Piłka nożna

Borussia Dortmund - Arsenal 1:1, Barcelona - Milan 2:2. Zobacz bramki (wideo)

Dodano: 13 września 2011, 22:57

Robin Van Persie zdobył gola dla Arsenalu w meczu z Borussią (Paul Blank/wikipedia)

Polski pojedynek w Lidze Mistrzów zakończył się polubownie. Borussia Dortmund zremisowała u siebie z Arsenalem Londyn 1:1. W podstawowym składzie gospodarzy pojawili się Łukasz Piszczek i Robert Lewnadowski, a między słupkami bramki "Kanonierów” stał Wojciech Szczęsny.

Przez cały mecz lepiej prezentowali się mistrzowie Niemiec. Arsenal tuż przed przerwą wykorzystał jednak błąd Sebastiana Kehla, który źle podał piłkę. Przejął ją van Persie, zagrał do Theo Walcotta, a ten oddał ją Holendrowi, który po chwili cieszył się z gola.

W drugiej połowie goście wyłącznie koncentrowali się na obronie korzystnego wyniku i zapłacili za to w samej końcówce, kiedy Ivan Perisić kapitalnym strzałem w okienko pokonał Szczęsnego.

Polski bramkarz, jak zwykle był jednak w dobrej formie i obronił kilka groźnych strzałów. W tym Lewandowskiego. Były napastnik Lecha Poznań był aktywny i może zaliczyć to spotkanie do udanych, podobnie, jak Łukasz Piszczek.

W 68 minucie na murawie zameldował się również Jakub Błaszczykowski.

W szlagierowym spotkaniu pierwszej kolejki Barcelona tylko zremisowała u siebie z AC Milan 2:2. Gola na wagę remisu zdobył dla przyjezdnych w 90 minucie Thiago Silva.

WYNIKi
Grupa E
Chelsea – Bayer Leverkusen 2:0 (Luiz 67, Mata 90) * Genk – Valencia 0:0

Grupa F
Borussia – Arsenal 1:1 (Perisic 88 – Van Persie 42) * Olympiakos Pireus – Olympique Marsylia 0:1 (Lucho Gonzalez 51)

Grupa G
APOEL Nikozja – Zenit 2:1 (Mandonca 73, Ailton 75 – Zyryanow 63) * FC Porto – Szachtar 2:1 (Hulk 28, Kleber 51 – Adriano 13)

Grupa H
FC Barcelona – AC Milan 2:2 (Pedro 36, Villa 50 – Pato 1, Thiago Silva 90) * Viktoria Pilzno – BATE Borysow 1:1 (Bakos 45 – Bressan 69)

5. KOLEJKA 11-15 sierpnia
Górnik Zabrze  - Arka Gdynia 1:1
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:3
Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:1
Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:1
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 0:0
Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 0:1
Wisła Kraków - Cracovia 2:1