Motor – Polonia Warszawa 1:1. Nowy napastnik na testach

Dodano: 16 lipca 2016, 20:58

Piłkarze Motoru Lublin rozegrali w sobotę pierwszy mecz kontrolny podczas letnich przygotowań. Podopieczni trenera Tomasza Złomańczuka zremisowali z beniaminkiem II ligi Polonią Warszawa 1:1.

W zespole z Lublina wystąpił Piotr Okuniewicz. Były napastnik Górnika Łęczna (jeden mecz w ekstraklasie, w barwach zielono-czarnych – red) ostatnio zakładał koszulkę drugoligowego Gryfa Wejherowo. W 12 występach zdobył dwa gole. W sobotnim spotkaniu zrobił swoje, bo zdobył gola dla żółto-biało-niebieskich.

Do przerwy to Polonia prowadziła 1:0. Krystian Pieczara wykorzystał rzut karny w 35 minucie. Po zmianie stron szybko wyrównał Okuniewicz. Później goli już nie było, ale zrobiło się nerwowo. Sędzia na kwadrans przed końcem zawodów wyrzucił z boiska Kamila Stachyrę, który uderzył bez piłki jednego z rywali.

Trener Złomańczuk miał do dyspozycji kilku innych nowych graczy. Od pierwszej minuty zagrali: Kamil Oziemczuk (Avia Świdnik), Yasuhiro Kato (słoweńska NK Drava Ptuj) oraz Rafał Mackowski (Pogoń Siedlce). Ten ostatni na wiosnę zaliczył siedem występów na zapleczu ekstraklasy. Poprzednie rozgrywki rozpoczął z kolei w trzecioligowym ŁKS Łomża. Tam w 18 meczach zdobył aż 14 goli. Po przerwie na boisku zameldował się z kolei Paweł Kaczmarek, najnowszy nabytek klubu z Lublina. 31-latek ostatnio w 28 meczach w drugoligowym Zniczu Pruszków zapisał na swoim koncie trzy bramki. Na murawie nie pojawił się za to Łukasz Zaniewski, który kilka dni temu także podpisał umowę z Motorem.

Motor Lublin – Polonia Warszawa 1:1 (0:1)

Bramki: Okuniewicz (54) – Pieczara (35-karny).

Motor: Żukowski – Falisiewicz, Król, Gieraga, Kowalczyk; Bednara, Tymosiak, Oziemczuk, Kato, Maćkowski, Okuniewicz oraz Zagórski, Maliszewski, Pioś, Kaczmarek, Piekarski, Kamiński, Stachyra, Michota.

Polonia: Tobjasz – Bochenek, Kokot, Choroś, Wojdyga, Marczak, Oświęcimka, Ćwik, Wierzbowski, Kluska, Pieczara.

Avia
arek94
motor
(10) komentarzy

Avia
Avia (18 lipca 2016 o 18:33) 0
Kolego, mimo 34 lat na karku Motor z nim w składzie zapewne byłby lige wyżej teraz...
arek94
arek94 (18 lipca 2016 o 11:45) 0
Ponieważ Białek zostaje w Avii wystarczy poczytać, że nie zamierza nigdzie odchodzić, a zresztą będzie mieć już 34 lata to po co napastnika w takim wieku sprowadzać? W rundzie wiosennej nie był już tak skuteczny jak na jesieni wystarczy śledzić jego poczynania.
motor
motor (18 lipca 2016 o 09:13) 0
ja nie widze w skladzie Gasiorowskiego chyba ze mam zacme
Gość (17 lipca 2016 o 14:38) 0
Ja się pytam dlaczego nie pozyskacie Wojciecha Białka? Króla strzelców ligi, który z łatwością strzela bramki w słabej avii, więc w Motorze, który personalnie jest mocniejszy strzelałby jak Lewy w Bayernie, oczywiście zachowując proporcje.
Gość (17 lipca 2016 o 13:50) 0