Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

10 lipca 2016 r.
19:42

Paweł Fajdek mistrzem Europy, Polacy wygrali klasyfikację medalową!

0 3 A A

Z kłopotami, ale jednak złoto. Tak w dużym skrócie można opisać kolejny wygrany konkurs przez Pawła Fajdka. Zawodnik Agrosu Zamość w niedzielę został w Amsterdamie mistrzem Europy. W historii nie było jeszcze tak udanej imprezy dla reprezentacji Polski, bo biało-czerwoni wygrali... klasyfikację medalową

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Problemy podopieczny trenera Czesława Cybulskiego miał jednak nie w finale, a eliminacjach. Po dwóch nieudanych próbach wydawało się, że w ogóle nie stanie do walki o kolejny tytuł. Na szczęście reprezentant biało-czerwonych wytrzymał ciśnienie i w decydującym rzucie posłał młot na odległość 78,22 metra. A to wystarczyło, żeby wygrać kwalifikacje.

– Prawdę mówiąc nie chciałem marnować zbyt dużo energii. Jestem w stanie rzucać znacznie powyżej 80 metrów, ale zakwalifikowanie się do finału nie było proste. Mimo dwóch nieudanych prób wcale się jednak nie denerwowałem i wiedziałem, że w trzeciej wszystko będzie dobrze. I ostatecznie miałem rację – mówił po zawodach zadowolony Paweł Fajdek cytowany przez portal amsterdam2016.org.

W niedzielnym konkursie nie było już wątpliwości, kto w tym momencie jest najlepszym młociarzem w Europie. Zawodnik Agrosu Zamość już w pierwszej kolejce dał jasny sygnał rywalom, że mogą co najwyżej powalczyć o srebrny medal. Uzyskał odległość 80,46, do której nikt nie był w stanie się zbliżyć.

Za plecami podopiecznego trenera Cybulskiego rozgrywała się walka o drugą lokatę. I ku uciesze kibiców z Polski uczestniczył w niej Wojciech Nowicki. Długo wyprzedzał Iwana Cichana, ale ostatecznie to Białorusin wywalczył srebro z wynikiem 78,84. Nowicki mógł się pochwalić rezultatem 77,53. Co ciekawe dla Fajdka było to już 27 konkursowe zwycięstwo z rzędu. Na horyzoncie są już igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro i jeżeli nasz mistrz nie straci formy to znowu będzie wielkim faworytem do kolejnego tytułu.

MEDALOWY AMSTERDAM POLAKÓW

Nawet najstarsi kibice nie pamiętają takiej sytuacji. Mistrzostwa w Amsterdamie były prawdziwym popisem naszych zawodników. W sumie zdobyliśmy 12 krążków, a nasi lekkoatleci na najwyższym stopniu podium stawali sześć razy. Poza Pawłem Fajdkiem mistrzami zostali: Anita Włodarczyk (rzut młotem, wygrała z wynikiem 78,14 metra, a druga Betty Heidler była gorsza o ponad dwa metry), Adam Kszczot (bieg na 800 m, Polak musiał walczyć ze... swoim kolegą z kadry Marcinem Lewandowskim, który ostatecznie na mecie był minimalnie szybszy od Elliota Gillesa z Wielkiej Brytanii), Angelika Cichocka (bieg na 1500 m), Piotr Małachowski (rzut dyskiem) oraz Robert Sobera (skok o tyczce).

W sumie to najlepszy występ biało-czerwonych na tak dużej imprezie od 50 lat. Ostatni raz cztery złote medale nasi zawodnicy wywalczyli w 1974 roku w Rzymie. W Amsterdamie znacząco poprawili ten wynik. Co więcej, pierwszy raz w historii Polska wygrała klasyfikację medalową. W sumie uzbieraliśmy 12 krążków, w tym sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy. Wielka Brytania na podium stawała 15 razy, ale do sześciu najcenniejszych medali dołożyła „tylko” trzy srebra.

KLASYFIKACJA MEDALOWA

1. Polska: 6 złotych, 5 srebrnych, 1 brązowy (w sumie 12 krążków), 2. Wielka Brytania: 6, 3, 8 (15), 3. Niemcy: 5, 4, 7 (16), 4. Turcja: 4, 5, 3 (12), 5. Holandia: 4, 1, 2 (7), 6. Hiszpania: 3, 4, 1 (8).

Pozostałe informacje

Nowatorskie leczenie migotania przedsionków. Lubelscy lekarze pionierami w kraju
Foto/Wideo
galeria
film

Nowatorskie leczenie migotania przedsionków. Lubelscy lekarze pionierami w kraju

Kardiolodzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego przeprowadzili małoinwazyjną ablację techniką PFA. To pierwsze takie zabiegi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

MKS FunFloor Lublin uciekł spod topora podczas meczu z Piotrcovią [zdjęcia]
galeria

MKS FunFloor Lublin uciekł spod topora podczas meczu z Piotrcovią [zdjęcia]

MKS FunFloor Lublin pokonał MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:27 po bardzo zaciętym spotkaniu.

