Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

20 czerwca 2016 r.
7:43

Motor nadal może liczyć na wsparcie miasta

0 22 A A
FOT. TOMASZ RYTYCH
FOT. TOMASZ RYTYCH

Działacze Motoru przyznali, że sezon 2015/2016 zakończył się porażką. Od poniedziałku ruszają prace nad budową nowej drużyny. Miasto nie wycofuje się ze wspierania klubu, a prezes ekipy z Lublina Waldemar Leszcz ma identyczne zapewnienie od głównych sponsorów. Do końca czerwca ma być wiadomo, kto poprowadzi zespół w kolejnych rozgrywkach

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nie wycofujemy się ze wspierania Motoru Lublin – zapewnia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Po pierwsze to tylko sport. Po drugie teraz jest czas, żeby spółka sportowa Motor SA oceniła cały ten sezon. W przyszłym roku pierwsza drużyna awansuje już do II ligi bez baraży. Moim zdaniem niewątpliwie to Olimpia była lepszym zespołem. To sobie trzeba powiedzieć.

Prezydent Żuk przyznał również, że mimo braku realizacji głównego celu widzi inne pozytywy. – W Motorze zrobiono dużo dobrego, jeżeli chodzi o szkolenie juniorów. To buduje podstawy optymizmu na przyszłość. Zespół składał się głównie z wychowanków klubów i stowarzyszeń lubelskich. Efekty powinny być zdecydowanie lepsze w kolejnym sezonie. Nie dramatyzujmy, to tylko sport. Nie wyobrażamy sobie jednak dalszego funkcjonowania klubu w III lidze. Chcemy awansów i trzeba zrobić wszystko, żeby ten awans był. Miasto będzie tak, jak do tej pory finansowało Motor.

W klubie z Lublina wkrótce nastąpi podsumowanie rozgrywek. Sprawozdania na temat drużyny i poszczególnych zawodników napiszą trener Tomasz Złomańczuk, a także Jacek Magiera, który pełnił funkcję doradcy zarządu do spraw sportu. Od nowego sezonu ten drugi będzie miał jednak nową pracę, zostanie trenerem pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec. Do dyspozycji zarządu klubu odda się także prezes Waldemar Leszcz. Jeszcze w czerwcu ma się zebrać Rada Nadzorcza spółki, a odbędzie się także walne zebranie.

– Nie udało się wywalczyć awansu, bo byliśmy za słabi na Olimpię. Przegraliśmy też naszą oszczędnością. Nasza kadra musi być szersza. Wiadomo już dzisiaj, że klub potrzebuje wzmocnień. Trzeba wyciągnąć z tego lekcję i zrobić wszystko, żeby za rok podobna sytuacja nie miała już miejsca – przyznaje szef żółto-biało-niebieskich. – Po meczu z Chełmianką mamy dowód na to, że brak Motoru w II lidze nie jest przypadkiem. Przegraliśmy z zespołem, który kolejne rozgrywki spędzi w IV lidze. Dla nas ten ostatni tydzień sezonu, to prawdziwa lekcja pokory.

Prezes Leszcz wyjaśnił także, że w przypadku awansu był umówiony z głównymi sponsorami, że ich wsparcie zostanie zwiększone. – W przypadku naszej gry w II lidze pieniędzy od naszych sponsorów miało być więcej. W tej sytuacji, jakiej się znaleźliśmy musimy jednak dokonać korekty budżetu. Na pewno wystąpię o większe wsparcie, bo III liga będzie w kolejnych rozgrywkach zdecydowanie mocniejsza. Nikt się jednak od nas nie odwraca – przekonuje szef Motoru.

