Pięć medali zapaśników z naszego regionu podczas krajowego czempionatu młodzików

Dodano: 2 grudnia 2014, 17:10

Mocnym akcentem zakończyli swój sezon startowy młodzi zapaśnicy z województwa lubelskiego, pięciokrotnie stając na podium mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej.

Krajowy czempionat rozgrywany w Janowie Lubelskim zgromadził 216 zawodników z 45 klubów. W gronie dziesięciu świeżo upieczonych mistrzów Polski znalazł się Jakub Antoszewski (kat. 85 kg) z Agrosu Zamość, który w świetnym stylu wygrał wszystkie walki, nie dając najmniejszych szans rywalom. Na podium, choć dwa stopnie niżej, stanął także jego klubowy kolega Adam Gardzioła (kat. 66 kg). Dwukrotnie z medali cieszyli się także sympatycy Cementu-Gryfa Chełm. Zawodnicy tego klubu Jakub Grabowiecki (kat. 73 kg) z Gimnazjum w Stołpiu oraz Marcin Hałaj (kat. 38 kg) z Gimnazjum w Sielcu wywalczyli srebrne krążki. Chełmski klub bardzo dobrze zaprezentował się także jako zespół. Krok od podium byli jeszcze: Wojciech Deneka, Bartłomiej Boryń oraz Łukasz Fedec. Wszyscy trzej przegrali jednak pojedynki o brązowe medale i zostali sklasyfikowani na piątych pozycjach. W klasyfikacji drużynowej ekipa Cementu-Gryfa, którą do startu w mistrzostwach Polski przygotowywali: Zdzisław Biały, Mirosław Czwaliński, Radosław Truszkowski, Andrzej Głąb i Marcin Sadowski, zajęła drugie miejsce. Ostatni, piąty medal dla naszego regionu wywalczył w Janowie Lubelskim zawodnik miejscowego klubu Olimp, Albert Haase (kat. 53 kg), który stanął na najniższym stopniu podium. ZŁOTO MIELNICZUKA Trwa dobra passa Grzegorza Mielniczuka. Zapaśnik Cementu-Gryfa Chełm z trzech kolejnych prestiżowych imprez wraca z medalami. Na początku października na matach Radomska wywalczył tytuł wicemistrza Polski Juniorów, w połowie listopada w Wałbrzychu podczas Pucharu Polski Juniorów w międzynarodowej obsadzie zdobył srebrny medal, a ostatnio w świetnym stylu zwyciężył w międzynarodowym turnieju na Litwie. Podopieczny trenera Dariusza Jabłońskiego nie dał szans swoim rywalom i z kompletem wygranych walk stanął na najwyższym stopniu podium. W najbliższym czasie Mielniczuk wraz z kolegami z kadry narodowej juniorów wyjedzie na szkoleniowe zgrupowanie do Sankt Petersburga. Obóz w jednym z najatrakcyjniejszych turystycznie miast na świecie rozpocznie cykl przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata juniorów.

17. KOLEJKA 24-27 listopada
Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 5:0
Cracovia - Lechia Gdańsk 2:1
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:1
Korona Kielce - Legia Warszawa 3:2
Lech Poznań - Wisła Płock 2:1
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 2:2
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 1:0