5 grudnia 2014 r.
20:45

Wikana-Start Lublin - MKS Dąbrąwa Górnicza 80:74. Wreszcie przełamanie!

0 3 A A

Po czterech porażkach z rzędu Wikana-Start Lublin w końcu się przełamała! Gospodarze pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 80:74. W ekipie gospodarzy zadebiutował nowy zawodnik Vance Cooksey, który zdobył cztery punkty.

W pierwszej kwarcie obie drużyny miały lepsze i gorsze momenty. Gospodarze prowadzili nawet 19:13, ale kilka chwil później przegrywali już 19:20. Po 10 minutach w odrobinę lepszych nastrojach do szatni schodzili przyjezdni, którzy wygrywali 25:24.

Druga kwarta to dominacja Dąbrowy Górniczej, która szybo odskoczyła na sześć "oczek” (32:26). Później spokojnie pilnowała wyniku i po 20 minutach miejscowi znaleźli się w dużych tarapatach.

"Czerwono-czarni” mieli duże problemy z trafianiem do kosza. Zaliczyli ledwie cztery celne rzuty. Dodatkowo większość spod samego kosza, dlatego trudno się dziwić, że podopieczni trenera Pawła Turkiewicza przegrywali po pierwszej połowie 33:42.

Po zmianie stron "czerwono-czarni” najpierw długo przegrywali około 10 punktami, ale w końcu zaczęli mozolnie odrabiać straty. Po trójce Bryona Allena było już tylko 50:51. Niestety tuż przed zakończeniem trzeciej odsłony spotkania skuteczną dobitką popisał się Adam Metelski i Dąbrowa Górnicza przed finałową częścią meczu prowadziła 59:55.

Czwarta kwarta to wreszcie dobra postawa Wikany-Startu zarówno w obronie, jak i w ataku. Lublinianie zaczęli serią 11:2 i uciekli na 66:61. W końcu kibice uwierzyli, że gospodarze mają jednak szansę przerwać serię porażek. Po szczęśliwej trójce Piotra Śmigielskiego było 68:63.

Kolejne fragmenty to nerwy z obu stron, ale na 1,5 minuty przed końcem gospodarze byli na prowadzeniu 74:68. Dąbrowa Górnicza nie poddawała się do końcowego gwizdka, ale przegrała ostatecznie 74:80.

Wikana-Start Lublin - MKS Dąbrąwa Górnicza 80:74 (24:25, 9:17, 22:17, 23:12)

Wikana-Start: Allen 32 (6x3), B. Diduszko 16 (2x3), Śmigielski 12 (1x3), Wojdyła 6, Lewandowski 6, Cooksey 4, Ł. Diduszko 2, Trojan 2, Czujkowski 0, Billi ng 0.

Doświadczony policjant z Kraśnika zginął w tragicznym wypadku

Pod Kraśnikiem doszło do tragicznego wypadku. 44-letni motocyklista zmarł w szpitalu. Był policjantem z kraśnickiej komendy.

Niezwykłe Misterium Męki Pańskiej w Świdniku
zdjęcia/wideo

To była wymowna inscenizacja wydarzeń sprzed 2 tysięcy lat. Parafianie przebrani w stroje z epoki odtworzyli ostatnie chwile życia Jezusa Chrystusa. Niezwykłe Misterium Męki Pańskiej w parafii Świętej Kingi w Świdniku odgrywane jest od 2016 roku.

Mieszkańcy nie płacą za bilety. Miasto uruchomi kolejną linię

Łuków rozbudowuje sieć bezpłatnej komunikacji. Po świętach ruszy czwarta linia.

Samochód uderzył w bariery na S12. Są utrudnienia

Utrudnienia na S12 pod Lublinem. Samochód uderzył w bariery energochłonne.

Caritas szykuje wielkanocne śniadanie dla bezdomnych

Bezdomni i samotni też spróbują wielkanocnych potraw. Takie spotkanie w Białej Podlaskiej organizuje dla nich Caritas.

Tak obchodzono Wielkanoc na lubelskiej wsi. Bogactwo tradycyjnych wierzeń

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze dla Chrześcijan święto, które kończy okres Wielkiego Postu, z którym związane są liczne tradycje i zwyczaje. Niektóre z nich jak: malowanie pisanek, święcenie pokarmów, wody i ognia, śmigus dyngus przetrwały do dziś.

Auto dachowało. Kierowca nie przeżył

Dzisiaj w Wolicy Śniatyckiej w powiecie zamojskim doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła jedna osoba. Kierujący stracił panowanie nad autem, które wielokrotnie dachowało.

Groził nożem. Chciał wyrównać rachunki "za stare czasy"

Krzyknął "zabiję cię", wyciągnął z kieszeni nóż i ruszył w kierunku znajomego. Świadkowie zdarzenia wezwali policję. 59-latek święta i całą wiosnę spędzi za kratkami.

Gospodynie z Uhruska zdradzają przepis na tradycyjne pączki

O funkcjonowaniu kół gospodyń wiejskich, ale też o tym jakie wsparcie otrzymują z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozmawialiśmy z Beatą Kacprzycką i dyrektorem ARiMRu Andrzejem Romańczukiem.

Transmisja nie tylko sesji. Radni rzutem na taśmę zdecydowali

Mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli śledzić nie tylko obrady sesji rady miasta, ale również komisji. Uchwałę w tej sprawie radni przyjęli rzutem na taśmę, bo na ostatnim już posiedzeniu w tej kadencji.

Drzewa i szachy najlepsze w głosowaniu mieszkańców

Trzy propozycje rywalizowały w tegorocznym budżecie obywatelskim Kazimierza Dolnego. Największe poparcie otrzymał projekt nowej zieleni i małej infrastruktury na wale wiślanym i placu zabaw.

Wyjątkowa sobota w IV lidze. Sadek znowu na Wieniawie i mecz na szczycie w Janowie Lubelskim

W ramach dwudziestej kolejki Hummel IV ligi oczy kibiców będą zwrócone przede wszystkim na trzy spotkania. O godz. 12 Lublinianka podejmie Tomasovię. A to oznacza, że na Wieniawie po latach znowu pojawi się Marek Sadowski, obecnie szkoleniowiec niebiesko-białych, a w przeszłości klubu z Lublina. Godzinę później w Janowie Lubelskim tamtejsza Janowianka zagra ze Stalą Kraśnik. Z kolei o 14 w Biłgoraju zmierzą się Łada i Lewart.

Gospodynie z Suchawy dbają o kulinarną tradycję
wideo

W rozmowie z Kołem Gospodyń Wiejskich Suchawianki z Suchawy w powiecie włodawskim zapytaliśmy m.in. o tradycjne potrawy na wielkanocnym stole.

Prezydent wetuje nowelizację ustawy o pigułce "dzień po"

Andrzej Duda zawetowal ustawę nowelizująca prawo farmaceutyczne w taki sposób, aby tzw. pigułka "dzień po" była dostępna bez recepty dla wszystkich dziewczynek od 15 roku życia. Propozycja zmian w prawie w tej sytuacji trafi do ponownego rozpatrzenia przez Sejm.

W sobotę Polski Cukier Start Lublin podejmie Dziki Warszawa

Przed drużyną z Lublina ważny mecz. Polski Cukier Start zmierzy się w hali Globus z Dzikami Warszawa (godz. 17.30). Zwycięstwo może przybliżyć zespół Artura Gronka do gry w fazie play-off.