MAGIERA ZROBIŁ DUŻO DOBREGO

Podczas sobotniej konferencji prasowej prezes Leszcz zdradził także, że praca w Motorze Jacka Magiery nie była finansowana z budżetu klubu. – Klub dostał środki na jego zatrudnienie od anonimowej osoby. Panu Jackowi bardzo dziękujemy, że zdecydował się do nas dołączyć, bo zrobił sporo dobrego. Przygotował koncepcję dla naszego klubu na najbliższe lata, nadzorował proces szkoleniowy i stworzył model gry drużyny. I na koniec razem z nami poniósł porażkę. Ciągle był jednak dyspozycyjny i mogliśmy na niego liczyć – wyjaśnia prezes Leszcz.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 18:43
baranie pilkarki reczne to wielokrotny MISTRZ POLSKI bez wzgledu na problemy finansowe a czego dokonal tzw MOTOR poza przejedzeniem kasy miejskiej czyli mojej i twojej, no czym moze się pochwalic??? czym???
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 16:42
ile miasto utopiło baniek w ręcznej....leją je non stop na mecze zwożone są dzieci ze szkół żeby ktokolwiek to oglądał. jak przyjdzie 3 tys na puchary to jest orgazm, na 4 ligę chodzi więcej na Motor. jak ręczna na takim poziomie nie umie się utrzymć finansowo to widocznie nie jest potrzebna
Avatar
House / 22 czerwca 2016 o 11:03
Interesuje, piłkę ręczną pokazują w Polsat Sport, oglada to setki tysiecy kibicow, mamy drużynę na europejskim poziomie. A Motor? Lubelska.tv, której nikt nie ogląda, chciała ogladalnosc poprawic i robila transmisjje, ktore sie ciely co kilka minut. Patalachy,dno i wodorosty. Nie ma czegoś takiego jak wielki, zasluzony Motor. Kupa patalachow ktorym sie wydaje ze sa gwiazdami, kibicom powiinni za bilety oddac ... No i nie wspominam juz, ze kibice pilki recznej nie biją sie po mordach i nie napadaja na autobusy kibicow druzyny przeciwnej i nie MORDUJA. A i jeszcze jedno - nie drzyjcie ryja ne meczu o pozdrowieniach do wiezienia ... 
Interesuje, piłkę ręczną pokazują w Polsat Sport, oglada to setki tysiecy kibicow, mamy drużynę na europejskim poziomie. A Motor? Lubelska.tv, której nikt nie ogląda, chciała ogladalnosc poprawic i robila transmisjje, ktore sie ciely co kilka minut. Patalachy,dno i wodorosty. Nie ma czegoś takiego jak wielki, zasluzony Motor. Kupa patalachow ktorym sie wydaje ze sa gwiazdami, kibicom powiinni za bilety oddac ... No i nie wspominam juz, ze kibice pilki recznej nie biją sie po mordach i nie napadaja na autobusy kibicow druzyny przeciwnej i ni... rozwiń
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 05:35
Operacja wydania finansów na jakże "upragnioną" II ligę udała się i to z nadwyżką. Tylko pacjent zmarł ( Motor popłynął ). To czemu nie doić podatników dalej.
Avatar
mark / 21 czerwca 2016 o 16:36
daj se już siana z tą ręczną? kogo to w ogole interesuje? kto to ogląda? 300 osob lige mistrzów? Czy to może tylko taka sztuka dla sztuki a kibic nie jest potrzebny? Dofinansowywanie tego czegoś to dopiero jest czysta patologia.
Avatar
An / 21 czerwca 2016 o 10:40
Piłkarkom ręcznym do pięt nie dorastają, a zabierają im pieniądze. WSTYD!!!
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 18:28
do budy
Avatar
do boju RKS / 20 czerwca 2016 o 17:38
Motor Lublin-POM Piotrowice. Wszyscy na mecz!!!!!!!!
Avatar
Józek z Czechowa / 20 czerwca 2016 o 17:04
Obawiam się, że w sezonie 2017/2018 czekają nas mecze POM Piotrowice - Motor Lublin lub Motor Lublin-Orion Niedrzwica i IV liga zamiast II. Obym był złym wróżbitą...
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 14:48
Chyba prezes stracił kontakt z rzeczywistością , opowiada bajki .Po takiej wtopie normalny sponsor nie pozostawił by go na stanowisku ani chwili a ten tu o sprawozdaniach Magiery i Złomańczuka gada , nawet to śmieszne
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 18:43
baranie pilkarki reczne to wielokrotny MISTRZ POLSKI bez wzgledu na problemy finansowe a czego dokonal tzw MOTOR poza przejedzeniem kasy miejskiej czyli mojej i twojej, no czym moze się pochwalic??? czym???
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 16:42
ile miasto utopiło baniek w ręcznej....leją je non stop na mecze zwożone są dzieci ze szkół żeby ktokolwiek to oglądał. jak przyjdzie 3 tys na puchary to jest orgazm, na 4 ligę chodzi więcej na Motor. jak ręczna na takim poziomie nie umie się utrzymć finansowo to widocznie nie jest potrzebna
Avatar
House / 22 czerwca 2016 o 11:03
Interesuje, piłkę ręczną pokazują w Polsat Sport, oglada to setki tysiecy kibicow, mamy drużynę na europejskim poziomie. A Motor? Lubelska.tv, której nikt nie ogląda, chciała ogladalnosc poprawic i robila transmisjje, ktore sie ciely co kilka minut. Patalachy,dno i wodorosty. Nie ma czegoś takiego jak wielki, zasluzony Motor. Kupa patalachow ktorym sie wydaje ze sa gwiazdami, kibicom powiinni za bilety oddac ... No i nie wspominam juz, ze kibice pilki recznej nie biją sie po mordach i nie napadaja na autobusy kibicow druzyny przeciwnej i nie MORDUJA. A i jeszcze jedno - nie drzyjcie ryja ne meczu o pozdrowieniach do wiezienia ... 
Interesuje, piłkę ręczną pokazują w Polsat Sport, oglada to setki tysiecy kibicow, mamy drużynę na europejskim poziomie. A Motor? Lubelska.tv, której nikt nie ogląda, chciała ogladalnosc poprawic i robila transmisjje, ktore sie ciely co kilka minut. Patalachy,dno i wodorosty. Nie ma czegoś takiego jak wielki, zasluzony Motor. Kupa patalachow ktorym sie wydaje ze sa gwiazdami, kibicom powiinni za bilety oddac ... No i nie wspominam juz, ze kibice pilki recznej nie biją sie po mordach i nie napadaja na autobusy kibicow druzyny przeciwnej i ni... rozwiń
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 05:35
Operacja wydania finansów na jakże "upragnioną" II ligę udała się i to z nadwyżką. Tylko pacjent zmarł ( Motor popłynął ). To czemu nie doić podatników dalej.
Avatar
mark / 21 czerwca 2016 o 16:36
daj se już siana z tą ręczną? kogo to w ogole interesuje? kto to ogląda? 300 osob lige mistrzów? Czy to może tylko taka sztuka dla sztuki a kibic nie jest potrzebny? Dofinansowywanie tego czegoś to dopiero jest czysta patologia.
Avatar
An / 21 czerwca 2016 o 10:40
Piłkarkom ręcznym do pięt nie dorastają, a zabierają im pieniądze. WSTYD!!!
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 18:28
do budy
Avatar
do boju RKS / 20 czerwca 2016 o 17:38
Motor Lublin-POM Piotrowice. Wszyscy na mecz!!!!!!!!
Avatar
Józek z Czechowa / 20 czerwca 2016 o 17:04
Obawiam się, że w sezonie 2017/2018 czekają nas mecze POM Piotrowice - Motor Lublin lub Motor Lublin-Orion Niedrzwica i IV liga zamiast II. Obym był złym wróżbitą...
Avatar