Start Gdynia - Start Lublin 91:74

Dodano: 26 listopada 2011, 18:58
Autor: KAMIL KOZIOŁ

Kamil Michalski (z piłką) i jego koledzy byli w sobotę zdecydowanie gorsi od rywali (Maciej Kaczanow

Startu Gdynia i Startu Lublin nawet nie sposób porównywać. Podopieczni Pawła Turkiewicza dysponują pokaźnym, jak na warunki pierwszoligowe, budżetem i silnym oraz wyrównanym składem.

Czerwono-czarni” z kolei mają wąską kadrę, a w klubie od dawna nie przelewa się. Dlatego w sobotę podopieczni Dominika Derwisza nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się dużo wyżej notowanemu rywalowi.

Lublinianie w tym meczu prowadzili tylko raz, kiedy w drugiej minucie punkty zdobył Paweł Kowalski. Później na parkiecie istnieli już tylko gospodarze. Ogromne problemy "czerwono-czarnym” sprawiał zwłaszcza Mateusz Kostrzewski.

Mierzący 202 cm 22-letni skrzydłowy co chwila dziurawił lubelski kosz. W całym spotkaniu zdobył 14 punktów, z czego aż dziewięć w pierwszej kwarcie. W drugiej odsłonie podopieczni Dominika Derwisza dalej tracili hurtowo punkty.

Trzeba przyznać jednak, że gospodarze byli niesamowicie skuteczni – schodząc na przerwę mogli się pochwalić 64 procentową skutecznością rzutów z gry.

Przewaga gdynian momentami sięgała ponad trzydziestu punktów, co pozwoliło Pawłowi Turkiewiczowi wprowadzić na boisko rezerwowych.

Ci zawiedli zwłaszcza w czwartej kwarcie. Lublinianie złapali wiatr w żagle i potrafili wygrać fragment tej odsłony 22:0. Swoją postawą imponował zwłaszcza Rafał Król, który po przyjściu do Lublina Piotra Pustelnika rzadko pojawiał się na parkiecie.

Tym występem wychowanek Włodawianki Włodawa pokazał, że jest w stanie skutecznie rywalizować o miejsce na boisku.

Start Gdynia - Start Lublin 91:74 (31:18, 31:15, 20:14, 9:27)

Gdynia: Śmigielski 16, Krajniewski 12 (2x3), Szpyrka 11 (1x3), Bach 4, Wojdyła 3 (1x3) oraz Kostrzewski 14, Mordzak 10 (2x3), Andrzejewski 8 (1x3), Lisewski 4, Nowakowski 3, Malczyk 3 (1x3), Krazue 3 (1x3).

Lublin: Szymański 13 (1x3), Łuszczewski 12, Król 11, Pustelnik 6 (2x3), Michalski 5 oraz Kowalski 12, Prażmo 7, Aleksandrowicz 6, Myśliwiec 2, Gazarkiewicz 0.

lenistwo i nieudolność (27 listopada 2011 o 20:10) 0
CZEMU ZATEM BUDŻET I STABILNY SKŁAD nie miał znaczenia BY WYGRAĆ Z LIDEREM SOKÓŁ ŁAŃCUT ???! Ciekawe co napiszesz jak spadną ?!
czarny pasterz i owieczki (27 listopada 2011 o 19:31) 0
wąskie to ma horyzonty i pojecie o koszykówce co kolejny rok potwierdza ( za tydzień 12 lokata na 15 zespołów )4ta kwarta to gra z ławką rezerwowych , a rezerwowy jest rezerwowy bo nie jest debeściak
Marian
Marian (26 listopada 2011 o 21:23) 0
W takich meczach nasza zbieranina jest bez szans - było już ponad 35 przewagi - może da się coś wyrwać u siebie - generalnie liga słabiutka, przy wzmocnieniach i poważnym podejściu można było walczyć o PLK a tak przyjdzie znów trząść portkami w barażach