Wikana-Start Lublin wygrała pierwszy mecz w Tauron Basket Lidze

Wikana-Start Lublin łatwo pokonała w sobotę Jezioro Tarnobrzeg 79:65 i zapisała na swoim koncie premierowe zwycięstwo w rozgrywkach Tauron Basket Ligi.

Początek był dość niespodziewany, bo gospodarzom nic nie wychodziło, a ekipa z Tarnobrzega prowadziła 5:0, 13:7, czy 16:11.

Końcowe dwie minuty "czerwono-czarni” wygrali jednak 9:0 i po pierwszej kwarcie, to oni mieli w zapasie cztery "oczka”.

Od początku drugiej odsłony z dobrej strony pokazali się: Bryon Allen i Piotr Śmigielski. Ten drugi w sumie w tej części spotkania zapisał na swoim koncie osiem punktów. Warto było przyjść do hali Globus zwłaszcza, żeby zobaczyć jego efektowny wsad.

Ostatecznie do przerwy tablica wyników wskazywała rezultat 42:30. Znowu mocną stroną podopiecznych trenera Pawła Turkiewicza były trójki - pięć celnych na 11 prób i walka na tablicach. Po 20 minutach Wikana-Start zebrała osiem piłek w ataku, a w sumie w tej kategorii prowadziła 24:14.

Po przerwie lublinianie cały czas kontrolowali sytuację i ich przewaga ciągle wynosiła przynajmniej kilkanaście punktów. W końcówce na parkiecie po raz pierwszy mógł się pojawić Paweł Kowalski, który tym samym zadebiutował na parkietach Tauron Basket Ligi.

Wikana-Start Lublin - Jezioro Tarnobrzeg 79:65 (20:16, 22:14, 24:19, 13:16)

Wikana: Allen 20 (2x3), Śmigielski 17 (1x3), Billing 11 (3x3), Wojdyła 10, B. Diduszko 6 (1x3), Czujkowski 6 (2x3), Ł. Diduszko 5 (1x3), Lewandowski 4, Trojan 0, Wilczek 0, Kowalski 0, Szymański 0.

30. KOLEJKA (22-24 kwietnia)
Energa Czarni - BM Slam Stal Ostrów 82:77
Stelmet Zielona Góra - Rosa Radom 85:86
PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń 86:89
Anwil Włocławek - Trefl Sopot 102:89
TBV Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg 79:88
Asseco Gdynia - Polpharma Starogard 69:86
AZS Koszalin - King Szczecin 81:111