Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

18 marca 2010 r.
14:09
Edytuj ten wpis

W sobotę Mecz Gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki na lubelskim Globusie

Autor: Zdjęcie autora KAMIL KOZIOŁ
0 8 A A

Mantas Cesnauskis, Dante Swanson, Krzysztof Szubarga i Andrzej Pluta – to najbardziej znani zawodnicy, którzy wystąpią podczas Meczu Gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki. Impreza odbędzie się w sobotę w lubelskiej hali Globus.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podczas spotkania najlepszych koszykarzy w Polsce nie zabraknie lubelskich akcentów. W ekipie Północy w pierwszej piątce wybiegnie Tomasz Kęsicki, wychowanek AZS Lublin, a na ławce szkoleniowej, jako asystent Miliji Bogicevicia zasiądzie Wojciech Paszek (Novum Lublin).

- Dawno nie widziałem się Tomkiem Kęsickim, więc mam nadzieję, że znajdziemy czas, aby sobie dłużej porozmawiać – powiedział Wojciech Paszek.

Podobną funkcję, tyle że w zespole Południa, będzie pełnił Dominik Derwisz, opiekun Olimp-Startu Lublin. Jego podopiecznym w tym meczu będzie Marek Miszczuk, wychowanek AZS Lublin, obecnie występujący w Stali Stalowa. 33-letni center również pojawi się na parkiecie w pierwszym składzie.

– To wielki zaszczyt dla mnie. Chciałem podziękować wszystkim kibicom za okazane zaufanie – powiedział Marek Miszczuk.

To jednak nie są jedyne lubelskie akcenty podczas jutrzejszej imprezy. W konkursie rzutów za trzy gościnnie wystąpi Tomasz Celej z Olimp-Startu. O zwycięstwo naszemu koszykarzowi będzie jednak niezwykle trudno, bowiem rywale należą do grona najlepszych strzelców PLK. – Bardzo groźny będzie Michał Wołoszyn ze Stali Stalowa Wola.

Powiem szczerze, że nie myślę o tym konkursie. Najważniejszy jest dla mnie piątkowy mecz z Big Starem Tychy. Dopiero po nim będę zastanawiał się nad sobotnimi zawodami – dodał Tomasz Celej.

Tradycyjnie wiele emocji dostarczy publiczności zgromadzonej w hali Globus, konkurs wsadów. Jego cichym faworytem jest Aleksander Perka. Zawodnik Polonii Azbud Warszawa gościł w Lublinie przy okazji Meczu Słodkich Serc, a lubelskim kibicom dał się zapamiętać wspaniałym wsadem w trzeciej kwarcie. 22-letni skrzydłowy wybił się z linii rzutów osobistych i z pełnym impetem wpakował piłkę do kosza.

PEŁNE SKŁADY NA MECZ GWIAZD PLK

Północ – pierwsza piątka: Mantas Cesnauskis (Energa Czarni Słupsk), Dante Swanson (AZS Koszalin), Piotr Stelmach (Kotwica Kołobrzeg), George Reese (AZS Koszalin), Tomasz Kęsicki (Sportino Inowrocław). Rezerwowi: Tony Weeden (Polpharma Starogard), Quinton Day (Sportino Inowrocław), Iwo Kitzinger (Trefl Sopot), Lawrence Kinnard (Trefl Sopot), Darrell Harris (Kotwica Kołobrzeg), Patrick Okafor (Polpharma Starogard Gdański), Saulius Kuzminskas (Trefl Sopot). Trener: Milija Bogicević (Polpharma Starogard Gdański). Asystent: Wojciech Paszek (Novum Lublin).

Południe – pierwsza piątka: Adam Waczyński (PBG Basket Poznań), Krzysztof Szubarga (Anwil Włocławek), Mujo Tuljković (Anwil Włocławek), Harding Nana (Polonia Azbud Warszawa), Marek Miszczuk (Stal Stalowa Wola). Rezerwowi: Keddric Mays (Znicz Jarosław), Andrzej Pluta (Anwil Włocławek), Eddie Miller (Polonia Azbud Warszawa), Dardan Berisha (Polonia 2011 Warszawa), Jeremy Chappell (Znicz Jarosław), Nikola Jovanović (Anwil Włocławek), Michael Wright (PGE Turów Zgorzelec). Trener: Igor Griszczuk (Anwil Włocławek) Asystent: Dominik Derwisz (Olimp-Start Lublin).

