Sport

Mieczysław Czwaliński znowu w zarządzie Polskiego Związku Zapaśniczego

Dodano: 9 listopada 2016, 15:15
Autor: bar

FOT. JACEK BARCZYŃSKI<br />
Mieczysław Czwaliński, urzędujący wiceprezes MKS Cement – Gryf Chełm i członek zarządu Polskiego Związku zapaśniczego
FOT. JACEK BARCZYŃSKI
Mieczysław Czwaliński, urzędujący wiceprezes MKS Cement – Gryf Chełm i członek zarządu Polskiego Związku zapaśniczego

Mieczysław Czwaliński, urzędujący wiceprezes MKS Cement – Gryf Chełm po raz drugi z rzędu został wybrany w skład zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego

Pokonał między innym tak mocnych rywali, jak Andrzej Wroński, dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich.

– W skład zarządu wchodzi 11 członków, a kandydatów zostało zgłoszonych 22 – mówi Czwaliński. – W najbliższy piątek Grzegorz Brudziński, nowowybrany prezez PZZ poinformuje nas, jakie przydzieli nam funkcje.

W minionej kadencji Czwaliński był wiceprezesem do spraw sportu młodzieżowego. Teraz wiele wskazuje na to, że obecny prezes powierzy mu stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za zapasy w kobiecym wydaniu.

– Przemawia za tym chociażby to, że od kilkunastu lat właśnie MKS Cement – Gryf Chełm ma najlepszy kobiecy zespół w kraju i to we wszystkich grupach wiekowych – mówi pan Mieczysław. - Naszą pierwszą gwiazdą jest Katarzyna Krawczyk, olimpijka z Rio de Janeiro.

Czwaliński nie ukrywa, że zapasy to całe jego życie. Karierę zawodniczą rozpoczął w 1975 r. Skromnie przyznaje, że chociaż zawsze był wysoko notowany, to spektakularnych sukcesów nie osiągnął. Po zejściu z maty nabył uprawnienia trenerskie i sędziowskie. Chełmskim klubem jako kierownik zarządza od 1983 r. Po 13 latach został jego urzędującym prezesem i zajmuje się tym do dziś. Ponadto pełni funkcję prezesa Lubelskiego Związku Zapaśniczego. Mimo tak dużego zaangażowania w świecie zapasów jego podstawowym źródłem utrzymania jest praca w charakterze nauczyciela. Wszystkie funkcje w strukturze PZZ pełni społecznie.

Warto przypomnieć, że w latach 2004 – 2008 Polskiemu Związkowi Zapaśniczemu prezesował Krzysztof Grabczuk, klubowy kolega Czwalińskiego. Jak do tej pory był jedynym działaczem sportowym z Lubelszczyzny, któremu przyszło kierować sportowym związkiem. Po zmianie przepisów jako ówczesny marszałek województwa lubelskiego ze względów ustawowych musiał opuścić to stanowisko. Wybierając jego następcę uczestnicy Zgromadzenia Delegatów PZZ przyznali mu honorowy i dożywotni tytuł prezesa tego związku. (bar)

Czytaj więcej o: Cement-Gryf Chełm zapasy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 listopada 2016 o 19:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ROZUM ŚWIRUJE!!! Pismaka bar, mózg paruje i Lubelszczyznę promuje, woda sodowa się gotuje i nic dziwnego, że świruje, człowieku, sportowcy z Chełma, z woj. lubelskiego, nie Lubelszczyzny, bo nie ma województwa takiego. Stanowisko mądrzejszych od lat paru dobrze znasz, a jak wątpliwości masz, to Lubelszczyznę im wskaż historię zmień i przekonaj uczonych, że rację masz, bo z treści wynika, że Twoja głowinka dostała bzika. Prawda nauki:Chełmska Ziemia, nie lubelska ziemia, a woj.lubelskie, nie Lubelszczyzna - lubelska ziemia. Chełmianin N >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Rozwiń
Gość
Gość (9 listopada 2016 o 21:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pozdrowienia dla Pana Prezesa Mieczysława !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Ekstraklasa

WYNIKI KOLEJKI

5. KOLEJKA 11-15 sierpnia
Górnik Zabrze  - Arka Gdynia 1:1
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:3
Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:1
Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:1
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 0:0
Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 0:1
Wisła Kraków - Cracovia 2:1
Śląsk Wrocław - Bruk-Bet Termalica 1:1

TABELA

1. Wisła K. 5 12 8-5
2. Jagiellonia 5 12 8-6
3. Zagłębie 5 11 7-2
4. Lech 5 8 8-2
5. Górnik 5 8 9-7
6. Arka 5 7 4-2
7. Legia 5 7 7-6
8. Wisła P. 5 7 3-4
9. Korona 5 5 7-7
10. Lechia 5 5 5-5
11. Sandecja 5 5 3-4
12. Bruk-Bet 5 5 3-4
13. Śląsk 5 5 4-6
14. Cracovia 5 4 5-8
15. Pogoń 5 4 3-7
16. Piast 5 1 5-12
Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!