Wikana-Start - Polfarmex Kutno 79:56. Efektowne zwycięstwo w pierwszym meczu w nowym roku

Dodano: 5 stycznia 2014, 21:30

Koszykarze MKS udanie rozpoczęli 2014 rok. Ekipa trenera Dominika Derwisza zagrała w niedzielę bardzo dobre spotkanie, ogrywając trzeci zespół w tabeli I ligi.

Starcie z drużyną z Kutna było dla lublinian okazją do rewanżu za porażkę z pierwszej kolejki sezonu. Zawodnicy Wikany-Start przystąpili do spotkania niezwykle zmobilizowani, co szybko przełożyło się na wynik rywalizacji. Gospodarze już na początku wyszli na wyraźne prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszej kwarty. Drugą odsłonę zawodnicy MKS rozpoczynali przy wyniku 26:17. Podopieczni Dominika Derwisza nadal popisywali się dobrą skutecznością, w przeciwieństwie do rywali, którzy w niedzielę w żaden sposób nie potrafili przełamać solidnej defensywy lublinian. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali wypracować sobie 22-punktowe prowadzenie. W trzeciej kwarcie tempo gry nieco spadło, zespół Wikany-Start zanotowali kilkuminutowy przestój, którego przyjezdni nie potrafili jednak w pełni wykorzystać. Koszykarze z Kutna odrobili kilka punktów straty, ale i tak gospodarze nadal wysoko prowadzili. W ostatniej odsłonie lublinianie potwierdzili, że tego dnia MKS był zespołem lepszym. Zawodnicy Dominika Derwisza spokojnie dowieźli swoje zwycięstwo do końca spotkania, ostatecznie wygrywając z wyżej notowanym rywalem 79:56. Po niedzielnym meczu Wikana-Start zajmuje szóste miejsce w tabeli I ligi, mając na swoim koncie 22 punkty, zdobyte w czternastu spotkaniach. W piętnastej kolejce, 11 stycznia, lublinianie zagrają na wyjeździe ze Stalą Ostrów Wielkopolski. Wikana-Start Lublin - Polfarmex Kutno 79:56 (26:17, 21:8, 9:16, 23:15) Wikana-Start: Czujkowski 17, Michalski 11, Mordzak 11, Kowlaski 10, Pełka 9, Sikora 7, Wilczek 6, Szawarski 5, Hałas, Kowalski. Kutno: Jakóbczyk 21, Mazur 8, Bartosz7, Kulon 4, Rduch 4, Szwed 3, Dłuski 3, Pabian 2, Garbacz 2, Bręk 2, Sikora. Sędziowali: Adam Wierzman, Tomasz Trybalski, Krzysztof Sokulski.