Zespół sportandmore.pl zwyciężył w 43 Tissot Media Cup 2010. Dziennik Wschodni ma mistrza Polski

Dodano: 28 marca 2010, 19:28

Ostatni medal mistrzostw Polski dziennikarzy Lublin zdobył w 1997 roku. Po 13 latach przerwy lubelskie media mogą ponownie cieszyć się z sukcesu w tej niezwykle prestiżowej imprezie. Nasz redakcyjny kolega Kamil Kozioł, startujący gościnnie w barwach warszawskiego zespołu sportandmore.pl, wywalczył w Brennej tytuł mistrza Polski dziennikarzy.

W rozgrywkach grupowych sportandmore.pl zajęło pierwsze miejsce pokonując kolejno Sieradz (43:25), Dolny Śląsk (27:16), Wrocław II (47:28) i Włocławek (41:39). W fazie finałowej, w której wystąpiły trzy zespoły, warszawska ekipa zwyciężyła 30:19 z Katowicami i 43:33 z Krakowem.

Dla zespołu sportandmore.pl, który jest kontynuacją nie istniejącej już drużyny Życia Warszawy to dziesiąty tytuł mistrzowski z rzędu.

Kozioł, oprócz zwycięstwa w 43 Tissot Media Cup, zajął trzecie miejsce w drużynowym konkursie rzutów osobistych. W półfinałowym pojedynku sportandmore.pl przegrało 14:15 z Włocławkiem. Najlepiej rzuty wolne egzekwowali reprezentanci Wrocławia II.

Przy tej okazji trzeba podkreślić ze smutkiem, że w Brennej kolejny raz zabrakło zespołu złożonego wyłącznie z dziennikarzy z województwa lubelskiego. Nasi przedstawiciele mediów zapisali piękną kartę w historii tej imprezy. W swoich 21 startach wywalczyli aż 15 medali, z czego 3 złote.

– Reprezentacja Lublina w pierwszych latach naszych zawodów zawsze należała do najlepszych. Cały czas dopominam się o to, by to środowisko przypomniało sobie o mistrzostwach i powróciło na ich koszykarskie łono – napisał w informatorze poświęconym 43 Tissot Media Cup 2010 Zdzisław Sroka, honorowy organizator 43 Tissot Media Cup.

Klasyfikacja końcowa: 1. Sportandmore.pl, 2. Katowice, 3. Kraków, 4. Konin, 5. Warszawa, 6. Wrocław II, 7. Włocławek, 8. Wrocław I, 9. Ostrów Wlkp., 10. Sieradz, 11. Polskikosz.pl, 12. Szczecin, 13. Pomorze, 14. Dolny Śląsk.

Skład sportandmore.pl: Kamil Kozioł, Rafał Juć, Tomasz Sobiech, Michał Owczarek, Michał Jędrzejkowski, Łukasz Starowieyski, Michał Gąsiorowski, Piotr Szeleszczuk, Michał Kowalski (MVP turnieju), Mirosław Mazanec, Michał Tomasik.