Zwycięstwo koszykarek AZS UMCS. Porażka Novum

Dodano: 12 lutego 2012, 21:00
Autor: (micbec)

Daria Cybulak (w białym stroju) była najlepszą zawodniczką AZS UMCS w meczu z AZS UG Gdańsk (Wojciec

Koszykarki AZS UMCS Lublin pokonały AZS UG Gdańsk 59:46. Było to pierwsze spotkanie podopiecznych Krzysztofa Fita w grupie spadkowej pierwszej ligi.

Sobotnie spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Lublinianki wygrały pierwsze trzy kwarty, ale każdą z nich różnicą zaledwie jednego punktu. Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach zdominowały rywalki, triumfując w tej części meczu 12:2 i ostatecznie przesądzając szale zwycięstwa na swoją korzyść.

Gospodynie poprowadziła do zwycięstwa Daria Cybulak. 30-letnia koszykarka zagrała na przeciętnej skuteczności z gry (33.3 procenta), ale rzuciła 20 punktów i zanotowała aż 14 zbiórek.

Dobrze zaprezentowały się też Katarzyna Trzeciak i Anna Kasperska. Z kolei Paulina Gozdur, która zdobyła 11 punktów nie popisała się przy rzutach osobistych. Trafiła zaledwie trzy razy na szesnaście prób.

W zespole gospodarzy po raz pierwszy w tym sezonie zagrały Anita Góźdź i Aleksandra Karczmarczyk. Obie po dłuższej przerwie wróciły do treningów z zespołem.

AZS UMCS Lublin – AZS UG Gdańsk 59:46 (14:13, 16:15, 17:16, 12:2)

Lublin: Cybulak 20, Gozdur 13, Trzeciak 11 (1x3), Kasperska 6, Kasprzyk 5 (1x3) oraz Smoleń 2, Góźdź 2, Buczak, Pietrys, Bukowska, Karczmarczyk.

Gdańsk: Myśków 19 (1x3), Formella 9 (1x3), Hołownia 5, Golemska 2, Bogucka 1 oraz Wróbel 6, Cieślicka 3 (1x3), Stachura 1, Skiejka, Wołoszyn.

Sędziowali: Grzegorz Łata i Adam Kołaszewski.

Pozostałe wyniki: MKK Siedlce – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 67:64 * Mecze MUKS Kurnik – CCC II Polkowice i GTK Wejherowo – BasketPro Jelenia Góra odbędą się w środę. Pauzował Lider II Swarzędz.

Novum Lublin gorsze od rezerw Rosy Radom

Dość niespodziewanie koszykarze Novum Lublin przegrali w wyjazdowym spotkaniu z Rosą II Radom.

O wyniku przesądziła fatalna w wykonaniu gości końcówka trzeciej i początek czwartej kwarty, kiedy to gospodarze zdobyli dwadzieścia punktów z rzędu i objęli prowadzenie 66:50.

Niemoc strzelecką przerwał dopiero dwoma celnymi rzutami osobistymi Michael Gospodarek, ale na odrobienie straty było już za późno.

Rosa II Radom – Novum Lublin 72:62 (14:23, 17:9, 23:18, 18:12)

Rosa II: Sobuta 12, Łabędź 9, Maj 8, Wiekiera 7, Stanios 6 – Zwęgliński 8, Michalski 6 (2x3), Mamcarczyk 5 (1x3), Kuczyński 4, Wólczyński 3, Gos 2, Parszewski 2.

Novum: J. Karolak 17 (1x3), M. Gospodarek 15 (1x3), Ciechociński 12 (2x3), Wiśniewski 10, Bajtus 6 – P. Gospodarek 2, B. Karolak 0, Beczek 0, Wasiłek 0, J. Adameczek 0.

Widzów: 100.

Pozostałe wyniki: BKS Tur Bielsk Podlaski – KS Pułaski Warka 116:97 * Handlopex AZS Politechnika Rzeszowska – AZS II Politechnika Warszawska 20:0 (v.o.) * PWiK Piaseczno – Wisła AWF Kraków 101:94 * MKS Limblach Limanowa – STACO MNLK Niepołomice * UKS Siemaszka – UMKS Kielce.