Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

TAURON BASKET LIGA KOBIET

14 marca 2016 r.
17:12

Drugie podejście do lidera. Pszczółka gra w Krakowie

0 3 A A
Olivia Szumełda-Krzycka ostatni mecz rozegrała 28 lutego przeciwko Basketowi Gdynia<br />
<br />
Fot. azs.umcs.pl
Olivia Szumełda-Krzycka ostatni mecz rozegrała 28 lutego przeciwko Basketowi Gdynia

Fot. azs.umcs.pl

Jutro o godz. 18 Pszczółka AZS UMCS Lublin zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Can-Pack Kraków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spotkanie akademiczek z liderem pierwotnie miało zostać rozegrane w niedzielę, ale w związku z odpadnięciem Wisły z Euroligi, zostało jednak przełożone na wtorek. Mistrzynie Polski przegrywając po raz drugi z Fenerbahce zakończyły europejskie wojaże w tym sezonie i mogą w spokoju skoncentrować się na rozgrywkach ligowych.

– To była fantastyczna rywalizacja. Walczyłyśmy ile byłyśmy w stanie i dałyśmy z siebie absolutnie wszystko co najlepsze mogłyśmy dać. Bardzo chciałyśmy wygrać i doprowadzić do trzeciego meczu. Gdybyśmy tylko miały jeszcze jedną dobrze punktującą zawodniczkę, to by się udało. Niestety tego zabrakło – powiedziała Sportowym Faktom Yvonne Turner, rozgrywająca Wisły po piątkowym spotkaniu.

W Tauron Basket Lidze Kobiet do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały już tylko dwie kolejki. Wisłę w obu czekają mecze z wymagającymi rywalami. Dziś zmierzy się z Pszczółką, a w sobotę z Artego Bydgoszcz. Chcąc utrzymać pierwsze miejsce przed fazą play-off powinna wywalczyć komplet punktów. Lublinianki nie zamierzają jednak odpuszczać. Co prawda nie bardzo mają już o co grać, bo jest niemal przesądzone, że zakończą ligę na szóstym miejscu, ale i tak spróbują utrzeć nosa mistrzyniom Polski.

Wszystko wskazuje na to, że lublinianki zagrają w swoim najmocniejszym składzie. Do zdrowia powróciła już Olivia Szumełda-Krzycka, która odpoczywała w ostatnim spotkaniu z Artego Bydgoszcz, a i pozostałe zawodniczki powinny być do dyspozycji Krzysztofa Szewczyka.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 17:16
Kiedy mecz u nas???????
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 14:01
coprawda nieprzepadam za damskim basketem ale 3mam kciuki za dziewczyny bo to dobry sezon w ich wykonniu
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 12:48
Trzymam kciuki za Pszczółki!!! <3 Olivka i spółka dzadza radę!!!
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 17:16
Kiedy mecz u nas???????
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 14:01
coprawda nieprzepadam za damskim basketem ale 3mam kciuki za dziewczyny bo to dobry sezon w ich wykonniu
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 12:48
Trzymam kciuki za Pszczółki!!! <3 Olivka i spółka dzadza radę!!!
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 0 0

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 0

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 10 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 3 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 9 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 13 10

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 20 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

TAURON BASKET LIGA KOBIET
finał

Wyniki:

Artego - Polkowice 66:76
Artego - Polkowice 58:63
Polkowice - Artego 59:46

Tabela:

1. Artego 24 44 1917-1585
2. Wisła Kraków 24 43 1783-1524
3. CCC Polkowice 24 42 2019-1628
4. Energa Toruń 24 42 1794-1656
5. Ślęza Wrocław 24 41 1736-1581
6. Pszczółka 24 38 1687-1637
7. Gorzów Wlkp. 24 37 1805-1740
8. Basket Gdynia 24 36 1917-1789
9. Ostrovia 24 31 1615-1869
10. Zagłębie 24 31 1705-1857
11. Enea Poznań 24 29 1572-1957