Lubelskie Pszczółki wysoko pokonały Wisłę Kraków!

Dodano: 25 marca 2017, 19:07

(fot. azs.umcs.pl)

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin po raz drugi pokonały mistrzynie kraju i są bliżej awansu do kolejnej fazy play-off.

Przed sobotnim starciem w hali im. Zdzisława Niedzieli oba zespoły miały na koncie po jednym zwycięstwie. Lublinianki zapowiadały przed spotkaniem, że w starciach z Wisłą Can-Pack Kraków na własnym parkiecie dadzą z siebie wszystko mimo braku czołowej zawodniczki Tess Magden.

Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka koncertowo rozpoczęły pojedynek ze zdecydowanie bardziej utytułowanymi rywalkami. W pierwszej kwarcie Pszczółkom wychodziło niemal wszystko i zasłużenie objęły one prowadzenie 20:13.

W drugich dziesięciu minutach do głosu zaczął jednak dochodzić zespół spod Wawelu. Wisła zaczęła grać zdecydowanie lepiej w defensywie i sukcesywnie niwelować stratę do lublinianek. Wtedy za trzy punkty trafiła Dorota Mistygacz i dzięki temu Pszczółki prowadziły 32:29.

Trzecia kwarta sobotniego meczu była najbardziej wyrównana. Oba zespoły grały w niej punkt za punkt, a co za tym idzie wynik zaczął oscylować wokół remisu. W trudnych momentach ważne punkty dla gospodyń zdobywała Asia Boyd i to między innymi dzięki niej na 10 minut przed końcem nadal na prowadzeniu był zespół z Lublina (50:46).

Tak jak w pierwszej kwarcie zawodniczki trenera Szewczyka zagrały świetnie w ataku, tak w ostatniej części spotkania zaprezentowały się znakomicie w defensywie. Pszczółki po trafieniu za trzy „oczka” Mistygacz wygrywały 56:48 i na sześć minut przed końcem były bliskie sprawienia niespodzianki. Lublinianki w końcówce jeszcze bardziej podkręciły tempo i powiększyły swoją przewagę nie pozostawiając złudzeń, że w sobotni wieczór były drużyną zdecydowanie lepszą od mistrzyń Polski.

Kolejne spotkanie z Wisłą Can-Pack Kraków Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozegra w niedzielę o godzinie 18.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Wisła Can Pack Kraków 65:53 (20:13, 12:16, 18:17, 15:7)

Pszczółka: Boyd 25, Dorogobuzowa 12, D. Mistygacz 10, Owczarzak 6, Ugoka 4, Jujka 4, Dobrowolska 4, M. Mistygacz 0.

Wisła: Kobryn 12, Gidden 10, Morrison 10, Ygueravide 6, Szott-Hejmej 5, Ziętara 3, Simmons 3, Ben Abdelkader 2, Pop 1, Szumełda-Krzycka 1.

Stan rywalizacji 2:1 dla Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

(6) komentarzy

Gość (26 marca 2017 o 13:40) 0
Wielkie brawa za walkę i piękne zwycięstwo. Jeszcze jedno zwycięstwo i będzie sensacja.
Gość (26 marca 2017 o 09:29) 0
Gdyby nie plaga kontuzji, koszykarki z Lublina byłyby w innym miejscu ligowej tabeli.Moim zdaniem z Tess Madgen w Krakowie byłyby dwie wygrane.Widać, że Wiśle zespół Pszczółki AZS- UMCS Lublin wyjątkowo nie leży.
Gość (25 marca 2017 o 22:19) 0
Nie lepiej było przyjść najpierw na mecz Pszczółek, a później dojechać na mecz Startu? Niech żałują ci, co nie byli na meczu z Wisłą. Mam nadzieję, że jutro będzie jeszcze więcej kibiców na spotkaniu Pszczółek. Doping na trybunach dla AZS UMCS był naprawdę świetny w porównaniu z tym co było na meczu koszykarzy Startu,
Gość (25 marca 2017 o 20:45) 0
To chyba jaja. Nie interesuje się koszykówką, ale w piłce Wisły nie lubię.
Gość (25 marca 2017 o 20:27) 0