Wikana-Start Lublin drugi na turnieju o Puchar Róży w Kutnie

Dodano: 23 września 2012, 11:56

Wikana-Start Lublin zajął drugie miejsce podczas turnieju w Kutnie (ARCHIWUM)

Koszykarze Wikana-Startu Lublin zajęli drugie miejsce w Kutnie, gdzie rywalizowali o Puchar Róży.

Koszykarze Wikany-Start Lublin zajęli drugie miejsce w turnieju towarzyskim w Kutnie. Najlepszym graczem "czerwono-czarnych” był powracający po kontuzji Tomasz Celej.

W piątkowym półfinale podopieczni Dominika Derwisza nie dali najmniejszych szans Franz Astorii Bydgoszcz, z którą wygrali 80:60. W lubelskiej drużynie zadebiutował Łukasz Wilczek. W pierwszym meczu w barwach Wikany-Startu były rozgrywający AZS Politechnika Warszawa zdobył dwa punkty.

Dużo lepiej spisał się w sobotnim finale z AZS WSGK Polfarmex Kutno. Wilczek zdobył dziewięć oczek. Nie pomogło to jednak Wikanie-Startowi w pokonaniu gospodarzy.

O wyniku zadecydował ostatni fragment spotkania. W 34 min "czerwono-czarni” prowadzili jeszcze dziesięcioma oczkami. W końcówce klasą popisał się jednak były zawodnik Startu, Łukasz Kwiatkowski. Doświadczony center zdominował strefę podkoszową i to głównie dzięki niemu miejscowi odrobili straty i zdołali zwyciężyć w finale.

PÓŁFINAŁ

Wikana Start Lublin – Franz Astoria Bydgoszcz 80:60 (16:19, 21:17, 29:14, 14:10)
Astoria: Bierwagen 16, Czaplicki 11, Małgorzaciak 10, Szyttenholm 8, Barszczyk 5, Laydych 4, Robak 4, Szafranek 2.

Wikana-Start: Celej 19, Szczypka 16, Misiewicz 12, Łuszczewski 11, Marciniak 7, Sikora 7, Kowalski 4, Król 4, Wilczek 2, Ciechociński 0, Drążyk 0.

FINAŁ

AZS WSGK Polfarmex Kutno – Wikana Start Lublin 82:72 (22:23, 20:20, 16:18, 24:11)
Kutno: Mazur 22, Dłuski 14, Bręk 12, Jakóbczyk 9, Szwed 7, Kwiatkowski 5, Małecki 5, Trepka 5, Glabas 3, Rduch 0.

Wikana-Start: Celej 18, Łuszczewski 17, Szczypka 15, Wilczek 9, Misiewicz 5, Marciniak 4, Kowalski 2, Król 2, Sikora 0.

marek
marek (26 września 2012 o 11:18) 0
Lublin to miasto zdezintegrowane i podzielone.Takie można wyciągnąć wnioski na podstawie wpisów
dotyczących koszykówki.
Trener Derwisz nie jest dobrym trenerem i marnuje,nie potrafi wykorzystać, potencjalnych możliwości
swoich zawodników,obojętnie,czy starzy ,czy młodzi,z Lublina ,czy spoza Lublina ale czy tutaj nie mamy
do czynienia z zasadą,na "bezrybiu i rak ryba"?
Czy byli lub są chętni do treneowania drużyny Startu?
Zajadłych krytyków, których trudno spotkać w innych miastach,proszę o nazwiska
trenerów którzy mogli by zastąpić obecnego trenera.
Kibic
Kibic (23 września 2012 o 23:21) 0
Jaką klasą by się nie popisał Kwiatkowski to dać rzucić rywalom 20 pkt. w 6min ... to żenada!
w oczach tęsknota za rozum (23 września 2012 o 16:30) 0
wielki nieudacznik , który rzucił lubelski kosz na kolana ??! EEEE ! wizjoner , działacz , mecenas sportu i trener człowiek któremu wiecznie mało, ,któremu wiecznie wiat w oczy i sędziowska klika rzuciła nie jedną kłodę pod nogi a on niczym feniks kolejny sezon zwarty i gotowy (prężny ) by niczym Mojżesz poprowadzić nas w stronę TBL !~!!!! NIEDŹWIEDZICY - ZAZDROŚNICY takich jak on to żywcem do nieba ... !

30. KOLEJKA (22-24 kwietnia)
Energa Czarni - BM Slam Stal Ostrów 82:77
Stelmet Zielona Góra - Rosa Radom 85:86
PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń 86:89
Anwil Włocławek - Trefl Sopot 102:89
TBV Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg 79:88
Asseco Gdynia - Polpharma Starogard 69:86
AZS Koszalin - King Szczecin 81:111