Konkurs rzutów za trzy: Andrzej Pluta (Anwil Włocławek), Michał Wołoszyn (Stal Stalowa Wola), Eddie Miller (Polonia Azbud Warszawa), Mantas Cesnauskis (Energa Czarni Słupsk), Tomasz Celej (Olimp-Start Lublin).

Konkurs wsadów: Aleksander Perka (Polonia Azbud Warszawa), Tony Weeden (Polpharma Starogard Gdański), Lawrence Kinnard (Trefl Sopot) i Eddie Miller (Polonia Azbud Warszawa).

PROGRAM MECZU GWIAZD

Godz. 16.30 – Mecz Dziennikarzy: Lublin – Reszta Polski * 18.45 – eliminacje konkursu rzutów za trzy punkty * 19.11 – prezentacja zespołów * 19.40 – rozpoczęcie Meczu Gwiazd * po I kwarcie – konkurs rzutowy z udziałem kibiców * po II kwarcie – konkurs wsadów * po III kwarcie – finał konkursu rzutów za trzy punkty * po IV kwarcie – wręczenie nagród * 21.30 – zakończenie imprezy.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kasia / 20 marca 2010 o 11:48
Ja również kupię 3 bilety na mecz gwiazd tel. 509 224 647
Avatar
Gość / 20 marca 2010 o 10:23
witam kupię bilet na ten mecz tel.603-03-8000 !
Avatar
lbn / 19 marca 2010 o 15:45
Wreszcie wielkie wydarzenie w Lublinie już nie mogę się doczekać !
Avatar
kupię bilet!! / 19 marca 2010 o 10:14
kupię bilet na ten mecz gg:21681803
Avatar
emigrant / 18 marca 2010 o 21:58
Oj, to wielka szkoda. Mój ojciec dawno temu był koszykarzem Motoru.
Avatar
Lubelak / 18 marca 2010 o 19:47
Panie emigrancie, rzecz jasna chodzi o piłkę nożna na al. Zygmuntowskich Pozdro
Avatar
emigrant / 18 marca 2010 o 19:25
No proszę, to Motor ma także koszykówkę i zagra przedmecz na Globusie?
Avatar
WSZYSCY NA MECZ!! / 18 marca 2010 o 14:26
Tego samego dnia MOTOR LUBLIN - MKS Kluczbork godz.14 !!!
Avatar
Kasia / 20 marca 2010 o 11:48
Ja również kupię 3 bilety na mecz gwiazd tel. 509 224 647
Avatar
Gość / 20 marca 2010 o 10:23
witam kupię bilet na ten mecz tel.603-03-8000 !
Avatar
lbn / 19 marca 2010 o 15:45
Wreszcie wielkie wydarzenie w Lublinie już nie mogę się doczekać !
Avatar
kupię bilet!! / 19 marca 2010 o 10:14
kupię bilet na ten mecz gg:21681803
Avatar
emigrant / 18 marca 2010 o 21:58
Oj, to wielka szkoda. Mój ojciec dawno temu był koszykarzem Motoru.
Avatar
Lubelak / 18 marca 2010 o 19:47
Panie emigrancie, rzecz jasna chodzi o piłkę nożna na al. Zygmuntowskich Pozdro
Avatar
emigrant / 18 marca 2010 o 19:25
No proszę, to Motor ma także koszykówkę i zagra przedmecz na Globusie?
Avatar
WSZYSCY NA MECZ!! / 18 marca 2010 o 14:26
Tego samego dnia MOTOR LUBLIN - MKS Kluczbork godz.14 !!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 21 9

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 10 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 5 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 3

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 31 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

TAURON BASKET LIGA
Półfinały

Wyniki:

Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Polski Cukier Toruń - Slam Ostrów Wielkopolski
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Stelmet Zielona Góra - Anwil Włocławek

Tabela:

1. Anwil 32 56 2732-2366
2. Ostrów Wlkp. 32 55 2586-2350
3. Polski Cukier 32 55 2730-2427
4. Stelmet 32 53 2738-2505
5. Dąbrowa Górnicza 32 52 2643-2477
6. Rosa Radom 32 52 2659-2531
7. Turów 32 50 2722-2707
8. King Szczecin 32 50 2656-2583
9. TBV Start 32 49 2619-2526
10. Trefl Sopot 32 49 2568-2519
11. Asseco 32 49 2607-2650
12. Polpharma 32 47 2525-2575
13. AZS Koszalin 32 43 2506-2756
14. Gliwice 32 42 2548-2756
15. Miasto Szkła 32 40 2419-2711
16. Legia 32 37 2449-2823
17. Czarni 32 24 1463-1907

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.