Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

6 czerwca 2017 r.
18:58

Franciszek Smuda (Górnik Łęczna): Pora na nowo poukładać drużynę

0 17 A A
(fot. Wojciech nieśpiałowski)

Rozmowa z Franciszkiem Smudą, trenerem Górnika Łęczna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Zacznijmy od pozytywnych aspektów. Co zdaniem trenera najlepiej się udało w Górniku?

– W tak krótkim okresie pracowałem w Łęcznej z dużą przyjemnością. Udało się mi stworzyć zespół, którego gra wielu przypadła do gustu. I tak jak podkreślałem, kilka razy byliśmy drużyną kolejki bo rozgrywaliśmy świetne mecze. Brakowało nam szczęścia w defensywie. Gdyby nie plaga kontuzji w linii obrony, to na pewno wiele meczów zakończyłoby się innymi wynikami. W wielu spotkaniach musieliśmy szukać alternatyw i zmieniać poszczególnym graczom pod wpływem chwili pozycje. To było niezwykle trudne. Na koniec można też dodać i powiedzieć, że sędziowie też nam nie pomagali. Gdybyśmy zdobyli punkty w tych spotkaniach, w których sędziowie popełniali błędy to nie byłoby tych kłopotów. Pokazaliśmy, że umiemy stworzyć ciekawe widowiska. Niestety musimy się pożegnać z Ekstraklasą.

  • A byłby pan gotowy prowadzić Górnika w I lidze?

–Teraz jest czas aby wszystko przełknąć. Nie przeżywałem jeszcze takiej sytuacji. Myślę, że na Lubelszczyźnie jest fantastyczny klimat. Można stworzyć fajny zespół i wrócić do ekstraklasy. Już nie jedną porażkę poniosłem, ale nie spodziewałem się, że ta drużyna znajdzie się w I lidze. Potencjał był dużo, dużo większy. Teraz pora na nowo poukładać drużynę i najlepiej w pierwszym roku po spadku bić się o ponowny awans do ekstraklasy.

  • Po meczu starał się pan pocieszać swoich zawodników?

– Tak, to był naprawdę bardzo wyjątkowy okres. Ci piłkarze to bardzo mili i sympatyczni ludzie. Fajnie się z nimi współpracowało. Tylko szkoda, że tak to teraz wygląda i nie wiadomo ilu z nich wróci i może się to „rozklei”. Ale nie ma co gdybać, zobaczymy. Teraz to już rola zarządu i klubu. Ja na tyle ile będę mógł to pomogę. Bardzo spodobało mi się na Lubelszczyźnie, polubiłem tutejsze środowisko i bardzo mi szkoda, że stało jak się stało.

  • Cała ta otoczka meczu z Ruchem wyglądała jak sytuacja z lat 90 poprzedniego stulecia

– Co tu dużo mówić. Zagłębie nie może przegrać u siebie 1:3 z Arką. Widzieliśmy tydzień wcześniej u nas walczyli i gryźli trawę...

  • Czyli spodziewał się pan, że „Miedziowym” bardziej będzie zależeć na wygranej?

– Na pewno liczyłem, że mając silny zespół będą walczyli w sposób sportowy. Być może tak było, ale trudno mi powiedzieć, bo ja tego meczu nie widziałem.

  • Ile potrzebuje pan dni wolnego żeby ochłonąć po tym wszystkim co się wydarzyło?

– Nie wiem, może dwa, trzy dni. Ale jeżeli będę pracować to na pewno będę to chciał robić w Górniku.

  • Wrócił pan do ekstraklasy i dodał jej kolorytu. Ekstraklasa potrzebowała Franciszka Smudy, teraz również Górnik go potrzebuje...

– Pracowało mi się na Lubelszczyźnie wyśmienicie. Na każdym kroku spotykałem się z życzliwością i z takimi ludźmi aż chce się pracować.

  • Więc emerytura nie wchodzi w grę?

