Wikana-Start Lublin - AZS Politechnika Poznań 95:62

Dodano: 15 grudnia 2012, 19:51

Marcel Wilczek (z lewej) zdobył w meczu z AZS Politechniką 23 punkty dla Wikany-Startu Lublin (WOJCI

Koszykarze Wikany-Startu Lublin pokonali w sobotę w meczu przed własną publicznością AZS Politechnikę Poznań 95:62. Tuż przed meczem odbyła się uroczystość nadania hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich imienia Zdzisława Niedzieli.

Sobotnie spotkanie miało być doskonałą okazją na rehabilitację po wpadce w Kutnie, gdzie "czerwono-czarni" przegrali bardzo wysoko.

I tak rzeczywiście było. Po pierwszej kwarcie drużyna Dominika Derwisza miała w zapasie tylko pięć punktów, ale z każdą kolejną odsłoną dystans między obiema ekipami rósł.

Do przerwy było 45:34 na korzyść miejscowych, a po trzeciej części zawody były już praktycznie rozstrzygnięte, bo Wikana-Start prowadziła ponad 20 punktami.

Wikana-Start Lublin - AZS Politechnika Poznań 95:62 (20:15, 25:19, 31:16, 19:12)

Wikana: M. Wilczek 23, Celej 16 (4x3), Ciechociński 13 (1x3), Szymański 11 (1x3), Marciniak 10 (10 zbiórek), Łuszczewski 8, Ł. Wilczek 8, Sikora 3 (11 asyst), Czujkowski 3 (1x3), Drążyk 0, Pawelec 0.

AZS: Metelski 21 (16 zbiórek), Baszak 11 (3x3), Sobkowiak 9, Hybiak 8, Stankiewicz 5, Gierwazik 3, Rutkowski 3, Ulchurski 2.

18-20 sierpnia