21 grudnia 2016 r.
21:07

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Wisła Can-Pack Kraków 46:51

4 11 A A

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin w ostatnim meczu w tym roku przegrała z Wisłą Can-Pack Kraków 46:51

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przed środowym spotkaniem trener Krzysztof Szewczyk mówił, że jego zespół będzie miał szansę na osiągnięcie korzystnego rezultatu w starciu z Wisłą Can-Pack Kraków tylko jeśli spotkanie zakończy się niskim wynikiem. I rzeczywiście, dzięki dobrej obronie udało się zatrzymać Wisłę na 51 punktach, ale zwycięstwo wymknęło się przez fatalną skuteczność w ofensywie.

Krakowianki, które dotychczas przegrały w lidze zaledwie raz, właśnie z Pszczółką na własnym parkiecie, zamierzały udowodnić, że był to tylko wypadek przy pracy. Od początku były mocno zmotywowane. Rozpoczęły znakomicie, od prowadzenia 8:0. Lublinianki, grające bez kontuzjowanej Dominiki Owczarzak, za to z zatwierdzoną tuż przed meczem Martą Mistygacz, w końcu trafiły do kosza, ale kontaktu z rywalkami długo nie były w stanie złapać. W całej pierwszej połowie rzuciły zaledwie 17 punktów, grając na bardzo słabej skuteczności. Wiślaczki były pod tym względem niewiele lepsze, ale zdobyły o 11 „oczek” więcej.

Trener Szewczyk obudził swoje podopieczne w szatni. Po powrocie na parkiet przyśpieszyły grę i zdecydowanie poprawiły skuteczność w ataku. Jako pierwsza punkty dla Wisły rzuciła co prawda Meighan Simmons, ale później gospodynie obroniły pięć akcji z rzędu, dochodząc rywalki na sześć „oczek”. Miały nawet okazję na remis, ale dwa razy z rzędu spudłowały z niezłych pozycji „za trzy”. W końcu, po celnym rzucie Uju Ugoki półtorej minuty przed końcem kwarty udało się zniwelować straty do dwóch punktów. Niestety, lublinianki nie dały rady utrzymać wysokiego tempa. Wiślaczki odzyskały właściwy rytm, przeprowadziły akcję dwa plus jeden, a chwilę później jeden plus trzy i z powrotem odzyskały większość przewagi. Pszczółkom nie udało się rzucić już punktów i po 30 minutach gry krakowianki prowadziły 42:33.

Na początku czwartej odsłony „za trzy” trafiła Sandra Ygueravide, a chwilę później po dwa „oczka” dorzuciły Agnieszka Szott-Hejmej i Ziomara Morisson. W tym momencie Wisła prowadziła już 16 punktami i wydawało się, że jest już po meczu. Ale Pszczółki raz jeszcze podjęły walkę. 34,9 sekundy przed końcem po dwóch celnych rzutach osobistych Kateryny Dorogobuzowej udało się zmniejszyć straty do pięciu punktów. Lublinianki spróbowały obrony na całym boisku, ale nie zdołały doprowadzić do wyrównania i przegrały cały mecz 46:51.

– Cieszę się, że cały zespół podjął walkę. Pokazałyśmy, że nasza wygrana w Krakowie nie była przypadkiem. W końcówce zabrakło nam trochę czasu, ale pierwszą połówkę sezonu możemy uznać za udaną. Pojedziemy na święta w dobrych humorach – powiedziała dla TVP Lublin podkoszowa Pszczółki Marta Jujka, która rozegrała bardzo dobre zawody, rzucając osiem punktów i zbierając osiem piłek. Pod koszem lublinianki rozegrały znakomite zawody, wygrywając walkę na deskach z Wisłą 41:38. Niestety zabrakło wsparcia na obwodzie. Tess Madgen zanotowała siedem asyst, ale po raz pierwszy w sezonie nie zdobyła ani jednego punktu. Australijka sześciokrotnie pomyliła się za trzy. Zresztą Pszczółki z dystansu nie trafiły ani razu (!), marnując aż 18 prób. To okazało się kluczowe.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Wisła Can-Pack Kraków 46:51 (7:12, 10:16,16;14, 13:9)

Pszczółka: Ugoka 15, Boyd 10, Dorogobuzowa 9, Jujka 8, Dobrowolska 2, M. Mistygacz 2, D. Mistygacz, Madgen.

