Motor - Lublinianka 1:0. Ponad pięć tysięcy kibiców na derbach Lublina (ZDJĘCIA)

Dodano: 18 września 2015, 22:43

Motor pokonał w derbach Lubliniankę 1:0. Lider tabeli potrzebował jednak kontrowersyjnego rzutu karnego, żeby wywalczyć trzy punkty.

Jak na derby przystało trudno odmówić zawodnikom obu ekip zaangażowania. Niestety mecz nie był wielkim widowiskiem, bo wyraźnie brakowało klarownych sytuacji podbramkowych. Chociaż z „wysokiego c” rozpoczęła drużyna Marka Sadowskiego. Już w drugiej minucie Karol Kalita praktycznie z metra huknął nad poprzeczką.

Kolejne fragmenty to przewaga żółto-biało-niebieskich, jednak nic z niej nie wynikało. Do przerwy goli nie było i można było się zakładać, czy w tym spotkaniu padnie choć jedna bramka.

Po przerwie obraz gry nie uległ wielkiej zmianie. Dopiero od około 60 minuty lider tabeli zaczął stwarzać większe zagrożenie i Paweł Socha znalazł się w tarapatach. Zwłaszcza po główce Rafała Króla, który pomylił się dosłownie o centymetry.

W 81 minucie Kamil Stachyra uderzał na bramkę, ale piłkę ręką odbił Rafał Kursa. Mimo protestów Lublinianki sędzia Karol Iwanowicz zdecydował się podyktować rzut karny. Wojnę nerwów wygrał Artur Gieraga i zapewnił swojej drużynie bardzo cenne trzy punkty.

W samej końcówce arbiter mocno się pogubił. Zamiast Remigiuszowi Szywaczowi pokazał żółty kartonik Krystianowi Mroczkowi. Po głośnej interwencji ławki gości i podpowiedzi od sędziego technicznego, główny swój błąd naprawił i po drugim „żółtku” z boiska wyleciał Szywacz.

Sześć doliczonych minut i gra w przewadze nie wystarczyła jednak, żeby klub z Wieniawy doprowadził do wyrównania. Pod polem karnym Krzysztofa Żukowskiego robiło się gorąco, ale w decydującym momencie ciągle czegoś brakowało.

Motor Lublin – Lublinianka 1:0 (0:0)

Bramki: Gieraga (81-karny).

Motor: Żukowski – Falisiewicz, Gieraga, Dykij, Szywacz – Król (75 Paluch), Tymosiak, Stachyra (82 Mroczek), Wojczuk (46 Michota), Myśliwiecki – Drozd (61 Piekarski).

Lublinianka: Socha – Gutek (87 Witkowski), Mazurek, Wołos, Świech – Czułowski (55 Kursa), Kaganek (70 Majewski), Sobiech, Pułka, Stefański (83 Wiśniewski), Kalita.

Żółte kartki: Szywacz, Michota, Moczek – Sobiech, Świech, Kaganek, Pułka.

Czerwona kartka: Szywacz Motor, 85 min, za drugą żółtą).

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin). Widzów: 5127.

Bercik
(23) komentarzy

Gość (20 września 2015 o 14:00) 0
Derby to oprócz meczu jest to humor satyra. I wszelki humor oprócz chamstwa i wyzwisk dozwolony. A w tym ustępie masz sraczkę, że najważniejsze, że 3 pkt zostały w Lublinie i nawet jak 2 drużyny nie mogły to kalosz dopomógł. Remis to byłaby strata i to bezpowrotna 1 pkt dla lubelskich drużyn.
Bercik
Bercik (20 września 2015 o 01:57) 0
Karny karnym irytuje mnie jedno derby lublina i sedziowie z lublina jakas paranoja normalnie!!!!!!!!
Gość (19 września 2015 o 19:26) 0
Smieszni jestescie z tymi plecami,liczy sie i tak 3 punkty dla Motoru i pozycja lidera;-),Klawesyn to dawaj tych co to tak widzieli ta kiche z bialymi laskami pewnie chodza,a Lebiega to obronca ktory tak blokowal pilke:-D
RkS
RkS (19 września 2015 o 17:29) 0

Obejrzalem sytuacje po ktorej byl karny,ewidentny karny nie ma zadnych watpliwosci.Pismak ktory sie nie podpisal pod artykulem powinien przeprosic za uzycie sformulowania,, po kontrowersyjnym karnym"

a od kiedy pilka odbita od pleców obrońcy kwalifikuje się na karnego?