Polski Cukier SIDEn Toruń – Wikana-Start Lublin 81:64

Dodano: 19 grudnia 2012, 20:47

Marcel Wilczek zdobył we wczorajszym meczu trzynaście punktów (WOJTEK NIEŚPIAŁOWSKI)

Wysoka porażka Wikany-Startu Lublin w Toruniu

Trener Dominik Derwisz zapowiadał przed meczem, że kluczowym elementem będzie uniknięcie przestojów w grze.

Jego słowa nie znalazły jednak odzwierciedlenia w postawie "czerwono-czarnych”. Goście rozpoczęli fatalnie, bo po pierwszej kwarcie przegrywali 12:37.

W drugiej części spotkania obraz gry diametralnie się zmienił – gospodarze nie potrafili trafić do kosza i ten fragment spotkania przegrali 11:30. O wyniku przesądziła jednak ostatnia kwarta, kiedy lublinianie zanotowali kolejny przestój i przez blisko pięć minut nie potrafili zdobyć punktów. Miejscowi to wykorzystali i pokonali Wikanę-Start 81:64.

Polski Cukier SIDEn Toruń – Wikana-Start Lublin 81:64 (37:12, 11:30, 15:13, 18:9)

Toruń: Jarecki 23 (4x3), Lisewski 13, Żytko 10 (2x3), Perka 7 (1x3), Szpyrka 1 oraz Kowalewski 9 (1x3), Sikora 7 (1x3), Śmigielski 5, Plebanek 2, Pagacz 2, Szymański 2, Królikowski 0.

Wikana: Ł. Wilczek 16 (3x3), Łuszczewski 16, M. Wilczek 13 (1x3), Celej 5, Sikora 3 (1x3) oraz Czujkowski 9 (1x3), Szymański 2, Kowalski 0, Marciniak 0, Ciechociński 0.