Drugie sparingowe zwycięstwo Eko Różanka

Dodano: 1 sierpnia 2016, 13:27
Autor: (grom)

Piłkarze z Różanki mogą na razie być zadowoleni z gier kontrolnych<br />
Piłkarze z Różanki mogą na razie być zadowoleni z gier kontrolnych

Opiekę nad ubiegłorocznym beniaminkiem przejął 30 – letni Sławomir Skorupski. Lider piątej ekipy minionych rozgrywek zastąpił na trenerskiej ławce autora awansu zespołu do chełmskiej klasy okręgowej Andrzeja Łągwę. Były trener zrezygnował z prowadzenia drużyny.

Pod okiem nowego szkoleniowca SPS Eko odniósł dwa zwycięstwa w spotkaniach kontrolnych. Najpierw pokonał rezerwy Górnika Łęczna 2:1, a następnie ograł 3:0 Tytana Wisznice. – Wyglądało to całkiem nieźle, choć w drugiej połowie musieliśmy przerwać mecz z powodu deszczu – tłumaczy Emil Mikulski, autor jednego z goli w sparingu z rezerwami ekipy z Łęcznej. – W pierwszej części rywale nie stworzyli praktycznie żadnej sytuacji do zdobycia bramki. Po przerwie przeważaliśmy i pewnie zwyciężyliśmy.

Trener Skorupski wybrał wariant prowadzenia zespołu i pomocy mu w grze. Po poprzednim sezonie z drużyną pożegnało się kilku piłkarzy. Damian Bojarczuk wyjechał do Anglii, a Mateusz Harko zrezygnował z gry. Do IV-ligowej Włodawianki Włodawa odeszli pomocnik Patryk Błaszczuk i bramkarz Maciej Danielczuk. Znaczące ubytki SPS będzie miał właśnie na tej pozycji. Poza Danielczukiem także dwaj pozostali golkioperzy zdecydowali się na zmianę barw klubowych. I tak Kamil Karwatiuk przymierza się do gry w Bugu Hanna, a Kamil Wasylik w Hutniku Dubeczno.

W tej sytuacji między słupkami szansę gry otrzymał bramkarz Ludwiniaka Ludwin Andrzej Macieńko. Nowymi twarzami w ekipie z Różanki będą stoper Karol Sobów ze Startu Krasnystaw, obrońca Marek Żakowski z Hutnika Dubeczno i pomocnik Chełmianki Łukasz Jankowski.

W minionym tygodniu SPS Eko odbył obóz dochodzeniowy. – Mieliśmy dwa treningi dziennie. Do czasu inauguracji sezonu mamy zamiar trenować trzy razy w tygodniu. Widać, że nowy trener ma ciekawe spojrzenie na zespół. Wyniki spotkań kontrolnych napawają optymizmem – mówi Mikulski.

Tytan Wisznice – SPS EKO Różanka 0:3 (0:1)

Bramki: Łukasz Jankowski, Sławomir Skorupski, Michał Łobko.

SPS Eko Różanka: Macieńko – M. Żakowski, Łobko, Sobów, Kruk, J. Gołąb, Jankowski, M. Gołąb, Magdysh, E. Mikulski, Skorupski. Grali również: K. Mikulski, Lejko, Piotrowski.

Górnik II Łęczna – SPS EKO Różanka 1:2 (0:1)

Bramki dla SPS Eko: Emil Mikulski i Vladyslav Magdysh

SPS Eko: Macieńko – M. Żakowski, Łobko, Sobów, Kruk, Olejnik, M. Gołąb, Magdysh, D. Żakowski, J. Gołąb, Skorupski. Grali również: Piotrowski, E. Mikulski, K. Mikulski, Kaliszuk, Czerniak, Lejko.

Gość (2 sierpnia 2016 o 11:11) 0
hehe dobrze wiem na jakich jasne z lecznej dla przyjemnosci pogrania beda jezdzic do rozanki pograc za diete
Gość (2 sierpnia 2016 o 06:16) 0
Pewnie nawet nie masz pojęcia na jakich warunkach oni tu grają a piszesz takie głupoty. A jeśli chodzi o awans do IV ligi to nikt tu balona takiego nie dmucha, tu wszyscy do całego sezonu podchodzą bardzo spokojnie, będzie awans to super, zajmiemy miejsce z któryś czołowych miejsc to też dobrze. To wszyscy inni którzy są poza EKO, z zewnątrz taki balon dmuchają.
Gość (1 sierpnia 2016 o 22:35) 0
Skorupski Jankowski Sobów wypompują kasę w eko i pójdą kopać dalej w jakiejś klasie a bo nie ważne gdzie grają aby kasa była. A eko będzie tam gdzie ich miejsce i niech sobie wybiją awans do czwartej ligi bo balon który sami dmuchają pęknie tak szybko że sami się tego nie spodziewają.

13. Kolejka (5-6 listopada)
Unia Białopole - Hetman Żółkiewka 4:2
Granica Dorohusk - Hutnik Ruda Huta 2:1
Ogniwo Wierzbica - Orzeł Srebrzyszcze 2:3
Spółdzielca Siedliszcze - Sparta Rejowiec 0:3
Unia Rejowiec - Cukrownik Brat 2:5
Frassati Fajsławice - Tatran Kraśniczyn 4:2
Start Krasnystaw - Ruch Izbica 6:3
Tatran Kraśniczyn - Unia Rejowiec 1:2 (zaległy)