Wikana-Start Lublin - MKS Dąbrąwa Górnicza 80:74. Wreszcie przełamanie!

Dodano: 5 grudnia 2014, 20:45

Po czterech porażkach z rzędu Wikana-Start Lublin w końcu się przełamała! Gospodarze pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 80:74. W ekipie gospodarzy zadebiutował nowy zawodnik Vance Cooksey, który zdobył cztery punkty.

W pierwszej kwarcie obie drużyny miały lepsze i gorsze momenty. Gospodarze prowadzili nawet 19:13, ale kilka chwil później przegrywali już 19:20. Po 10 minutach w odrobinę lepszych nastrojach do szatni schodzili przyjezdni, którzy wygrywali 25:24.

Druga kwarta to dominacja Dąbrowy Górniczej, która szybo odskoczyła na sześć "oczek” (32:26). Później spokojnie pilnowała wyniku i po 20 minutach miejscowi znaleźli się w dużych tarapatach.

"Czerwono-czarni” mieli duże problemy z trafianiem do kosza. Zaliczyli ledwie cztery celne rzuty. Dodatkowo większość spod samego kosza, dlatego trudno się dziwić, że podopieczni trenera Pawła Turkiewicza przegrywali po pierwszej połowie 33:42.

Po zmianie stron "czerwono-czarni” najpierw długo przegrywali około 10 punktami, ale w końcu zaczęli mozolnie odrabiać straty. Po trójce Bryona Allena było już tylko 50:51. Niestety tuż przed zakończeniem trzeciej odsłony spotkania skuteczną dobitką popisał się Adam Metelski i Dąbrowa Górnicza przed finałową częścią meczu prowadziła 59:55.

Czwarta kwarta to wreszcie dobra postawa Wikany-Startu zarówno w obronie, jak i w ataku. Lublinianie zaczęli serią 11:2 i uciekli na 66:61. W końcu kibice uwierzyli, że gospodarze mają jednak szansę przerwać serię porażek. Po szczęśliwej trójce Piotra Śmigielskiego było 68:63.

Kolejne fragmenty to nerwy z obu stron, ale na 1,5 minuty przed końcem gospodarze byli na prowadzeniu 74:68. Dąbrowa Górnicza nie poddawała się do końcowego gwizdka, ale przegrała ostatecznie 74:80.

Wikana-Start Lublin - MKS Dąbrąwa Górnicza 80:74 (24:25, 9:17, 22:17, 23:12)

Wikana-Start: Allen 32 (6x3), B. Diduszko 16 (2x3), Śmigielski 12 (1x3), Wojdyła 6, Lewandowski 6, Cooksey 4, Ł. Diduszko 2, Trojan 2, Czujkowski 0, Billi ng 0.
tellchar
KIBIC
maks

tellchar
tellchar (6 grudnia 2014 o 18:03) 0

@maks - w tym roku nastąpiło rozszerzenie ligi koszykówki do 16 zespołów. Przez trzy lata kluby mają pewne miejsce w TBL, Dopiero po 3 latach podliczy się, które kluby grały najsłabiej i wtedy będą spadki.

KIBIC
KIBIC (6 grudnia 2014 o 16:03) 0

ONI NIE SPADAJA, WIĘC TAK SOBIE PRZEGRYWAJĄ. ŻENUJĄCO SŁABY MECZ...

maks
maks (6 grudnia 2014 o 14:17) 0

jedna z 3 druzyn ligi ktora Start musi ograc jesli chce pozostac w lidze  na wyjezdzie bedzie super trudno