Motor – Śląsk 0:2, ponad sześć tysięcy kibiców na Arenie Lublin (zdjęcia)

W sobotę Motor Lublin świętował 65 urodziny. Zabawa trwała od południa, a punktem kulminacyjnym był mecz Motoru z zaprzyjaźnionym Śląskiem Wrocław. Gospodarze nie uklękli przez faworyzowanym rywalem i pokazali się z dobrej strony, ale przegrali 0:2. Spotkanie oglądało 6 tysięcy i 24 kibiców

Widzowie, którzy zdecydowali się odwiedzić Arenę Lublin w sobotni wieczór mogli zobaczyć w akcji kilku bardzo dobrych zawodników. Jednym z nich był na pewno Flavio Paixao, który z łatwością radził sobie z rywalami. To Portugalczyk otworzył też wynik spotkania w 34 minucie. Ładną akcję skrzydłem przeprowadził Peter Grajcar i to on dośrodkował w pole karne, a tam świetnie zachował się Paixao, który lekko musnął piłkę przed Krzysztofem Żukowskim, pakując ją do siatki.

Jeszcze przed przerwą prowadzenie gości z ekstraklasy powinien podwyższyć Kamil Biliński, ale zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem Motoru. Po zmianie stron nadal to Śląsk częściej utrzymywał się przy piłce. Ekipa z Wrocławia miała swoje szanse na gole, a do bramki Macieja Zagórskiego trafił nawet Mariusz Idzik, jednak był na wyraźnym spalonym.

Lublinianie kilka razy odgryzali się przeciwnikowi, ale brakowało im ostatniego podania. Tak było chociażby po akcji skrzydłem Macieja Wojczuka w 61 minucie, który źle dośrodkował w pole karne. W 82 minucie z dystansu strzelał Tomasz Tymosiak, ale nie zagroził bramce Śląska. Goście postawili kropkę nad i w 88 minucie. Ładnie „rozklepali” defensywę Motoru i z najbliżej odległości nogę do piłki dostawił jedynie Michał Bartkowiak.

– Nie klęknęliśmy przed Śląskiem. Gratulacje dla moich zawodników, że postawili się drużynie z ekstraklasy. Podziękowania należą się też rywalom, że mogliśmy się sprawdzić na tle tak dobrego zespołu. Jestem pewien, że wkrótce rozpoczną marsz w górę tabeli – oceniał po spotkaniu trener Dominik Nowak.

– Cieszę się, że mogliśmy wziąć udział w tak pięknym jubileuszu. Dziękujemy za zaproszenie. Atmosfera na stadionie była bardzo dobra, słowa uznania należą się kibicom. Uważam też, że Motor zagrał odważnie, na pewno nie jak drużyna z III ligi. Życzę szybkiego awansu – mówił trener Śląska Tadeusz Pawłowski.

Motor Lublin – Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)

Bramki: Paixao (34), Bartkowiak (88).

Motor: Żukowski (46 Zagórski) – Falisiewicz (46 Tadrowski), Komor, Gieraga, Szywacz (75 Wolski), Stachyra (46 Dykij), Tymosiak, Piekarski, Prusinowski (84 Michota), Drozd (27 Myśliwiecki), Wojczuk (68 Mroczek)

Śląsk: Abramowicz – Celeban (76 Bartkowiak), Hołota (36 Danielewicz), Kiełb (46 Zieliński), Tome (79 Kaczmarek), Gecov, Pawelec, Biliński (46 Idzik), Kokoszka, Paixao (46 Ostrowski), Grajciar (46 Machaj)

Żółta kartka: Komor (Motor). Sędziował: Radosław Wąsik (Lublin). Widzów: 6024.

(6) komentarzy

Gość (11 października 2015 o 17:55) 0
6tyś? co tak mało. Dobrze że nikt nie słucha bzdur o przenosinach Górnika do Lublina. W Lublinie nie ma kibiców piłki nożnej!!!
Gość (11 października 2015 o 15:35) 0
teraz miłośnik piłki noznej w kibolskim szaliczku powinien udać się na miasto i pozdejmować plakaty reklamujące ten mecz. Ile będą wisiały plakaty, zgłaszałem do dzielnej SM, dyżurna odpowiedziała, ze ich to mnie interesuje. Lublin, panie zuku, to ponoś metropolia wschodu, więc pora posprzatac po swoim występie.
Gość (11 października 2015 o 14:51) 0
Teraz już wiecie ile osób by przychodziło na mecze w razie awansu Motoru do ekstraklasy(sześć tysiecy to raczej ta gorna granica a nie średnia z sezonu)
oo
oo (11 października 2015 o 13:57) 0
Z powyzszych wypowiedzi wynika, ze zebral sie zelazny elektorat pelo
Gość (10 października 2015 o 22:13) 0
Żuk się chciał po lansować na stadionie a tu klops, jeden gwizd i buczenie z tysiąca gardeł. :-)