MKS Selgros Lublin w niedzielę gra z KPR Jelenia Góra

Dodano: 22 stycznia 2016, 13:27

Po serii meczów z trudnymi rywalami piłkarki MKS Selgros mierzą się z teoretycznie gorszymi zespołami<br />

MKS Selgros łatwo poradził sobie z Ruchem Chorzów wygrywając w środę 34:23. W niedzielę znowu nie powinno być problemów ze zdobyciem dwóch punktów, bo lublinianki wybierają się do Jeleniej Góry na mecz z ostatnim w tabeli KPR

Po serii trudnych meczów zarówno w Europie, jak i lidze wreszcie mistrzynie Polski nie musiały się tak strasznie wysilać. Od początku pojedynku z Ruchem miały przewagę i wygrały zdecydowanie, różnicą 11 bramek.

– Po dobrym początku miałyśmy mały przestój, dobre momenty zaliczyła chorzowska bramkarka, ale szybko wszystko wróciło do normy. Grałyśmy skoncentrowane przez 60 minut i to nam pozwoliło kontrolować wydarzenia na parkiecie. Narzuciłyśmy swój styl – ocenia Katarzyna Kozimur, cytowana przez portal mks.lublin.pl. 21-latka miała też okazję, żeby nieco dłużej przebywać na parkiecie i swój czas wykorzystała całkiem nieźle, zdobywając cztery gole.

Trener Sabina Włodek mogła dać pograć wszystkim piłkarkom, które znalazły się w kadrze na środowe zawody. – Każda dołożyła swoją cegiełkę do sukcesu. Zagrałyśmy swoje i zasłużenie wywalczyłyśmy dwa „oczka”. Była też szansa, żeby złapać nieco oddechy po ostatnich bardzo ciężkich rywalach. To było nam bardzo potrzebne – wyjaśnia trener Włodek.

Coraz więcej drużynie dają szczypiornistki, które niedawno wróciły do drużyny. Formą imponuje zwłaszcza Agnieszka Kocela. W środę zapisała na swoim koncie aż osiem trafień. Dwa dołożyła także Joanna Drabik. Ciągle niezdolne do gry są za to Kristina Repelewska i Jessica Quintino.

KPR w tym sezonie spisuje się beznadziejne. W 15 meczach ekipa z Jeleniej Góra wywalczyła zaledwie... dwa punkty. Co ciekawe gospodynie niedzielnych zawodów poniosły 14 porażek z rzędu, a fatalną serię przerwały w ostatniej serii gier. W środę pokonały na wyjeździe AZS Łączpol AWFiS 31:26. Spotkanie miało bardzo ciekawy przebieg, bo drużyna z Gdańska po siedmiu minutach wygrywała 4:1, a zdążyła także przestrzelić dwa rzuty karne. Do przerwy do KPR miał jednak w zapasie dwa trafienia (13:11). W drugiej odsłonie sensacja stała się faktem i czerwona latarnia rozgrywek zapisał na swoim koncie pierwszą wygraną.

Niedzielne spotkanie w Jeleniej Górze rozpocznie się o godz. 17.

(4) komentarzy

Gość (22 stycznia 2016 o 20:02) 0
Za komuny w każdej redakcji było stanowisko korektora. W większości było zwykły, haniebny cenzor ale nawet on nie przepuścił by takiego bubla. Przecież to można poprawić w kilka sekund ale trzeba chcieć :) !
Gość (22 stycznia 2016 o 15:12) 0
Z Ruchem Chorzów mecz był dwa dni temu, pełen profesjonalizm panie redaktorze..
Gość (22 stycznia 2016 o 14:53) 0
Nie powiem, że powinniśmy się przyzwyczaić bo tego typu babole w Kurierze zdarzaj się często ale to kolejny przykład wkraczania młodej baraniny do zawodu. Tyle tylko, że ktoś powinien nad tym czuwa i eliminować tego typu bzdury. Szkoda, że pojęcie "kompetencja" nie jest już znane większości pismaków udających dziennikarzy. Może na wydz. historii jeszcze wspominaj co to jest wiedza i kompetencja. Dla przypomnienia i (marzy mi się ) stosowania : Kompetencja – połączenie trzech atrybutów: wiedzy, umiejętności i postawy. Wyróżniają one daną osobę łatwością sprawnej, skutecznej, odpowiadającej oczekiwaniom jakościowym, realizacji danych zadań. Działania osoby kompetentnej, w danej dziedzinie, winny spełniać obowiązujące w danej społeczności/organizacji kryteria.
Gość (22 stycznia 2016 o 14:27) 0
Panie Redaktorze jak się bierze pieniążki to może czasem trzeba przeczytać co się pisze. Skoro Graly dziewczyny w środę z Ruchem Chorzów to jakim cudem grają w niedziele z Ruchem Chorzów. Wyjazd jest na mecz z KPR Jelenia Góra. Proponuje poprawić tytuł po pachnie to amatorką. Pozdrawiam