Piłka nożna

Dundee United - Śląsk Wrocław 3:2, drużyna Oresta Lenczyka gra dalej (wideo)

Dodano: 21 lipca 2011, 23:16

Drużyna Oresta Lenczyka przegrała w czwartek z Dundee United 2:3, ale awansowała do kolejnej rundy e

Śląsk Wrocław przegrał w czwartek w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy z Dundee United 2:3. W pierwszym spotkaniu polska drużyna pokonała jednak rywali 1:0 i dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe awansowała do kolejnej fazy rozgrywek.

Czwartkowe zawody rozpoczęły się jednak fatalnie dla podopiecznych Oresta Lenczyka. Już po pięciu minutach gospodarze prowadzili 2:0 i w tym momencie to oni byli w kolejnej rundzie.

Po kwadransie gry kontaktowego gola zdobył jednak Rok Elsner. I znowu bliżej promocji byli Sebastian Mila i jego koledzy. Przed przerwą Dundee odzyskało jednak dwubramkową zaliczkę po trafieniu z rzutu karnego.

Po zmianie stron długo utrzymywał się wynik 3:1 dla miejscowych. Aż do 74 minuty, kiedy Sebastian Dudek popisał się kapitalnym strzałem w samo okienko bramki rywali. I jak się okazało był to gol na wagę awansu.

W III rundzie eliminacyjnej rywalem polskiego zespołu będzie Lokomotiw Sofia. Mecze tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane 28 lipca i 4 sierpnia.

Dundee United - Śląsk Wrocław 3:2 (3:1)

Bramki: Watson (2), David Goodwillie (5), Daly (44 -karny) - Elsner (15), Dudek (74).

Dundee: Pernis - Watson, Dillon, Kenneth, Dixon, Flood, Severin (79 Swanson), Rankin, Goodwillie, Russell (81 Mackay-Steven), Daly.

Śląsk: Kelemen - Socha, Celeban, Pietrasiak, Spahic, Gancarczyk (63 Sobota), Sztylka, Elsner, Dudek (88 Cetnarski), Ćwielong (35 Voskamp), Mila.

16. KOLEJKA 17-20 listopada
Jagiellonia Białystok - Bruk-Bet Termalica 0:0
Lechia Gdańsk - Wisła Płock 3:0
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:0
Piast Gliwice - Cracovia 1:0
Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań 0:0