Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

2 grudnia 2016 r.
17:31

100 tys. zł dla Górnika Łęczna od województwa lubelskiego. To kropla w morzu potrzeb

25 29 A A

Kwotą 100 tys. zł wspomoże Górnika Łęczna Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Umowa ma być podpisana w najbliższym czasie. W zamian za pieniądze Górnik Łęczna ma promować województwo lubelskie. – Będzie to logo „Lubelskie Smakuj Życie”, które pojawi się na meczach Górnika Łęczna – mówi marszałek Sławomir Sosnowski.

Chodzi przede wszystkim o reklamy stadionowe. Mało prawdopodobne, że logo trafi na koszulki drużyny. – Chcemy poprzez klub promować nasz region. Trzeba wykorzystać to, że Górnik gra w ekstraklasie – dodał marszałek.

Na piątkowej konferencji prasowej był też prezes klubu Artur Kapelko, który podkreślał, że cieszy się z decyzji marszałka. Przekazał politykowi szalik Górnika. – Jest to bardzo dobra wiadomość dla klubu. Cieszę się, że władze województwa doceniają rolę Górnika Łęczna i zauważają to, że ekstraklasa pomaga w promocji regionu – mówił dyplomatycznie prezes.

Dyplomatycznie, bo 100 tys. zł to kropla w morzu potrzeb drużyny z Łęcznej, która m.in. z powodów finansowych gra w tym sezonie na Arenie Lublin. Jest to związane m.in. z tym, że Lubelski Węgiel Bogdanka zmienił zasady finansowania klubu, co negatywnie wpłynęło na budżet Górnika.

Marszałek zaapelował też do lubelskich przedsiębiorców, by wspomagali drużynę. – Ekstraklasa to okazja, by zareklamować swoje usługi i produkty – przekonywał.

Sosnowski mówił też, że zależy mu na współpracy z klubem w przyszłym sezonie. Prawdopodobnie będzie to jednak uzależnione od wyniku sportowego, jaki osiągnie drużyna. A z tym nie jest z tym najlepiej. Górnik Łęczna co prawda ma na koncie spektakularne zwycięstwa, jak choćby z Legią Warszawa na Arenie Lublin, ale ostatnio przegrywa mecz za meczem. Drużyna po 17 kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy i jest jednym z kandydatów do spadku. W niedzielę o godz. 15:30 Górnik gra na wyjeździe z Cracovią.

Przypomnijmy, że ostatnio klub z Łęcznej poprosił władze Lublina o 2 mln zł w zamian za promocję stolicy regionu. Prezydent Krzysztof Żuk zwrócił się o opinię w tej sprawie do komisji sportu, działającej w Radzie Miasta, ale sprawa utknęła, bo komisja przyjęła prośbę do wiadomości, ale nie opowiedziała się ani za, ani przeciwko. Wcześniej Górnik Łęczna prosił też o pomoc finansową władze Łęcznej, ale te odmówiły.

Ostatnio klub zwolnił trenera. Następcy Andrzeja Rybarskiego jeszcze nie ogłoszono. Mówi się m.in. o Franciszku Smudzie. – Jest to ciekawa postać, nazwisko które zapisało się w historii polskiej piłki nożnej, natomiast kandydatur jest kilka – powiedział Kapelko. Dodał, że decyzja zostanie podjęta na dniach.

W najbliższym meczu z Cracovią Andrzeja Rybarskiego zastąpić ma Marcin Broniszewski lub Sławomir Nazaruk.

(fot. Łukasz Minkiewicz)
(fot. Łukasz Minkiewicz)

