TAURON BASKET LIGA KOBIET

Pszczółki grają z Basketem Gdynia. Będzie okazja do rewanżu

Dodano: 13 stycznia 2018, 09:28

Pierwszy mecz z Basketem Pszczółki przegrały 62:79
Pierwszy mecz z Basketem Pszczółki przegrały 62:79 (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin zagra w niedzielę na wyjeździe z Basketem 90 Gdynia. W pierwszym meczu tych ekip w Lublinie, górą były koszykarki z Pomorza

Gdynianki z bilansem siedmiu zwycięstw i sześciu porażek (20 pkt) zajmują aktualnie siódme miejsce w tabeli. Podopieczne trenera Gundarsa Vetry zakończyły ubiegły rok przegraną w Polkowicach 82:64. Podobnie zaczęły drugą rundę – w czternastej serii gier lepsza od nich okazała się w Poznaniu miejscowa Enea, która wygrała 70:68. Z pewnością zawodniczkom Basketu będzie zależało, aby wygrać pierwszy raz od ponad miesiąca w Basket Lidze Kobiet. Biorąc pod uwagę całą pierwszą rundę, wydawać się może, początek sezonu być lepszy w wykonaniu gdynianek niż kolejna jego część. Jednak oprócz rozgrywek krajowych Basket toczy boje na arenie międzynarodowych w zmaganiach EuroCup Women. Po wyjściu z grupy oraz pokonaniu rywala w fazie play-off, w grze została najlepsza szesnastka drużyn. Starcie z niemieckim Virtusem Eirene w gdyńskiej hali zakończyło się porażką gospodyń 72:76. Rewanż odbył się wczoraj wieczorem. Dodatkowy mecz z pewnością będzie dla Basketu ciężką przeprawą, a czasu na regenerację na spotkanie z Pszczółkami wiele nie będzie. Czy to w jakiś sposób może wpłynąć na dyspozycję gdynianek?

Lublinianki muszą myśleć przede wszystkim o sobie i o tym, co one zaprezentują w najbliższym starciu. Po świetnej końcówce roku zakończonej pięcioma kolejnymi wygranymi z kolei, nowy rok zaczęły od porażki z CCC Polkowice 63:81. Jednak to tylko jeden mecz, po którym nie można wysnuwać zbyt daleko idących wniosków. Pszczółki bowiem, że grać umieją pokazywały nam niejednokrotnie, choćby ogrywając mistrza Polski – Ślęzę Wrocław w jego hali 68:73. Aktualnie Pszczółka z dorobkiem 21 punktów zajmuje piąte miejsce w lidze. – Musimy wrócić do pracy zarówno nad obroną, jak i atakiem oraz wrócić do tego, co umiemy najlepiej – powiedziała. poostatnim przegranym spotkaniu z Polkowicami Uju Ugoka.

Czy Pszczółki tak uczynią i wygrają pierwszy mecz w 2018 roku? Tego dowiemy się w niedzielę o godzinie 18.

Gość (4 dni temu o 19:54) 0
Szkoda, że do drużyny Pszczółek nie trafiła taka zawodniczka jak Łotyszka Rozenberga, która dziś zagrała po raz drugi w zespole z Ostrowa. Dzisiaj w wygranym meczu z Zagłębiem rzuciła 22 punkty, a tydzień temu w Gorzowie - 15 punktów.
Gość (4 dni temu o 11:53) 0
Ciekawe, czy w zespole Basketu zagra już Makurat, która pauzuje od kilku tygodni z powodu kontuzji. Dodatkowo podstawowa środkowa Vitola będzie grać z kontuzją oka (doznała jej w meczu z Poznaniem), co w jakiś sposób może utrudniać jej grę na dotychczasowym wysokim poziomie.
Gość (4 dni temu o 11:45) 0
Po pierwsze, Virtus Eirene Ragusa to nie jest klub z Niemiec, tylko drużyna z ligi WŁOSKIEJ - z siedzibą na Sycylii. Po drugie, Basket odpadł z rozgrywek EuroCup przegrywając w czwartkowym meczu 66-71 (nawiasem mówiąc, gdynianki miały spory problem z dotarciem w środę na Sycylię, gdyż ich podróż z Polski do Włoch trwała aż 11 godzin). Niewątpliwie mała ilość treningów klubu z Gdyni w obecnym tygodniu i zacięty pojedynek pucharowy jest pewnym utrudnieniem dla Basketu (podstawowe zawodniczki grały przez sporo minut w tym meczu - Aleksandravicius 38 minut, Copper 33 minuty, a weteranka Skerović 30 minut), ale w niedzielnym Pszczółki muszą liczyć przede wszystkim na swoją grę i musi być ona znacząca lepsza niż w spotkaniu z CCC. Zwycięzca meczu w Gdyni może przybliżyć się istotnie do zajęcia 5 miejsca po rundzie zasadniczej. Pozwoliłoby to uniknąć w play-offach dwóch obecnie najsilniejszych drużyn - Wisły i Polkowic.