Zwycięstwa AZS UMCS i Novum Lublin

Dodano: 20 listopada 2011, 16:05

Daria Cybulak i jej koleżanki pokonały MKS PWSZ Kon-Bet Konin 61:58 (Jacek Świerczyński)

Koszykarki AZS UMCS Lublin w pierwszej kwarcie były w koszykarskim piekle. Po końcowej syrenie znalazły się jednak w sportowym niebie i pokonały wicelidera pierwszej ligi 61:58.

Lublinianki zaczęły grać dopiero w czwartej minucie – wcześniej były myślami gdzieś daleko od hali MOSiR. Konsekwencje tego były opłakane, bo akademiczki zaczęły mecz od stanu 0:12. Końcówka pierwszej kwarty była już całkiem niezła i podopieczne Andrzeja Dubielisa zmniejszyły straty do pięciu oczek.

Miejscowym na prowadzenie udało się wyjść dopiero w końcówce drugiej kwarty, kiedy dwa celne rzuty osobiste na punkty zamieniła Małgorzata Jurkowska. Decydujący moment miał miejsce jednak na dziewięć sekund przed końcem meczu. Na linii rzutów wolnych stanęła Małgorzata Myćka.

Jeleniogórzanka trafiła dwa razy i dała lubelskiej drużynie trzypunktową wygraną. Koninianki próbowały jeszcze szukać szczęścia w chaotycznym ataku, ale nie zdołały oddać nawet rzutu.

AZS UMCS Lublin – MKS PWSZ Kon-Bet Konin 61:58 (16:21, 23:17, 7:9, 15:11)

AZS UMCS: Myćka 14, Jurkowska 9, Cybulak 7, Trzeciak 6, Wójcik 5 (1x3) – Godula 16, Gozdur 4.
Konin: Szemraj 14 (2x3), Kaja 9 (1x3), Motyl 8, Krzyżaniak 6 (1x3), Płóciennik 6 – Gurzęda 7 (1x3), Libertowska 4, Kuras 4, Wiertelak 0, Lewandowska 0.

Sędziowali: Grzegorz Łata i Piotr Jaszczuk. Widzów: 150.

Pozostałe wyniki: CCC II Polkowice – Language School Pabianice46:49 * BasketPro Jelenia Góra – Domeny.pl Siemaszka 59:64 * TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – AZS OPTeam RES-DROB Rzeszów zakończył się po zamknięciu wydania

8. BasketPro 6 6 278-479

26-27 listopada: Rzeszów – Lublin * CCC II – BasketPro * Domeny.pl – Ostrovia * Konin – Pabianice.

Novum lepsze od Wisły

Wisła AWF Kraków – Novum Lublin 60:74 (12:17, 12:11, 11:18, 25:28)

Wisła: Radwan 24 (4x3), Urbanek 11, Szłapka 3 (1x3), Kępka 2, Góralski 0 – Pilch 15 (4x3), Włodarczyk 3, Depta 2, Inglot 0, Piech 0.

Novum: J. Karolak 23 (3x3), Wiśniewski 13, Ciechociński 5, M. Gospodarek 4, Lisowski 2 – Szleźniak 16, B. Karolak 9 (3x3), J. Adameczek 2, J. Drozd 0,

Sędziowali: Rafał Bogdan, Michał Kuzia. Widzów: 200.

Pozostałe wyniki: PWiK Piaseczno – KS Pułaski Warka 101:85 * BKS Tur Bielsk Podlaski – UKS Siemaszka 84:86 * MKS Limblach Limanowa – UMKS Kielce * Rosa II Radom – AZS II Politechnika Warszawska * Handlopex AZS Politechnika Rzeszowska – Unia Tarnów zakończyły się po zamknięciu wydania.

13. Pułaski 9 9 598-713

26-27 listopada: STACO – Wisła * Warszawa – Piaseczno * Kielce – Rosa II * Unia – Novum * Siemaszka – Limblach * Rzeszów – Tur.

kibic :) (23 listopada 2011 o 01:00) 0
oglądam mecz na itvl www.itvl.pl/news/wspanialy-poscig-azs-umcs-lublin i normalnie nóż się w kieszeni otwiera jak się słyszy komentarz lembrycha... 0 kultury ! cały czas pretensje do zawodniczek ! a w szczególności upodobał sobie D.C. #15 drugi też nie lepszy,
- a Daria Cybulak standardowo jak w każdy meczu u siebie przewraca się w obronie i szuka przewinienia w ataku, tak nie można trzeba to ustać do końca i powalczyć a nie przewracać się (15min:30sek) a chwile później udaje się to jej i tylko komentarz, że przewinienie w ataku (18min:05sek)