Młodzi pływacy z województwa lubelskiego z medalami MP

Dodano: 8 marca 2016, 14:11

W weekend rozegrano Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów. W Olsztynie rywalizowali zawodnicy 14-letni, a w Gorzowie Wielkopolskim rok starsi. Mnóstwo dobrych wyników w obu osiągnęli zawodnicy z województwa lubelskiego

W pierwszej z imprez kapitalnie spisał się Jakub Celiński z Huraganu Międzyrzec Podlaski, który wywalczył cztery złote medale i jeden srebrny. 14-latek został mistrzem na: 100 i 200 m żabką, a także 50 m motylkiem i 100 m stylem zmiennym. Drugi był z kolei na 50 m żabką. Dzięki jego postawie Huragan zajął w klasyfikacji medalowej świetne, czwarte miejsce. Celiński wywalczył zresztą wszystkie krążki dla swojego klubu. Najlepsi okazali się juniorzy UKS G-8 Bielany, którzy 10 razy stawali na podium, w tym sześciokrotnie na najwyższym stopniu.

Zadowoleni ze swojej postawy mogą być również pływacy Olimpijczyka 23 Lublin. Nikodem Sobek dwa razy okazał się najlepszy (na 100 m motylkiem i 200 m stylem zmiennym), a dodatkowo na 100 m grzbietem zdobył brązowy medal. Jego klubowa koleżanka Małgorzata Borkowska wywalczyła srebro na 50 m motylkiem. W trójce najlepszych podczas zawodów w Olsztynie znalazła się również Anna Terlecka z Wodnika Krasnystaw, która była druga na 100 m stylem klasycznym.

W Gorzowie Wielkopolskim nieźle poszło zawodnikom Avii Świdnik. Żółto-niebiescy zapisali na swoim koncie sześć krążków i w klasyfikacji medalowej dało im to dziesiątą pozycję. Liderem klubu ze Świdnika była Emil Krzykała, który zabrał do domu cztery medale. Wygrał rywalizację na 200 m stylem dowolnym, na 50 i 400 m tym samym stylem był drugi, a do swojego dorobku dorzucił jeszcze brąz na 100 m, także stylem dowolnym. Dwa razy do mety jako trzeci docierał z kolei Bartosz Kotwica (także Avia). Udało mu się to na 50 i 100 m grzbietem. Z pustymi rękami zawodów w Gorzowie nie zakończyła również Julia Łysakowska z AZS UMCS Lublin. Ta zawodniczka była trzecia na 800 m stylem dowolnym.

W najbliższych tygodniach mistrzostwa Polski będą kontynuowane. Tym razem na basenie Aqua Lublin rywalizować będą 17 i 18-letni pływacy, a w Gliwicach o medale powalczą 16-latkowie. Impreza rozgrywana w Lublinie wystartuje już w piątek, 11 marca.

17. KOLEJKA 24-27 listopada
Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 5:0
Cracovia - Lechia Gdańsk 2:1
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:1
Korona Kielce - Legia Warszawa 3:2
Lech Poznań - Wisła Płock 2:1
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 2:2
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 1:0