Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

10 marca 2017 r.
20:54

Motor Lublin – Cosmos Nowotaniec 2:0. Wygrana w dobrym stylu (zdjęcia)

15 18 A A

Ofensywna gra? Jest. Pewne trzy punkty? Są. Rewanż na piłkarzach Cosmosu Nowotaniec za porażkę z pierwszej rundy? Też jest. Motor Lublin nie miał większych problemów z pokonaniem beniaminka z Podkarpacia. W piątkowy wieczór drużyna Marcina Sasala wygrała swój pierwszy mecz ligowy w 2017 roku 2:0

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piłkarze Motoru od początku ruszyli na rywali. Ich starania o pierwszego gola przyniosły skutek już w dziewiątej minucie, kiedy Patryk Szysz celną główką zaskoczył bramkarza rywali. Nastolatek był bardzo aktywny, po kwadransie mógł nawet mieć na koncie hat-tricka, ale zmarnował dwie kolejne dobre okazje.

Szczęścia z dystansu próbował również Kamil Cholerzyński, ale dobrze spisał się Mateusz Krawczyk. W 24 minucie goście powinni doprowadzić do remisu, ale pojedynek z Piotrem Laskowskim wygrał Paweł Socha i uratował skórę swoim kolegom. W 37 minucie żółto-biało-niebiescy upragnione, drugie trafienie. Znowu świetnie zachował się Szysz, który tym razem w zamieszaniu pod bramką rywali znalazł się w odpowiednim miejscu i po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W końcówce pierwszej odsłony Ireneusz Zarzyka padł w polu karnym Motoru, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia i gospodarze schodzili na przerwę z solidną zaliczką. A po zmianie stron drużyna trenera Marcina Sasala znowu ruszyła do natarcia.

W 50 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w dobrej sytuacji znalazł się Kamil Stachyra, ale źle uderzył piłkę i w ogóle nie trafił w bramkę. Niedługo później ładnym „rogalem” bramkarza Cosmosu próbował zaskoczyć Paweł Kaczmarek, ale Krawczak dobrze odbił piłkę do boku. 120 sekund później Kaczmarek za długo holował piłkę, na szczęście goście nie skorzystali z prezentu, bo musieli się zadowolić jedynie rzutem rożnym.

W 59 minucie powinno być 3:0. Świetny wysoki pressing lublinian zakończył się przechwytem Kamila Majkowskiego i sytuacją sam na sam z... pustą bramką. Tomasz Tymosiak upadając na murawę posłał jednak piłkę obok słupka. Mimo bezpiecznego prowadzenia gospodarze cały czas stosowali pressing. W 63 minucie po raz kolejny taka taktyka powinna przynieść rezultaty. Najpierw Szysz, a po chwili Majkowski nie potrafili jednak skierować piłki do siatki.

Na 18 minut przed ostatnim gwizdkiem Szysz miał kolejną szansę, żeby skompletować hat-tricka. Po strzale przewrotką „zarobił” jednak jedynie kolejny rzut rożny. Kilka chwil później Majkowski zepsuł kontrę czterech na jednego piłkarza Cosmosu.

Do końcowego gwzdka żólto-biało-niebiescy kontrolowali już sytuację na boisku.

Motor Lublin – Cosmos Nowotaniec 2:0 (2:0)

Bramki: Szysz (9, 37).

Motor: Socha – Michota, Gieraga, Tadrowski, Słotwinski, Kaczmarek (90 Koszel), Cholerzyński, Tymosiak (64 Kamiński), Szysz (74 Jurisa), Stachyra, Majkowski (80 Paluch).

Cosmos: Krawczyk – Pluskwik, Suchocki, Sobota, Michał Misiak, Krzysztoń, Maślejak, Laskowski (88 Łeń), Maluga (90 Natkaniec), Rak (81 Majka), Zarzyka (73 Marcin Misiak).

Żółte kartki: Gieraga, Cholerzyński (Motor).

Sędziował: Seweryn Kozub (Brzesko). Widzów: 2415.

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 15:22
Brawa dla Cosmosu. Sama gra o godz.19.00 przy sztucznym oświetleniu na takim stadionie dla drużyny z Nowotańca jest nielada wyczynem. Ps. Trzeba pamiętać, że obok okoliczności rozgrywanego spotkania (de facto obok publiczności to dodatkowy zawodnik) są również wyjazdy, a tam nie musi być wcale tak rózowo.
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 15:03
Chyba oglądałem inny mecz?!!!Mimo kiepskiej gry utrzymanie powinno być.
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 11:17
no no! trafili wreszcie w światło bramki! Trzeba jasno powiedzieć, że czas przygotowań do rundy wiosennej został dobrze przepracowany. Jest szansa, że Motor utrzyma się w III lidze. Uff!
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 10:20
Liczy się wygrana tak trzymać chłopaki dobry początek
Avatar
jajaja / 11 marca 2017 o 09:53
awans na wyciagniecie reki! tylko dotknac, w sumie to juz niemal pewny!
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 09:38
Nowotaniec - wieś w gm. Bukowsko pow. Sanok - licząca 45o mieszkańców i taką to potęgę udało sie pokonać naszemu dzielnemu Motorowi - BRAWO !
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 09:37
Nawet gdyby bilety były za darmo to i tak więcej niż 5000 ludzi nie będzie.
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 09:17
Brawo. Myślę, że następny mecz z Galaktyką Piździewice też będzie wygrany
Avatar
Krasnystaw / 11 marca 2017 o 07:51
dojdzie Maniek i Spartakus rulessss
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 00:42
I tak trzymać . Jeszcze z 10 lat i będziemy mieli ekstraklasę .
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 15:22
Brawa dla Cosmosu. Sama gra o godz.19.00 przy sztucznym oświetleniu na takim stadionie dla drużyny z Nowotańca jest nielada wyczynem. Ps. Trzeba pamiętać, że obok okoliczności rozgrywanego spotkania (de facto obok publiczności to dodatkowy zawodnik) są również wyjazdy, a tam nie musi być wcale tak rózowo.
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 15:03
Chyba oglądałem inny mecz?!!!Mimo kiepskiej gry utrzymanie powinno być.
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 11:17
no no! trafili wreszcie w światło bramki! Trzeba jasno powiedzieć, że czas przygotowań do rundy wiosennej został dobrze przepracowany. Jest szansa, że Motor utrzyma się w III lidze. Uff!
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 10:20
Liczy się wygrana tak trzymać chłopaki dobry początek
Avatar
jajaja / 11 marca 2017 o 09:53
awans na wyciagniecie reki! tylko dotknac, w sumie to juz niemal pewny!
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 09:38
Nowotaniec - wieś w gm. Bukowsko pow. Sanok - licząca 45o mieszkańców i taką to potęgę udało sie pokonać naszemu dzielnemu Motorowi - BRAWO !
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 09:37
Nawet gdyby bilety były za darmo to i tak więcej niż 5000 ludzi nie będzie.
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 09:17
Brawo. Myślę, że następny mecz z Galaktyką Piździewice też będzie wygrany
Avatar
Krasnystaw / 11 marca 2017 o 07:51
dojdzie Maniek i Spartakus rulessss
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 00:42
I tak trzymać . Jeszcze z 10 lat i będziemy mieli ekstraklasę .
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 1 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 1 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 6

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 19 19

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 77 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 7 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.