BIALSKOPODLASKA KLASA OKRĘGOWA

Pogrom w Międzyrzecu. Wyniki bialskopodlaskiej klasy okręgowej

Dodano: 1 maja 2017, 20:24
Autor: (grom)

Gdyby nasi zawodnicy wykorzystali wszystkie sytuacje już do przerwy prowadzilibyśmy 9:0 – mówi Tadeusz Żechowski, kierownik Huraganu.

Pierwsze 45 minut miejscowi rozegrali koncertowo. Wynik, już w drugiej minucie, otworzył Rafał Korgol. Nie minęło osiem kolejnych, a było 3:0. Odpowiedzią ŁKS był rzut karny podyktowany za faul Dominika Marczuka. Do piłki podszedł grający trener zespołu z Łazów Paweł Sych, który przestrzelił.

W drugiej połowie tempo meczu siadło. – Mając bezpieczne prowadzenie zagraliśmy tzw. piłkę plażową – mówi kierownik Żechowski.

Cieniem na zwycięstwo Huraganu kładzie się incydent z 53 minuty. – Bramkarz ŁKS ostro poturbował Igora Paczuskiego. Nasz zawodnik został odwieziony karetką do szpitala – mówi Żechowski.

– W odstępie minuty mieliśmy dwie sytuacje, po których powinny paść bramki. Obu nie wykorzystał Paweł Sych, który najpierw główkował w poprzeczkę, a następnie zmarnował karnego. Była szansa na 3:2 i kto wie jak potoczyłoby się to spotkanie – zastanawia się Jan Baniak, prezes ŁKS Łazy.

Huragan Międzyrzec Podlaski – ŁKS Łazy 6:0 (6:0)

Bramki: Korgol (2), Mielnik (9), Mirończuk (10), Paczuski (25), Olszewski (40), Wojtczuk (42).

W 19 min Paweł Sych (ŁKS) przestrzelił rzut karny.

Huragan: Płodowski – Marczuk, Mirończuk, Góralski, F. Kwaśniewski, Olszewski, A. Kwaśniewski (68 Grudziński), Korgol, Mielnik (63 Jakowlenka), Paczuski (53 Korniluk), Wojtczuk (67 R. Kwaśniewski).

ŁKS: Krasuski – Goławski, Janaszek, Przybysz, Momot, Gryczka, Izdebski, Szymczak, Szaniawski, Sych, Gaj (65 Zabielski).

Niepocieszony był trener Tytana Jan Jakubiec, którego zespół przegrał 1:2 z liderem Gromem Kąkolewnica. – Indywidualne błędy miały wpływ na końcowy wynik – ubolewa szkoleniowiec Tytana.

– Wygraliśmy zasłużenie, ale też i szczęśliwie – mówi Andrzej Cap, prezes Gromu.

Tytan Wisznice – Grom Kąkolewnica 1:2 (0:1)

Bramki: Makaruk (65) – Samociuk (22 z karnego), P. Muszyński (57).

Tytan: Broniewicz – Polubiec, Mirończuk, K. Oniszczuk, Zaborniak, D. Litwiniuk, Semeniuk, Gromysz, Kupszta, Jaworski (60 Trębicki), Makaruk.

Grom: Karaś – Zieliński, Chromik, Wysokiński, Garbacik, Kanatek (80 E. Borysiuk), Nurzyński, Olszewski, Sierpień, P. Muszyński, Samociuk.

Sokół Adamów – Niwa Łomazy 3:1 (1:1)

Bramki: Borkowski (43, 85), T. Lewkowicz (52 samobójcza) – Borysiuk (20).

Czerwona kartka: Damian Kaczmarek (Niwa) w 40 min, za faul.

W 41 min Karol Borkowski (Sokół) nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił Kamil Maksymiuk (zawodnik z pola, który chwilowo zastąpił ukaranego czerwoną kartką bramkarza Kaczmarka).

Sokół: Osial – K. Nowicki, Mućka, Lipiec, Łukasik, Sokołowski, Zdunek (70 Skowron), Bogucki (60 Mateusz Baran), Wasillow, Rostek (75 Facon), Borkowski.

Niwa: Kaczmarek – Kukawski, Staszczuk, J. Bańkowski, K. Maksymiuk (46 Artymiuk), T. Lewkowicz, Kozakiewicz, P. Maksymiuk, Łukaszuk, Borysiuk, Tokarski (75 Mroczkowski).

Dwernicki Stoczek Łukowski – LZS Dobryń 2:2 (2:0)

Bramki: Ozygała (10 z karnego), K. Soszka (25) – Mielnik (55), Ciejak (90 + 4).

Dwernicki: B. Miszta – Kamil Kozieł, Sierociuk, Adamiak, K. Soszka (75 Mazurek), Perczyński (65 Bogusz), B. Kozłowski, Ozygała, Kosut, M. Miszta (90 Kowalczyk), Wypych (87 B. Soszka).

Dobryń: Żmudziński – Selewoniuk, Demczuk, Rudowski, Mielnik, Płandowski, Maraszczuk (85 Tymiński), Kamil Mądry, Konrad Mądry, Ciejak, D. Samsoniuk.

Unia Żabików – Dąb Dębowa Kłoda 4:1 (1:0)

Bramki: Lecyk (27, 59), Kot (57), Koczkodaj (86) – G. Tabeński (63).

Żabików: Dąbkowski – Michalski, Gmur (58 Kępa), Palica, Niewęgłowski, Mitura, Lecyk (71 Pieńko), Kot, Ptaszyński (62 Pliszka), Koczkodaj, Wołek (66 Mazurek).

Dąb: Ciupak – Uziak, T. Tabeński, Supryn, Jaroszkiewicz (60 Rudnik), Zacharczuk (33 Maciej Sawicki), Daszczyk, Wierzejski (60 Majewski), Wójcik, G. Tabeński, Marcin Sawicki.

Orzeł Czemierniki – Orlęta Łuków 2:1 (2:1)

Bramki: Sobieszek (23), Kaliński (32) – Machniak (44).

Orzeł: Bocian – Meksuła, Sosnowski, Kowalczyk, Zarzecki (30 Podsiadło), Sobieszek, Dąbrowski (80 Łabęcki), Żuk, Piotrowicz (60 Krajanowski), Kaliński (88 Masłowski), Trościańczyk.

Orlęta: Bednarski – Bulak (50 Kierych), Czernic, Machniak, Sierpiński, Gajownik, Ebert, Szustek, Wołoszka, Kiryło, Wysokiński (46 Fortuna).