Pszczółki wygrały i prawie zapewniły sobie utrzymanie

Dodano: 11 marca 2015, 20:26

Rywalizacja w fazie play-out dopiero się rozpoczęła, a jest już prawie pewne, że podopieczne Krzysztofa Szewczyka utrzymają się w rozgrywkach. Środowa wygrana sprawiła, że na pięć kolejek przed końcem rozgrywek mają cztery zwycięstwa przewagi nad zespołami znajdującymi się w strefie spadkowej.

Do utrzymania przybliżył się także Chemat Basket Konin, ogrywając 81:58 Widzew Łódź.

Lubelskie akademiczki, które w sezonie zasadniczym dwukrotnie bez większych problemów uporały się z zespołem z Gdyni, także i tym razem były zdecydowanymi faworytkami. Niespodziewanie, spotkanie nie ułożyło się jednak po ich myśli. Od pierwszych minut mecz był wyrównany, ale lekką przewagę posiadały przyjezdne. Wygrały pierwszą kwartę 22:21 i kolejną 16:13.

Na szczęście w drugiej połowie Pszczółki wzięły się do roboty. Poprawiły grę w defensywie, przestały dopuszczać rywalki do czystych pozycji rzutowych i w efekcie odrobiły straty, doprowadzając do wyrównania pod koniec trzeciej odsłony.

Kluczowa okazała się ostatnia kwarta, a w zasadzie jej początek. Dwa celne rzuty Olivii Tomiałowicz, najpierw za dwa punkty, a następnie za trzy, pozwoliły wypracować lubelskiej ekipie pięć "oczek” przewagi nad rywalkami. Celnym lay-upem odpowiedziała Tiffany Brown, ale po chwili zza linii 6,75 m trafiła Taylor.

Przez blisko trzy kolejne minuty żadna z ekip nie potrafiła zdobyć punktów. Ta chwila przyśnięcia bardzo drogo kosztowała zespół z Gdyni, który nie był już w stanie odrobić strat. Lublinianki wygrały 68:64. Żeby ostatecznie przyklepać sprawę utrzymania potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Basket Gdynia 68:64 (21:22, 13:16, 16:14, 16:10)

Lublin: Robinson 16 (1x3), Morawiec 13 (1x3), Bussie 4, Kotnis 2, Bejtić oraz Tomiałowicz 13 (1x3), Taylor 11 (1x3), Żandarska 9,.

Gdynia: Brown 13, Dorogobuzowa 12 (1x3), Stankiewicz 7 (1x3), Jakubiuk 7 (1x3), Miłoszewska oraz Adamowicz 10 (1x3), Naczk 3 (1x3), Różyńska 2.

O utrzymanie: Chemat Basket Konin – Widzew Łódź 81:58.

9. Lublin 23 31 1478-1652
10. Konin 23 29 1544-1808
11. Gdynia 23 27 1537-1777
12. Łódź 23 27 1450-1803

O utrzymanie, 14-15 marca: Widzew Łódź – Pszczółka AZS UMCS Lublin * Basket Gdynia – Chemat Basket Konin.

Play-off, 14-15 marca: Wisła Can-Pack Kraków – Ślęza Wrocław * Energa Toruń – Glucose ROW Rybnik * Artego Bydgoszcz – MKK Siedlce * CCC Polkowice – KSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.