Piłka nożna

Bayern wygrał z Realem 3:1 w rzutach karnych i zagra w finale Ligi Mistrzów (wideo)

Dodano: 26 kwietnia 2012, 00:04

Bastian Schweinsteiger wykorzystał decydujący rzut karny w meczu Bayernu z Realem Madryt (Senapathi/

Niewiele osób stawiało na taką obsadę finału Ligi Mistrzów. Tymczasem do Chelsea, która wyeliminowała we wtorek Barcelonę, w środę dołączył Bayern Monachium. Drużyna z Niemiec przegrała z Realem Madryt rewanż 1:2, ale taki sam wynik padł w pierwszym spotkaniu obu ekip. W efekcie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a następnie rzuty karne. Bayern w jedenastkach okazał się lepszy 3:1.

Mecz świetnie rozpoczął się dla drużyny Jose Mourinho, bo po 14 minutach dwa gole na koncie miał Cristiano Ronaldo, a Real prowadził 2:0.

W 27 minucie nadzieje gościom przywrócił jednak Arjen Robben wykorzystując rzut karny. Kibice, żeby obejrzeć kolejne gole musieli poczekać aż do serii jedenastek.

W końcówce spotkania bliżej zwycięstwa byli jednak przyjezdni. Piłkę w polu karnym dostał Mario Gomez, ale za długo zwlekał ze strzałem i mimo idealnej okazji nie udało mu się wpisać na listę strzelców.

Karne były popisem bramkarzy obu drużyn. Najpierw trafił David Alaba, a po chwili Manuel Neuer obronił uderzenie Ronaldo. Na 2:0 podwyższył Gomez, a Neuer wygrał pojedynek z Kaką.

Ikera Casillasa nie zdołał za to pokonać Toni Kroos, a 1:2 było po celnym strzale Xabiego Alonso. Kolejną jedenastkę, w wykonaniu Philippa Lahma znowu obronił Casillas.

Po chwili fatalnie spudłował Sergio Ramos, który huknął nad poprzeczką, a znakomitej szansy nie zmarnował Bastian Schweinsteiger i to on dał awans Bayernowi do wielkiego finału Ligi Mistrzów.

Real Madryt - Bayern Monachium 2:1 (2:1, 2:1), rzuty karne 2:3

Bramki: Cristiano Ronaldo (6-karny, 14) - Robben (27-karny)

Real Madryt: Casillas - Marcelo, Sergio Ramos, Pepe, Arbeloa - Xabi Alonso, Khedira, Di Maria (75 Kaka), Oezil (111 Granero), Cristiano Ronaldo - Benzema (106 Higuain).

Bayern Monachium: Neuer - Boateng, Badstuber, Alaba, Lahm - Luiz Gustavo, Kroos, Schweinsteiger, Robben, Ribery (96Mueller) - Gomez

Żółte kartki: Pepe, Alvaro Arbeloa, Esteban Granero - David Alaba, Arjen Robben, Holger Badstuber, Luiz Gustavo

6. KOLEJKA 18-21 sierpnia
Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:3
Bruk-Bet Termalica - Lech Poznań 1:3