MKS Selgros – Olimpia Beskid 34:20. Pewna wygrana mistrzyń (zdjęcia)

Dodano: 7 stycznia 2017, 20:03

MKS Selgros w bardzo dobrym stylu wrócił na ligowe parkiety. Lublinianki pokonały w meczu przed własną publicznością Olimpię Beskid Nowy Sącz aż 34:20.

Gospodynie szybko odskoczyły nawet na pięć bramek różnicy (9:4). W kolejnych fragmentach spotkania mistrzynie Polski straciły jednak zaliczkę i na przerwę schodziły wygrywając jedynie 15:12.

W drugiej odsłonie lublinianki wrzuciły wyższy bieg. Po 10 minutach drugiej odsłony MKS Selgros prowadził już 25:16. I w tym momencie było jasne, że podopieczne trenera Nevena Hrupca nie stracą dwóch punktów. Ostatecznie gospodynie wygrały różnicą aż 14 trafień.

Wielkim wydarzeniem był powrót do gry Iwony Niedźwiedź, która po wielu miesiącach przerwy znowu mogła założyć koszulkę mistrzyń Polski. I mimo tak długiej przerwy radziła sobie bardzo dobrze. Zapisała na swoim koncie cztery bramki.

Najskuteczniejszą zawodniczką miejscowych była tym razem Alesia Mihdaliowa, która zdobyła pięć goli. Co ciekawe trener Hrupec skorzystał ze wszystkich zawodniczek i każda piłkarka z pola przynajmniej raz pokonywała bramkarkę rywalek.

MKS Selgros Lublin – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 34:20 (15:12)

MKS Selgros: Gawlik 1, Januchta – Niedźwiedź 4, Rola 4, Kowalska 3, Gęga 3, Matuszczyk 1, Repelewska 1, Kozimur, Drabik 4, Migdaliowa 5, Nocuń 3, Skrzyniarz 1, Charzyńska 1, Rosiak 2, Uzar 1. Kary: 4 min.

Olimpia: Sach, Szczurek – Leśniak 7, Chormańska, Luberecka, Dzidek, Wielocha, Smbatian 4, Nosal, Pożoga 1, Rosińska 7, Szabo 1. Kary: 4 min.

Gość (7 stycznia 2017 o 21:08) 0
16 zawodniczek każda prawie z bramką, nawet Gawlik- robi wrażenie, ciekawe jak będzie z Vistalem lub Pogonią

12. KOLEJKA 13-16 października
Bruk-Bet Termalica - Arka Gdynia 1:1
Cracovia - Pogoń Szczecin 3:0
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:1
Korona Kielce - Wisła Płock 2:0
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:0
Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 2:2
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:2