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie
galeria

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie

Wojewódzki konserwator zabytków pochwalił się kolejnymi cennymi znaleziskami z terenów naszego województwa . Jedno z nich należało do papieża, a drugie reprezentuje prawosławnych staroobrzędowców.

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

Pod komendę policji w Krasnymstawie przyjechał 49-latek, na którego był nałożony dozór policyjny. Zaparkował na wprost komendy. Na przejściu dla pieszych. Nie był trzeźwy.

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Jacques Ndiaye będzie mógł pojawić się już na boisku podczas czwartkowego meczu Motoru Lublin z Chrobrym Głogów (godz. 18, na Arenie Lublin). Skrzydłowy z Senegalu, z powodu kontuzji pauzował od ponad miesiąca.

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Stop agresji wśród młodzieży – to temat konferencji poświęconej sposobom zapobiegania sytuacjom konfliktowym w środowisku młodych osób. Spotkanie w piątek, 26 kwietnia, o godzinie 9 w siedzibie Urzędu Miasta Lublin przy ul. Spokojnej 2.

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”
28 kwietnia 2024, 18:00

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”

W najbliższą niedzielę na scenie Sali Operowej w lubelskim CSK z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca odbędzie się przedstawienie „Z kapelusza”.

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza
25 kwietnia 2024, 18:00

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza

Gabinety historii naturalnej Lublina to tytuł wystawy nawiązuje do ducha oświeceniowych gabinetów historii naturalnej i osobliwości przyrody. Otwarcie wystawy odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 18 w lubelskim Muzeum Józefa Czechowicza.

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji
Patronat Dziennika Wschodniego
26 kwietnia 2024, 9:00

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji

Profilaktyka, choroby metaboliczne, rehabilitacja i zdrowe żywienie - takie tematy poruszą specjaliści podczas międzynarodowej konferencji „Healthy Aging”.

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od czwartku, 25 kwietnia, część ulicy Wallenroda zostanie zamknięta. Wszystko przez rozpoczęcie kolejnego etapu prac remontowych.

Aż 11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy jeszcze tu wrócą
pilne

Aż 11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy jeszcze tu wrócą

Przy ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej znaleziono aż 11 niewybuchów. Saperzy zakończyli dziś pracę o godz. 16.30. Ale powrócą tu w piątek. Wówczas ponownie mieszkańcy będą ewakuowani.

Noc Kultury 2024: Neurony Miasta ożywią Lublin
galeria

Noc Kultury 2024: Neurony Miasta ożywią Lublin

Tegoroczna, 18. już edycja festiwalu Nocy Kultury odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę 1 i 2 czerwca. Poznaliśmy program tej imprezy. Będą się na niego składały projekty zgłoszone w otwartym naborze oraz wydarzenia specjalne Warsztatów Kultury.

Marta Wcisło jedynką z Lubelskiego do Europarlamentu. Dwójka dla Krzysztofa Grabczuka

Marta Wcisło jedynką z Lubelskiego do Europarlamentu. Dwójka dla Krzysztofa Grabczuka

Platforma Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów do europarlamentu. Wśród nich jest Borys Budka, Dariusz Joński oraz lubelska posłanka, Marta Wcisło.

Bakterie coli w popularnym tatarze

Bakterie coli w popularnym tatarze

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące obecności bakterii Escherichia coli w partii tatara wołowego łukowskiej firmy

Kawa. Fakty i mity
WIDEO
film

Kawa. Fakty i mity

Wokół kawy narosło wiele mitów. Z pomocą dietetyka Macieja Pokarowskiego postanowiliśmy sprawdzić co z nich jest prawdą, a co nie.

PKO BP EKSTRAKLASA
29. KOLEJKA

Wyniki:

Cracovia - Puszcza Niepołomice 0-1
Korona Kielce - Radomiak Radom 4-0
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 0-0
ŁKS Łódź - Lech Poznań 2-3
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0-2
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 0-1
Ruch Chorzów - Widzew Łódź 2-3
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 1-2
Warta Poznań - Stal Mielec

Tabela:

1. Jagiellonia 29 55 66-39
2. Śląsk 29 51 38-26
3. Lech 29 51 43-34
4. Górnik Z. 29 48 39-32
5. Legia 29 47 43-33
6. Pogoń 29 47 54-34
7. Raków 29 46 50-32
8. Widzew 29 42 39-38
9. Stal 28 38 33-34
10. Piast 29 35 30-32
11. Zagłębie 29 35 31-43
12. Radomiak 29 35 34-47
13. Puszcza 29 32 35-46
14. Cracovia 29 32 38-40
15. Warta 28 31 26-33
16. Korona 29 30 34-38
17. ŁKS 29 21 28-61
18. Ruch 29 20 31-50

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!