Piłka nożna

Benfica - Manchester United 1:1, Inter - Trabzonspor 0:1 zobacz bramki (wideo)

Dodano: 14 września 2011, 23:52

Ryan Giggs zdobył gola dla Manchesteru United w meczu z Benficą Lizbona, który zakończył się remisem

Piłkarze tureckiego Trabzonsporu sensacyjnie pokonali na wyjeździe Inter Mediolan 1:0 w środowym meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów. Całe spotkanie w drużynie gości rozegrał Arkadiusz Głowacki, który zadebiutował w tych rozgrywkach.

Trabzonspor, który ze względu na wykluczenie za działania korupcyjne mistrza Turcji Fenerbahce znalazł się w Lidze Mistrzów, niespodziewanie został liderem grupy B.

Cały mecz rozegrał tylko jeden z czterech Polaków. Głowacki, który popełnił kilka błędów, asekurowany był przez kolegów z zespołu, dzięki czemu goście zachowali czyste konto

Na ławce rezerwowych przesiedział 90 minut Paweł Brożek. Natomiast jego brat Piotr z powodu kontuzji nie został zgłoszony do rozgrywek. Z kolei Adrian Mierzejewski pauzował za czerwona kartkę.

Po dosyć wyrównanych 60 minutach do głosu doszli gospodarze, ale świetne okazje marnował Argentyńczyk Diego Milito.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce spotkania, kiedy to niespełna kwadrans przed końcem gola na wagę zwycięstwa zdobył Czech Ondrej Celustka.

W końcowych minutach zwycięstwo dali sobie wydrzeć grupowi rywale Trabzonsporu i Interu. OSC Lille zremisowało bowiem z CSKA Moskwa 2:2, po tym jak w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry gola zdobył Seydou Doumbia z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Kwadrans przed końcem meczu boisko opuścił Ludovic Obraniak; całe spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy przesiedział Ireneusz Jeleń.