Wisła: Simmons 14, Kobryn 11, Morrisom 11Szott-Hejmej 7, Ben Abdelkader 5, Yguearavide 3, Misiuk, Szumełda-Krzycka.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 grudnia 2016 o 09:40
idz na Start tam zobaczysz i wyniki i koszykowke na dobrym poziomie:)
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 21:34
Mecz na żenującym poziomie - skuteczność 30% - słabiutka Wisla - jak na mistrza Polski to wstyd za taką grę - Pszczółki bez rozegrania i rzutu (0/18 za trzy) - oby nigdy więcej takich widowisk sportowych - mam dosyć żeńskiej koszykówki w takim wydaniu
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 10:57
Kaska w 5 raczej grac nie moze.Nasze 2 najlepsze Polki Jujka i Owczarzak musza grac w pierwszej piatce .Jesli Kaska bedzie zaczynala razem z Ugoka to na obwodzie musimy grac 2 Polkami a to latwe nie jest.Co do nienajlepszego sezonu KAski to sie nie zgadzam. Statystyki zdecydowanie lepsze niz w zeszlym sezonie. Jak wroco Owczarzak Kaska dostanie zdecydowanie wiecej minut. Teraz Tess musi grac 40 minut i na 3 pozostale zagraniczne zostaje raptem 80 minut do podzialu
Avatar
bikiniarz / 22 grudnia 2016 o 23:49
Racja, skuteczność kiepska (u krakowianek też nie najlepsza, uratowały je trójki). Wisła bardzo agresywnie i wysoko broniła, przez to był kłopot z rozegraniem (tym razem Tess sobie nie poradziła sobie aż tak dobrze), Asia odcięta.  Juja - ambitnie. Uju - dobrze, ale mogło być lepiej (niedokładności + pech) Marta M. na plus, walczyła, szukała piłki. Jeżeli będzie tak dalej, to będzie to udany zakup. Przegrana, ale wstydu nie ma (chciałbym widzieć zestawienie budżetów drużyn), chociaż wygrać też można było. Dlaczego trener nie wystawia Kaśki w startowej piątce? Ten sezon póki co nie jest u niej tak dobry jak poprzedni, ale sądzę, że jej potrzeba więcej minut w meczu... Co do sędziów, to były błędy, ale nic drastycznego. W przerwie widziałem, że Szewczyk rozmawiał z komisarzem i w drugiej połowie błędy sędziów były bardziej solidarne;) (Kobryń mocno obijana pod koszem - bez konsekwencji...) Płachta na środku trybun bez sensu. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia także Tobie.
Racja, skuteczność kiepska (u krakowianek też nie najlepsza, uratowały je trójki). Wisła bardzo agresywnie i wysoko broniła, przez to był kłopot z rozegraniem (tym razem Tess sobie nie poradziła sobie aż tak dobrze), Asia odcięta.  Juja - ambitnie. Uju - dobrze, ale mogło być lepiej (niedokładności + pech) Marta M. na plus, walczyła, szukała piłki. Jeżeli będzie tak dalej, to będzie to udany zakup. Przegrana, ale wstydu nie ma (chciałbym widzieć zestawienie budżetów drużyn), chociaż wygrać też można było. Dlaczego trener nie wystawi... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 22:05
I niech nauczy sie imion zawodniczek bo Dobrowolska to Agata a nie Agnieszka.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 21:57
Komentator meczu Jasina niech przed meczem zorientuje sie kto jest trenerem której drużyny bo Herkt nie jest trenerem Slezy.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 09:34
Co za głąb wpadł na pomysł zamknięcia całej trybuny? To już lepiej byłoby zamknąć te boki. W TV wyglądało to fatalnie, a na hali też bardzo źle. Drużyna zrobiła co mogła. Z Dominiką byłoby spokojne zwycięstwo, bo Wisła przechodzi wyraźny kryzys.
Avatar
BiS / 22 grudnia 2016 o 09:08
"Wiślaczki odzyskały właściwy rytm, przeprowadziły akcję dwa plus jeden, a chwilę później jeden plus trzy i z powrotem odzyskały większość przewagi."  - jak można przeprwadzić w koszykówce akcję jeden plus trzy? Na to pytanie zna odpowiedź tylko Pan Redaktor.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 09:01
Dziewczyny, dziękuję za mecz. Przegrać z mistrzem Polski to nie wstyd :) Liczę na to, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy. P.S. Sędziowie nie pomagali.
Avatar
JM / 22 grudnia 2016 o 06:33
Wyluzuj, czy to sędziowie trafili 18 rzutów na 58 oddanych (31%) w tym 0/18 za 3??? Przy lepszej egzekucji mecz był do wygrania. Brawa za podjecie walki, szkoda nie wykorzystanej okazji bo Wisła nie pokazała nic wielkiego. Bardzo fajnie walczyła Marta Mistygacz. 4 zbiórki w ataki, dwa przechwyty. Niech się zgrywa z drużyną, będziem mieli z niej pożytek. Całej Drużynie i Kibicom - Wesołych Świąt i sukcesów w walce po pudło w przyszłym roku

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 13

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 238 53

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 64 65

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn