bachus 7 11 +46
6. Studio Urody 7 11 +12
7. Jammers 7 10 -33
8. Lipa Team 8 10 -178
9. 10 TH 7 9 -35
10. LUS 7 9 -47
11. Galwanex 8 9 -70

LIGA MAXI

Matematyka - LCS MOSiR 43:88 (mecz rozegrano awansem) * Kangur - Lubzel 71:57 * Lift Senior - Lancet 54:86 * Zdrój MPWiK - Auto Sikira 64:44.

1. LCS MOSiR 3 6 +93
2. Kangur 3 6 +52
3. Lubzel 3 5 +15
4. Zdrój MPWiK 3 5 -34
5. Lancet 3 4 +47
6. Matematyka 3 4 -21
7. Lift Senior 3 3 -67
8. Auto Sikira 3 3 -85
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
"zrozpaczony"
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

"zrozpaczony"
"zrozpaczony" (12 stycznia 2009 o 23:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie z powodu tej porażki, dzisiaj na deptaku były takie tłumy płaczących lublinian.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

TAURON BASKET LIGA

WYNIKI KOLEJKI

4 KOLEJKA
Polski Cukier Toruń - Miasto Szkła 92:75
PGE Turów Zgorzelec - GTK Gliwice 120:86
Polpharma Starogard - Stelmet Zielona Góra 82:77
Anwil Włocławek - Rosa Radom 86:65
BM Slam Stal Ostrów - Czarni Słupsk 76:74
TBV Start Lublin - Legia Warszawa 95:85
Trefl Sopot - MKS Dąbrowa 85:78
Polski Cukier Toruń - Asseco Gdynia 87:79
King Szczecin - AZS Koszalin

TABELA

1. Polski Cukier 4 7 345:360
2. Anwil 3 6 267:207
3. Stelmet 4 6 325:297
4. King Szczecin 4 6 299:299
5. Turów 4 6 347:355
6. Polpharma 3 5 259:237
7. TBV Start 3 5 274:257
8. Dąbrowa Górnicza 3 5 251:234
9. Asseco 3 5 247:240
10. Trefl Sopot 3 5 256:252
11. Czarni 3 4 240:245
12. Miasto Szkła 3 4 214:256
13. Rosa Radom 2 3 151:150
14. Ostrów Wlkp. 2 3 152:154
15. Legia 3 3 227:268
16. Gliwice 3 3 226:288
17. AZS Koszalin 2 2 148:183
Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!