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stanley / 6 grudnia 2016 o 13:14
Co wy piszecie ? co prezesów ENEi interesuje klub jak sie nazywa gdzie gra , tu rządzi Kapelko i prezydent Lublina. Grają wszystkim kibicom na nosie i śię śmieją . Po co sie denerwować 1 liga pewna i powrut do łęcznej .
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 12:27
Obciach dla Marszałka 100 tys to można przekazać na Błękitnych Cyców
Avatar
S / 5 grudnia 2016 o 08:02
Chiciałeś być błyskotliwy .... ale nie wyszło. Oświecę Cię, kopalnia jest w Bogdance, nie Puchaczowie ;)
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 00:38
A moze wojewoda zamiast nagrywac zenujace filmiki pod dyktando prezesa, by sypnal kasa, czy juz wszystko poszlo na termy? Jakby pisuary sie nie wepchnely w zarzad bogdanki to by nie bylo problemu, czy wojewoda chcialny cos dodac?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 18:50
jaki sens promować województwo na reklamach na meczu na które teraz przychodzi ok 1500 osób? czy to zasadny wydatek?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 13:42
100 tys. zł. Co ta za pieniądze??? chyba na opłatę parkingową dla Kapelki!!! Oddajcie Górnika do Łęcznej!!! Rozumiecie oddajcie nam ten klub tą drużynę. Ośmieszacie się w oczach całej Polski. A skoro pan Marszałek jest taki skory do pomocy to niech to udowodni i promuje lubelskie z Łęcznej. A sponsorzy jak mają się znaleźć to i do Łęcznej przyjdą.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 12:37
Pozmnizjszajcie pensje i nie bedzie problemu
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 11:09
Lepiej niech Górnik spadnie to I ligi i niech wróci normalność niż ma być taka atmosfera. Jak pojechałem do Lbl na mecz Górnika to nie czułem że jestem na Górniku. Nie ma już atmosfery na Górniku i jeszcze ten wynajęty gość z megafonem piejącym jak kogut z rana.
Avatar
KIBOLE / 3 grudnia 2016 o 09:36
Odkąd Arcybiskup Stanisław Budzik został HONOROWYM KIBICEM, to GÓRNIK nie dosc, ze przygrywa, to jeszcze NIE MA KASY. Cielawe ila se ekscelencja policzył za HONOR skoro na wszystko brakuje?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 07:31
W niedzielę Panie Redaktorze gra o 15-30 a nie w sobotę :-)
Avatar
stanley / 6 grudnia 2016 o 13:14
Co wy piszecie ? co prezesów ENEi interesuje klub jak sie nazywa gdzie gra , tu rządzi Kapelko i prezydent Lublina. Grają wszystkim kibicom na nosie i śię śmieją . Po co sie denerwować 1 liga pewna i powrut do łęcznej .
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 12:27
Obciach dla Marszałka 100 tys to można przekazać na Błękitnych Cyców
Avatar
S / 5 grudnia 2016 o 08:02
Chiciałeś być błyskotliwy .... ale nie wyszło. Oświecę Cię, kopalnia jest w Bogdance, nie Puchaczowie ;)
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 00:38
A moze wojewoda zamiast nagrywac zenujace filmiki pod dyktando prezesa, by sypnal kasa, czy juz wszystko poszlo na termy? Jakby pisuary sie nie wepchnely w zarzad bogdanki to by nie bylo problemu, czy wojewoda chcialny cos dodac?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 18:50
jaki sens promować województwo na reklamach na meczu na które teraz przychodzi ok 1500 osób? czy to zasadny wydatek?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 13:42
100 tys. zł. Co ta za pieniądze??? chyba na opłatę parkingową dla Kapelki!!! Oddajcie Górnika do Łęcznej!!! Rozumiecie oddajcie nam ten klub tą drużynę. Ośmieszacie się w oczach całej Polski. A skoro pan Marszałek jest taki skory do pomocy to niech to udowodni i promuje lubelskie z Łęcznej. A sponsorzy jak mają się znaleźć to i do Łęcznej przyjdą.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 12:37
Pozmnizjszajcie pensje i nie bedzie problemu
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 11:09
Lepiej niech Górnik spadnie to I ligi i niech wróci normalność niż ma być taka atmosfera. Jak pojechałem do Lbl na mecz Górnika to nie czułem że jestem na Górniku. Nie ma już atmosfery na Górniku i jeszcze ten wynajęty gość z megafonem piejącym jak kogut z rana.
Avatar
KIBOLE / 3 grudnia 2016 o 09:36
Odkąd Arcybiskup Stanisław Budzik został HONOROWYM KIBICEM, to GÓRNIK nie dosc, ze przygrywa, to jeszcze NIE MA KASY. Cielawe ila se ekscelencja policzył za HONOR skoro na wszystko brakuje?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 07:31
W niedzielę Panie Redaktorze gra o 15-30 a nie w sobotę :-)
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 41 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra