Kapitalna czwarta kwarta, TBV Start pokonał Miasto Szkła Krosno!

Dodano: 4 lutego 2017, 19:47

Przed rozpoczęciem czwartej kwarty meczu TBV Start – Miasto Szkła Krosno niewiele osób spodziewało się, że lublinianie mogą pokonać faworyzowanych rywali. Po 30 minutach goście prowadzili 11 punktami. Ostatnią odsłonę gospodarze wygrali jednak... 21:5 i cały mecz 68:63

Początkowe fragmenty spotkania to szybka ucieczka gości, którzy prowadzili już 14:5. Seria celnych trójek pozwoliła jednak drużynie trenera Davida Dedka zakończyć pierwszą kwartę minimalną stratą do rywali (22:25). Drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 37:44.

Po zmianie stron Krosno kontrolowało przebieg boiskowych wydarzeń i przewaga przyjezdnych cały czas oscylowała w okolicach 10 punktów. Ostatnią odsłonę celnym rzutem rozpoczął Jakub Dłuski i beniaminek uzyskał 13 „oczek” przewagi (47:60).

Co ciekawe w kolejnych... dziewięciu minutach Miasto Szkła zdołało zdobyć ledwie trzy „oczka”. Goście nie trafili już ani jednego rzutu z gry. A TBV Start? Systematycznie odrabiał starty. Na trzy minuty przed końcową syreną za trzy przymierzył Jakub Dłoniak i było już tylko 59:63.

W końcówce bohaterem został Paweł Kowalski. „Kowal” najpierw trafił trójkę, która dała lublinianom prowadzenie 66:63. Po chwili zebrał piłkę w ataku i podwyższył wynik na 68:63. Przyjezdni nie potrafili już odmienić losów spotkania.

Dla czerwono-czarnych było to czwarte zwycięstwo w sezonie, które pozwoliło przeskoczyć w tabeli Siarkę Tarnobrzeg i Polfarmex Kutno. Dodatkowo drużyna trenera Dedka zbliżyła się do 14 w tabeli AZS Koszalin, który ma na koncie sześć wygranych meczów. W najbliższy czwartek TBV Start zmierzy się na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański.

TBV Start Lublin – Miasto Szkła Krosno 68:63 (22:25, 15:19, 10:14, 21:5)

TBV Start: Wiggins 13 (1x3), Balmazović 12 (1x3), Kowalski 12 (2x3), Dłoniak 10 (2x3), Covington 8 (2x3), Kellogg 6 (2x3), Bonarek 5 (1x3), Trojan 2, Jankowski 0, Ciechociński 0, Dziemba 0.

Krosno: Maddox 21, Rduch 10 (2x3), Pita 8 (2x3), Czerapowicz 7 (1x3), Woolridge 4, Dłuski 4, Wykła 3, Bręk 2, Oczkowicz 2, Hajrić 2.

henry
(8) komentarzy

henry
henry (5 lutego 2017 o 16:31) 0
Najważniejsze utrzymanie szkoda przegranej z Tarnobrzegiem czy ze Szczecinem frajersko przegrane
Gość (5 lutego 2017 o 13:35) 0
A nie możecie dać po prawej tabeli koszykarzy, a nie na każdej stronie tylko piłkarze!
Gość (5 lutego 2017 o 08:05) 0
Normalnie k***a niesamowite
Gość (5 lutego 2017 o 03:41) 0
skandalem jest to że za dziecko 4,5 roczne trzeba płacić ulgowy!!!
Gość (4 lutego 2017 o 22:59) 0
Brawo drużyna, należało wam się, a teraz prosimy o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo że Stargardem w czwartek;)