Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

6 lipca 2016 r.
12:59

Lublinianka ma nowego trenera

0 8 A A
FOT. MACIEJ KACZANOWSKI
FOT. MACIEJ KACZANOWSKI

Lublinianka ma nowego trenera. Jeszcze we wtorek późnym wieczorem Grzegorz Białek doszedł do porozumienia z prezesem Krzysztofem Gilem. – Nic jeszcze nie podpisaliśmy, ale rzeczywiście zdecydowałem się objąć Lubliniankę – potwierdza były opiekun Lewartu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szkoleniowiec opuszcza zespół z Lubartowa po pięciu latach. – Na pewno nie było łatwo podjąć taką decyzję. Lewart to mój klub. Z jednej strony zespół trzeba jednak budować praktycznie od nowa, bo ubytków będziemy mieli sporo. Z drugiej Lublinianka to fajne wyzwanie. Zdecydowałem, że czas na coś nowego – mówi trener Białek. – W Lublinie będzie możliwość walki o awans. W Lubartowie wygląda to trochę inaczej. Raczej nie ma ciśnienia, żeby szybko wrócić do trzeciej ligi.

Po spadku w ekipie Lewartu dojedzie do wielu zmian kadrowych. Wiadomo, że zabraknie kilku podstawowych zawodników. Mateusz Kompanicki zagra w pierwszoligowej Chojniczance Chojnice, Michał Zuber trafił do Orląt Radzyń Podlaski, a odeszli także: Dariusz Michna, czy Wojciech Bijan. Na celowniku Avii Świdnik są bracia Jakub i Dawid Niewęgłowscy. A to pewnie nie wszyscy.

Jeżeli chodzi o skład, to na Wieniawie też nie będzie dużo łatwiej. Drużyna także jest w rozsypce. Obecnie została tylko garstka piłkarzy z Erwinem Sobiechem na czele. Zresztą wszyscy czekali na rozwój wydarzeń, jeżeli chodzi o wybór nowego trenera. – Wiadomo, że kadra też będzie się znacząco różnić. Czeka nas teraz spotkanie z zespołem, trzeba również ustalić, gdzie mamy największe braki. Czy widziałbym w drużynie kogoś z Lewartu? Pewnie, że tak, ale prawdę mówiąc nie chciałbym dodatkowo osłabiać mojej byłej drużyny. Jeszcze zobaczymy, kto zdecyduje się zostać w Lubliniance i jakimi środkami będziemy w ogóle dysponować – wyjaśnia trener Białek.

Klub z Wieniawy będzie chciał szybko wrócić do III ligi, ale nie będzie to łatwe zadanie. Podobne cele stawiają sobie działacze Hetmana Zamość, Chełmianki, a trzeba pamiętać, że w lidze będzie przecież także Tomasovia, Stal Kraśnik, czy Powiślak Końskowola. Zanosi się na bardzo ciekawy sezon.

ZASKOCZENIE W LUBARTOWIE

W środę pierwsze zajęcia Lewartu ma poprowadzić Tomasz Mitura. Poszukiwania nowego trenera trwają. – To było dla nas zaskoczenie. Jeszcze w piątek Lublinianka miała występować w okręgówce. W tym tygodniu wszystko potoczyło się szybko. Najpierw okazało się, że jednak będą w czwartej lidze, a później, że poprowadzi ich nasz trener – śmieje się Dariusz Karwat, prezes ekipy z Lubartowa. – Mamy pewnych kandydatów, głównie z Lubartowa, ale damy sobie trochę czasu na rozmowy. Od nowego trenera będzie też pewnie zależało, kto zostanie w drużynie – dodaje szef spadkowicza z III ligi.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 13:44
Proszę pisać Pan Białek Trener Lublinianki
Avatar
fan / 7 lipca 2016 o 12:37
Białek trenerem, okręgówka za rok na 100 %. Nie było lepszych kandydatur?
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 21:50
Brawo Duma Lublina!!!
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 18:30
Białek się nie nadaje do trenowania ludzi... miał Gatta w Lubartowie i tyle
Avatar
zenon / 6 lipca 2016 o 16:54
powodzenia panie Białek szkoda że nie jest pan trenerem Motoru uważam pana  za,dobrego trenera -dzięki  że pan jest w Lublinie
Avatar
filip / 6 lipca 2016 o 14:58
Proponuje Krzysztofa G.........go na Prezesa,będzie pierwsza LIGA!!!!!,CO za smutny klubik robi obecny prezio jaja do kwadratu,powodzenia chłopaki pod wodzą nowego trenera
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 14:22
Do Lublinianki powinien wrócić Kotowicz - w IV lidze jeśli byłby w dobrej formie to by chłopak wymiatał !
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 13:47
Żeby Lublinianka normalnie funkcjonowała to potrzebna jeste zmiana Prezesa.
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 13:44
Proszę pisać Pan Białek Trener Lublinianki
Avatar
fan / 7 lipca 2016 o 12:37
Białek trenerem, okręgówka za rok na 100 %. Nie było lepszych kandydatur?
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 21:50
Brawo Duma Lublina!!!
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 18:30
Białek się nie nadaje do trenowania ludzi... miał Gatta w Lubartowie i tyle
Avatar
zenon / 6 lipca 2016 o 16:54
powodzenia panie Białek szkoda że nie jest pan trenerem Motoru uważam pana  za,dobrego trenera -dzięki  że pan jest w Lublinie
Avatar
filip / 6 lipca 2016 o 14:58
Proponuje Krzysztofa G.........go na Prezesa,będzie pierwsza LIGA!!!!!,CO za smutny klubik robi obecny prezio jaja do kwadratu,powodzenia chłopaki pod wodzą nowego trenera
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 14:22
Do Lublinianki powinien wrócić Kotowicz - w IV lidze jeśli byłby w dobrej formie to by chłopak wymiatał !
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 13:47
Żeby Lublinianka normalnie funkcjonowała to potrzebna jeste zmiana Prezesa.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 33 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 413 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Sport EXTRA

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.