Rezerwy Pszczółki AZS UMCS ograły ostatni zespół rozgrywek

Dodano: 7 marca 2015, 20:00

Rywalizacja w grupie spadkowej pierwszej ligi kobiet nabiera rumieńców. Lubelskie koszykarki po zwycięstwie nad ŁKS SMS Łódź znacznie poprawiły swoją sytuację w tabeli i zwiększyły szansę na utrzymanie rozgrywkach.

Gospodynie zdecydowanie dominowały przez trzy pierwsze kwarty. Rywalki potrafiły nawiązać walkę dopiero w ostatniej, gdy trener Daria Cybulak desygnowała do gry rezerwowe. Najlepszą zawodniczką meczu była Jessica Dulęba, która z 24 punktami na koncie była najskuteczniejsza na parkiecie.

– Dziewczyny pokazały, że potrafią zagrać w pełni skoncentrowane przez cały mecz, a nie tylko w pierwszej połowie, na to uczulałam je w przerwie – cieszyła się na oficjalnej stronie swojego klubu Cybulak.

Zwycięstwo w sobotnim spotkaniu było tylko formalnością. Łodzianki to zdecydowanie najsłabszy zespół w całej lidze. Nie wygrały ani jednego meczu i już kilka kolejek temu przesądzona została ich degradacja. To, kto zajmie drugie spadkowe miejsce rozstrzygnie się w trzech ostatnich seriach gier.

O pozostanie w lidze oprócz rezerw Pszczółki AZS UMCS walczą jeszcze Polonia Warszawa i KKS Olsztyn. W najtrudniejszej sytuacji jest ten ostatni zespół, mający na koncie jeden punkt więcej od rywali, ale i jedno spotkanie mniej w zanadrzu.

AZS UMCS II Lublin – ŁKS SMS Łódź 86:46 (25:16, 29:9, 19:7, 13:14)

Lublin: Dulęba 24, Trzeciak 13, Kasperka 10, Witkoś 10, Grygiel 7, Smoleń 6, Krajewska 5, Buksińska 4, Kędzierska 3, Poleszak 2, Siudak 2, Słoboda.

I LIGA KOSZYKAREK

AZS UMCS II Lublin – ŁKS SMS Łódź 86:46 * KKS Olsztyn – Ostrovia Ostrów Wlkp. * MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra – AZS UG Gdańsk 83:78 * Lider Swarzędz – Mon-Pol Płock 77:55 * Mecz SKK Polonia Warszawa –Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów zakończył się po zamknięciu dzisiejszego wydania gazety.

10. Łódź 16 16 803-1248

14-15 marca: Łódź – Olsztyn * Gdańsk – Swarzędz * Ostrów Wlkp. – Warszawa * Płock – Gorzów Wlkp * Lublin – Jelenia Góra.