Piłka nożna

Barcelona - Milan 3:1, Bayern lepszy od Olympique Marsylia. Zobacz bramki (wideo)

Dodano: 4 kwietnia 2012, 00:14

Barcelona pokonała we wtorek Milan 3:1, a Leo Messi zdobył dwa gole (Addesolen/wikipedia)

Barcelona pokonała w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów AC Milan 3:1 i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. W drugiej parze także nie było niespodzianki i Bayern Monachium wygrał z Olympique Marsylia 2:0.

W pierwszej połowie meczu na Camp Nou najpierw Leo Messi dał prowadzenie gospodarzom, skutecznie egzekwując rzut karny.

Chwilę wcześniej Argentyczyka w szesnastce przyjezdnych wślizgiem powalił Luca Antonini.

W 33 min wyrównał Antonio Nocerino i przez chwilę to ekipa z Włoch była w kolejnej rundzie, jednak zaledwie przez 8 minut.

Wówczas Messi po raz drugi trafił do siatki Christana Abbiatiego z 11 m. Tym razem w polu karnym przewinił Allesanro Nesta, który faulował Sergio Busquetsa.

Po przerwie szybko na 3:1 podwyższył Andres Iniesta i Barcelona mogła do końcowego gwizdka pilnować bezpiecznej przewagi.

Przy okazji wtorkowego spotkania Messi pobił kolejne rekordy. Pierwsza z jego bramek była 50 trafieniem Argentyńczyka w Lidze Mistrzów i jak się okazało jest on najmłodszym zawodnikiem, który osiągnął ten wyczyn.

Drugi gol z kolei powiększył dorobek Messiego w tym sezonie Ligi Mistrzów do 14, co nie udało się jeszcze żadnemu zawodnikowi w historii tych rozgrywek.