Stalma AZS UMCS Lublin ponownie zwycięska

Dodano: 16 listopada 2014, 23:01

Trwa zwycięska passa koszykarzy Stalmy AZS UMCS. W sobotę podopieczni Przemysława Łuszczewskiego pokonali Wisłę Kraków 77:74. Tradycyjnie już lublinianie słabo weszli w mecz. Wprawdzie po rzucie Adama Myśliwca i dwóch trójkach Bartłomieja Karolaka było 8:2 dla gości, ale w kolejnych minutach grali tylko miejscowi. Zawodnicy "Białej Gwiazdy bardzo szybko zbudowali sobie znaczącą, sięgająca kilkunastu punktów, przewagę.

Mecz rozstrzygnął się dopiero w czwartej kwarcie - w 34 min Bartłomiej Karolak wykorzystał dwa rzuty wolne i wyprowadził akademików na prowadzenie, którego nie oddali już do końcowej syreny.

Na dwadzieścia sekund przed ostatnim gwizdkiem szansę doprowadzenia do remisu miał Mateusz Piotrowski, jednak zmarnował dwa rzuty wolne. W odpowiedzi Karolak wykorzystał jeden osobisty i lublinianie mogli świętować kolejne zwycięstwo.

TS Wisła Kraków - Stalma AZS UMCS Lublin 74:77 (26:15, 18:28, 17:18, 13:16)

Wisła: Majka 16 (2x3), Krawczyk 13, Kolber 10 (2x3), Urbanek 8, Żaczek 0 oraz Lewandowski 10 (1x3), Zgłobicki 6, Piotrowski 4, Dąbek 4 (1x3), Czajka 3 (1x3).

Stalma: D. Myśliwiec 23 (4x3), B. Karolak 20 (5x3), A. Myśliwiec 18 (1x3), Wiśniewski 11, Krzeszowski 2 oraz Beczek 2, Stefaniuk 1, Chabros 0, J. Adameczek 0.

Sędziowali: Gandor i Szybisty.

Widzów: 300.

Pozostałe wyniki: Sokół Ostrów Mazowiecka - MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 71:81. Mecze KS Piaseczno - AZS AGH Alstom Kraków, MKS Skierniewice - Polonia Warszawa i ŁKS SMS MG13 Łódź - KS Księżak Łowicz zakończyły się po zamknięciu wydania.

10. Piaseczno 6 6 401-483

22-23 listopada: Polonia - Sokół * AZS AHG - Skierniewice * Księżak - Stalma * ŁKS - Piaseczno * Gimbaskets - Wisła.