Cenny punkt w Krakowie, Cracovia – Górnik Łęczna 0:0

Dodano: 2 kwietnia 2016, 19:08

DW
DW

Górnik Łęczna wywalczył w Krakowie cenny remis z miejscową Cracovią. Piłkarze Jurija Szatałowa pokazali, że zasługują na grę w Ekstraklasie. Na trudnym terenie potrafili stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki oraz zdominować rywala. Gospodarze mogą mówić o dużym szczęściu i muszą zadowolić się jednym oczkiem.

Górnicy pierwszą okazję do strzelenia bramki mieli już w 16 minucie spotkania. Po strzale głową Grzegorza Piesio, interweniować musiał Grzegorz Sandomierski. Po chwili do głosu doszli gospodarze. W bramce Górnika dobrze spisywał się jednak Sergiusz Prusak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

W drugiej połowie idealnej okazji nie wykorzystał Jakub Świerczok, który w 57 minucie nie potrafił skierować piłki do pustej bramki Cracovii. Napastnik Górnika kolejna sytuację miał zaledwie 10 minut później. Kolejny raz zawiodła jednak skuteczność. Mecz ostatecznie zakończył sie bezbramkowym remisem.

Cracovia – Górnik Łęczna 0:0

Cracovia: Sandomierski – Deleu (9 Vestenicky), Bejan, Polczak, Jaroszyński – Wójcicki (58 Zejdler), Budziński, Covilo, Cetnarski (75 Wdowiak), Kapustka – Jendrisek

Górnik: Prusak – Mierzejewski, Pruchnik, Bozić, Leandro – Bonin (90 Danielewicz), Tymiński, Nowak, Piesio – Śpiączka (90 Sasin), Świerczok

Żółte kartki: Florin Bejan – Radosław Pruchnik, Tomislav Bozić, Łukasz Tymiński
Widzów: 8 091
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Gość (3 kwietnia 2016 o 22:19) 0
Cenny punkt !!! Przecież Górnik Łęczna spadł na miejsce "premiowane awansem" do I ligi. Decydujące będą mecze fazy finałowej. Jest to jedyny klub z Lubelszczyzny w najwyższych rozgrywkach piłkarskich w Polsce. Żal będzie zmarnowanych pieniędzy i szans. Trzymam kciuki za Górnik !!!
Gość (3 kwietnia 2016 o 14:53) 0
Górniczanie? Piersza? Brawo dla autora, widać lekką rękę w piśmie.

5. KOLEJKA 11-15 sierpnia
Górnik Zabrze  - Arka Gdynia 1:1
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:3
Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:1
Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:1
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 0:0
Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 0:1