Start Lublin - AZS Radex Szczecin 70:60

Dodano: 21 grudnia 2011, 22:14

Michał Aleksandrowicz (z piłką) był najlepszym zawodnikiem środowego spotkania (Wojciech Nieśpiałows

Koszykarze Startu Lublin odnieśli w środę niezwykle cenne zwycięstwo. Po meczu pełnym wzlotów i upadków, podopieczni Dominika Derwisza pokonali AZS Radex Szczecin 70:60.

W pierwszej kwarcie gospodarze pokonali rywali pięcioma punktami. W drugiej, niezwykle wyrównanej, padł remis, ale trzecią zdecydowanie wygrali goście.

Wydawało się, że podopiecznym Dominika Derwisza ciężko będzie się podnieść, ale zdołali jednak wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Wygrali ostatnią kwartę 20:7 i całe spotkanie 70:60.

Rywalizacja pod koszami wypadła na remis (35:35), ale to goście zebrali więcej piłek w ofensywie. "Czerwono-czarni" byli jednak skuteczniejsi (41.9:35.3 procent).

Najlepszym zawodnikiem środowego meczu był Michał Aleksandrowicz, który rzucił 22 pkt, jednocześnie notując 8 zbiórek, 4 asysty i 4 przechwyty.

Dzięki wygranej, lublinianie wyprzedzili szczecinian i awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli. Do ósmej pozycji, gwarantującej udział w play-off tracą jeden punkt.

Start Lublin - AZS Radex Szczecin 70:60 (20:15, 21:21, 9:17, 20:7)

Start: Aleksandrowicz 22 (4x3), Szymański 18 (4x3), Michalski 7, Prażmo 4, Król 3 oraz Pustelnik 14 (4x3), Myśliwiec 2.

AZS: Malitka 15 (2x3), Zarzeczny 12 (2x3), Raczyński 12, Dudek 8 (2x3), Mielczarek 8 oraz Pacocha 5, Sudowski 0, Balcerek 0, Bąk 0.

14. KOLEJKA 14-18 stycznia
Polfarmex Kutno - King Szczecin 63:69
AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gd. 83:75
Anwil Włocławek - Polski Cukier 91:73
Stelmet Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wlkp 74:63
Turów Zgorzelec - Rosa Radom 82:69
Czarni Słupsk - Dąbrowa Górnicza 68:82
TBV Start Lubin - Trefl Sopot 87:79