Wikana-Start Lublin – MOSiR Krosno 66:68, po dwóch meczach jest remis

Dodano: 15 kwietnia 2012, 20:06
Autor: (kk)

Po dwóch meczach Wikana-Start Lublin remisuje z MOSiR Krosno 1:1 (MACIEJ KACZANOWSKI)

Koszykarze Wikany-Startu Lublin po pierwszym weekendzie rywalizacji o utrzymanie w pierwszej lidze zaledwie remisują z Delikatesami Centrum PBS Bank MOSiR Krosno.

Teraz rywalizacja przenosi się na Podkarpacie, gdzie zostaną rozegrane kolejne dwa spotkania. Aby utrzymać się na pierwszym froncie "czerwono-czarni” muszą wygrać jeszcze dwa razy.

W sobotę goście próbowali już w pierwszej kwarcie stłamsić Start. Po pięciu minutach przyjezdni prowadzili już 13:3 i wydawało się, że podopieczni Dusana Radovicia gładko rozniosą "czerwono-czarnych”.

Początek drugiej części spotkania należał jednak do lublinian, którzy rozpoczęli od dwunastu punktów z rzędu. Kluczowy moment miał jednak miejsce w połowie trzeciej kwarty, kiedy faul techniczny za krytykowanie decyzji arbitrów otrzymał Dusan Radović.

Sebastian Szymański bez najmniejszych problemów wykorzystał cztery rzuty osobiste, a w kolejnej akcji dwa punkty dołożył Paweł Kowalski. Przewaga lublinian urosła wówczas do jedenastu punktów.

Chwilę później Kamil Michalski zaliczył akcję "2+1” i na tablicy wyników pojawił się rezultat 53:39. Krośnianie próbowali gonić rywali, ale stać ich było jedynie na doprowadzenie do remisu w 31 min.

Wtedy jednak przyjezdni zanotowali kolejny przestój i po pięciu minutach lublinianie ponownie wysoko prowadzili. – Na boisko było sporo nerwów, stąd w grze obu ekip było tyle przestojów. Mecz nie był miły dla oka, ale ciężko wymagać od nas efektownej gry w takim momencie – powiedział Dominik Derwisz, trener Wikany-Startu.

W niedzielę gospodarze nie zaprezentowali się już tak dobrze i przegrali 66:68. O wyniku zadecydowała druga kwarta, którą lublinianie przegrali 15:28. Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie gości był Mariusz Piotrkowski, zdobywca piętnastu punktów. Co ciekawe, dzień wcześniej ten zawodnik nie zdobył nawet oczka.

MECZ SOBOTNI

Wikana-Start Lublin – Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 75:70 (9:21, 27:14 24:22 15:13)

Start: Łuszczewski 17 (1x3), Michalski 8, Kowalski 7 (1x3), Aleksandrowicz 2, Myśliwiec 0 oraz Szymański 21 (3x3), Prażmo 10, Sikora 7, Pustelnik 3 (1x3).

MOSiR: Pluta 21 (5x3), Salamonik 20 (3x3), Oczkowicz 16 (2x3), Nowak 9, Partyka 4 oraz Baran 0, Piotrowski 0.

Sędziowali: Walczak, Wierzman, Guzik. Widzów: 500. Stan rywalizacji: 1:0.

MECZ NIEDZIELNY

Wikana-Start Lublin – Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 66:68 (16:12 15:28 18:18 17:10)

Start: Łuszczewski 13, Myśliwiec 9, Kowalski 8, Aleksandrowicz 7, Michalski 4 oraz Sikora 11, Szymański 9, Prażmo 3, Król 2, Pustelnik 0.

MOSiR: Piotrkowski 15, Baran 12, Oczkowicz 10, Pluta 9, Salamonik 6 oraz Pieloch 8, Nowak 4, Kamecki 4, Partyka 0.

Widzów: 500. Stan rywalizacji: 1:1.

Kibic
Kibic (16 kwietnia 2012 o 11:55) 0
Byłem w sobotę na meczu i załamałem się postawą trenera Startu. Człowiek zupełnie nie umie prowadzić zespołu. Nawet go nie zna, skoro zawodnicy drugiej piątki zdobywają ponad połowę punktów zespołu tj. 41.
Redaktor
Redaktor (16 kwietnia 2012 o 11:29) 0
Na 90% mamy Start w II lidze - no i co Panowie Redaktorzy, gdzie te Wasze play-off, gdzie ta Tauron Basket liga - a może Gortat by jeszcze raz przyjechał i wygłosił pochwalny hymn na temat koszykówki w Starcie. Wielokrotnie my kibice pisaliśmy o zapaści koszykówki w Starcie i w ogóle Lublinie - nic się jednak nie zmieniało - optymizm i raz jeszcze nadmierny optymizm. Popatrzmy na młodzieżowe kategorie - wszystkie lubelskie zespoły odpadają z rywalizacji na etapie eliminacji - przegrywają nawe z wiejskimi szkolnymi klubami sportowymi z innych regionów kraju - a teraz może obserwujcie jak w Starcie po wyjeździe armii zaciężnej, niezależnie od wyników w Krośnie i ew. w Lublinie nastąpi kilkumiesięczna przerwa w treningach (pewnie na regulowanie zaległości finansowych?).