Paweł Fajdek mistrzem Polski, dobra postawa zawodników z woj. lubelskiego na MP w Szczecinie

Dodano: 30 lipca 2014, 19:41

Paweł Fajdek wywalczył w środę tytuł mistrza Polski w rzucie młotem. To drugi złoty medal MP w karierze zawodnika. Po dwóch dniach imprezy w Szczecinie reprezentanci woj. lubelskiego mają na swoim koncie kilka innych sukcesów

Dwa lata temu Fajdek po raz pierwszy wywalczył złoty medal mistrzostw Polski.

Przed rokiem nie udało mu się powtórzyć sukcesu i musiał uznać wyższość doświadczonego Szymona Ziółkowskiego, a także Wojciecha Nowickiego. Podopieczny trenera Czesława Cybulskiego był dopiero trzeci z wynikiem 75,22 metra.

Wczoraj 25-latek nie był w pełni sił, ale mimo to bez problemów stanął na najwyższym stopniu podium. Oddał tylko trzy rzuty. Pierwszego nie zaliczył, w drugim uzyskał 78,80, a w trzecim 76,09.

Zawodnik Agrosu zrezygnował z dalszej walki po trzeciej kolejce, z powodu bólu pleców, ale jego rezultaty i tak wystarczyły do wywalczenia złota. Tym razem druga lokata przypadła Nowickiemu (76,14), a miejsce na najniższym stopniu podium zajął Ziółkowski, który w swojej najlepszej próbie uzyskał tylko 74,72 metra.

- Paweł przeważnie na tym etapie sezonu ma problemy z plecami. Ostatnio trenował dosyć ciężko. Wynik 78,80 nie jest rewelacyjny, ale w Polsce wystarczy. Mistrzostwa naszego kraju to nie jest jednak najważniejsza impreza na jaką przygotowuje się Paweł. Liczą się przede wszystkim mistrzostwa Europy, które wkrótce zostaną rozegrane w Zurychu - mówi Konrad Firek, prezes Agrosu Zamość.

W środę świetnie spisały się sztafety klubów z naszego regionu. Panie z AZS UMCS Lublin w składzie: Magda Tur, Diana Wybraniec, Magdalena Doroszczuk i Alicja Wrona były najlepsze w biegu 4 x 100 m (47,63 sekundy). Z kolei Tomasz Majak, Paweł Stempel, Marek Melech i Karol Musiej z AZS AWF Biała Podlaska zajęli czwartą lokatę w rywalizacji na tym samym dystansie (42,25).

Pierwszego dnia zawodów w Szczecinie z medali cieszyła się klubowa koleżanka Fajdka - Małgorzata Kołdej, która w biegu na 100 m zajęła trzecie miejsce. 23-latka uzyskała czas 11,67 sekundy i minimalnie przegrała walkę o srebro, bo druga Marta Jeschke była szybsza o 0,02 sekundy. Wygrała Anna Kiełbasińska z AZS AWF Warszawa, który minęła linię mety z rezultatem 11,50.

Trzeci w konkurencji trójskoku był z kolei Maksym Sypniewski z AZS AWF Biała Podlaska. Były mistrz Polski juniorów w tej konkurencji mógł się pochwalić rezultatem 15,87 metra i również niewielką różnicą uległ jednemu z rywali. Zdobywca srebrnego krążka Adrian Świderski ze Śląska Wrocław skoczył 15,90. Złoty medalista - Karol Hoffman (MKS Aleksandrów Łódzki) był poza zasięgiem swoich przeciwników, bo uzyskał aż 16,64 m.

W sumie, w tegorocznych mistrzostwach Polski kibicom zaprezentuje się prawie 800 zawodników. Zakończenie zawodów zaplanowano na dzisiaj. Nietypowo odbywają się one w środku tygodnia, ze względu na termin mistrzostw Europy w Zurychu. Te zaplanowano dokładnie za dwa tygodnie.

12. KOLEJKA 13-16 października
Bruk-Bet Termalica - Arka Gdynia 1:1
Cracovia - Pogoń Szczecin 3:0
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:1
Korona Kielce - Wisła Płock 2:0
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:0
Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 2:2
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:2