Porażki Olimpu-Startu i Novum

Dodano: 7 lutego 2011, 16:32
Autor: Kamil Kozioł

Sergiusz Prażmo (z piłką)nie zachwycił w meczu z SKK Siedlce (Wojciech Nieśpiałowski)

Wydaje mi się, że część ekipy przed tym meczem nie poświęciła wystarczająco czasu na koncentrację. W tej lidze nikt nie położy się przed nami. Jestem zawiedziony postawą zespołu – powiedział po porażce z SKK Siedlce Dominik Derwisz, trener Olimpu-Startu Lublin.

Pierwsze minuty nie wskazywały na tak wysoką porażkę "czerwono-czarnych”. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy prowadzili 4:2. Jednak dobra postawa Karola Dębskiego sprawiła, że w 6 min gospodarze wygrywali 10:7.

W tym momencie Olimp-Start do walki poderwał Przemysław Łuszczewski. W pierwszej kwarcie popularny "Włodek” zdobył osiem punktów i dzięki jego dobrej postawie "czerwono-czarni” w 10 min przegrywali zaledwie jednym "oczkiem”.

Początek drugiej odsłony ponownie należał do przyjezdnych, którzy po celnej trójce Tomasza Prostaka ,wyszli na prowadzenie 28:26. Ostatnie sześć minut pierwszej połowy okazało się koszmarem dla podopiecznych Dominika Derwisza. W tym okresie lublinianie zdobyli zaledwie cztery punkty. Rywale rzucili ich aż dwanaście, a wśród nich brylował Dębski, który do przerwy zdobył 11 punktów.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta. Koszykarze Olimpu-Startu nadal byli bardzo nieskuteczni, co rywale bezlitośnie wykorzystywali. Ciągle bardzo dobrze grał Dębski, a z rzutem włączył się również Kamil Sulima, który w całym meczu zdobył 15 punktów.

– Zagraliśmy fatalnie w defensywie. Bez dobrej obrony nie da wygrać się spotkania na poziomie pierwszoligowym – powiedział Derwisz.

SKK Siedlce – Olimp-Start Lublin 82:58 (20:19, 18:13, 23:12, 21:14)

Siedlce: Dębski 19, Sulima 15, Bręk 12, Chomka 12 Czyż 4 – Nędzi 9, Ustarbowski 4, Kotwicki 3, Warecki 2, Bal 2.

Olimp-Start: Łuszczewski 15, Szymański 11, Zalewski 8 S. Prażmo 2, Sikora 2– Kowalski 13, Prostak 5, Myśliwiec 2.

Zwyciężył silniejszy

Dużo bardziej doświadczony zespół Polonii Przemyśl nie dał szans drużynie Novum L:ublin. Podopieczni Sławomira Depty przegrali 63:76. W ekipie Novum na słowa pochwały zasługują Jakub Karolak (16 pkt) i Paweł Szeleźniak (15 pkt).

Polonia Przemyśl – Novum Lublin 76:63 (21:16, 7:20, 25:13, 23:14)

Polonia: Garbacz 4, Sebrala 20 (1x3), Bal 15 (1x3), Sołtysiak 6, Musijowski 6 – Czopik 0, Przwrocki 12 (2x3), Kindlik 0, Turczyński 0, Nowak 9, Rabka 4, Nowakowski 0.

Novum: Król 9 (1x3), Szeleźniak 15 (1x3), Stachera 5 (1x3), Ciechociński 0, Pawelec 6 – B. Karolak 0, Wiśniewski 2, J. Karolak 16, M. Gospodarek 10.

AZS Politechnika Radomska – Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 68:90 * Wisła AWF Kraków – Cracovia 1906 Kraków 102:59 * KU AZS Politechnika Rzeszów – UMKS Kielce 75:69 * HK Bank Spółdzielczy Żory – KS AZS AWF Katowice 66:100 * MKS Polonia Przemyśl – Novum Lublin 76:63 * MKS Limblach Limanowa – Unia Tarnów * MCKiS Termo-Rex Jaworzno – KKS Mickiewicz Katowice * Znicz Jarosław – STACO MNLK Niepołomice zakończyły się po zamknięciu wydania.