–Absolutnie nie! I jeszcze długo, długo nie.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 23:57
Byłem na meczu Wisła Puławy-Górnik Zabrze i nie mogłem uwierzyć, że Zabrze prezentując taki poziom awansowało/powróciło do Ekstraklasy. Wisła grała jak równy z równym, choć po meczu okazało się że dzieli te drużyna różnica klasy rozgrywkowej. Widziałem też ostatnie mecze Górnika Łęczna. Głowa do góry! Na ten moment to Łęczna ma dużo lepszą drużynę niż Zabrze i jeśli tylko nie odejdzie więcej jak 30% składu to jestem pewien, że za rok wracamy do Ekstraklasy. A Zabrze niech już teraz szuka wzmocnień bo będzie niedobrze, a szkoda bo to klub z tradycjami i zasługami dla polskiej piłki. Franek odwalił kawał dobrej roboty i powinien dostać szansę powrotu do Ekstraklasy. Poprzednio dużo mówiło się o tworzeniu drużyny opartej o piłkarzy związanych z regionem. Niewiele z tego wyszło. Może teraz się to uda? Niezgoda jeszcze niedawno biegał po boisku w Poniatowej i Puławach i nikt z Gornika go nie zauważył. Ilu takich jeszcze mamy i kto ich wyłowi?
Byłem na meczu Wisła Puławy-Górnik Zabrze i nie mogłem uwierzyć, że Zabrze prezentując taki poziom awansowało/powróciło do Ekstraklasy. Wisła grała jak równy z równym, choć po meczu okazało się że dzieli te drużyna różnica klasy rozgrywkowej. Widziałem też ostatnie mecze Górnika Łęczna. Głowa do góry! Na ten moment to Łęczna ma dużo lepszą drużynę niż Zabrze i jeśli tylko nie odejdzie więcej jak 30% składu to jestem pewien, że za rok wracamy do Ekstraklasy. A Zabrze niech już teraz szuka wzmocnień bo będzie niedobrze, a szkoda bo to klub z t... rozwiń
Avatar
Łukasz / 7 czerwca 2017 o 13:43
W piłce tak jak w życiu potrzebne jest trochę szczęścia wierzę że za rok wracamy do ekstraklasy z Frankiem i większością drużyny. Bierzemy przykład z Górnika Zabrze po roku wrócili do ekstraklasy .
Avatar
ccc / 7 czerwca 2017 o 12:40
Najważniejsze teraz to: zmiana zarządu klubu i powrót na stadion w łęcznej
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 06:38
to zostaje czy nie?
Avatar
oka / 7 czerwca 2017 o 05:35
Milcz kołtunie,lepiej się spytaj z jakiej twoja stara wśi pochodzi.kartoflu
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 23:32
Poukladac czy porozkladac?:)
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 23:05
Wszyscy wierzymy ze Pan zostanie a kopalnia zrobi wszystko by tak było Jeśli przeniesiemy się do Łęcznej (wreszcie) gwarantuję Panu że z tamtą atmosferą za rok wracamy.... Mam nadzieję że piłkarze zostaną Pan jak zwykle znajdzie jeszcze ze 2 perełki i GRAMY a po za tym ma Pan taki autorytet że jak już z Piesia Pan zrobił prawie piłkarza (-: z Pitrego obrońcę to z każdego chłopaka Pan zrobi gwiazdę
Avatar
Lubelak / 6 czerwca 2017 o 22:21
Co prawda Górnik spadł, ale byłem na jego paru meczach na Arenie i gra bardzo mi się podobała. Sam Franz powiedził, że czasami grali prawie jak Brazylia i to jest prawda. Atmosfera (szczególnie w kwietniu i maju) też była fajna. Brak wulgarnych przyśpiewek, agresji. Pełna kultura. Jakby się było na meczu koszykówki albo tenisa. Liczę na to, że jak Australia wybuduje ta nową kopalnię, to też będą sponsorować Górnika na koszulce z przodu będzie Bogdanka a z tyłu Praire, czy jakoś tak. 
Avatar
henryk / 6 czerwca 2017 o 20:40
Bardzo mądre słowa nie ma co odkładać tylko walczyć już teraz o Ekstraklase ,Święte słowa udało się Górnikom z Zabrza dużo nie brakowało Bielsko Biała by weszła również do Ekstraklasy
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 20:32
Panie Franciszku, przyznaję że po Euro w Polsce bardzo pana krytykowałem. Ale Pana podejście do piłki bardzo mi się podoba. Życzę jeszcze wielu sukcesów. Mam nadzieję że pomoże Pan Górnikowi wrócić na salony.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 23:57
Byłem na meczu Wisła Puławy-Górnik Zabrze i nie mogłem uwierzyć, że Zabrze prezentując taki poziom awansowało/powróciło do Ekstraklasy. Wisła grała jak równy z równym, choć po meczu okazało się że dzieli te drużyna różnica klasy rozgrywkowej. Widziałem też ostatnie mecze Górnika Łęczna. Głowa do góry! Na ten moment to Łęczna ma dużo lepszą drużynę niż Zabrze i jeśli tylko nie odejdzie więcej jak 30% składu to jestem pewien, że za rok wracamy do Ekstraklasy. A Zabrze niech już teraz szuka wzmocnień bo będzie niedobrze, a szkoda bo to klub z tradycjami i zasługami dla polskiej piłki. Franek odwalił kawał dobrej roboty i powinien dostać szansę powrotu do Ekstraklasy. Poprzednio dużo mówiło się o tworzeniu drużyny opartej o piłkarzy związanych z regionem. Niewiele z tego wyszło. Może teraz się to uda? Niezgoda jeszcze niedawno biegał po boisku w Poniatowej i Puławach i nikt z Gornika go nie zauważył. Ilu takich jeszcze mamy i kto ich wyłowi?
Byłem na meczu Wisła Puławy-Górnik Zabrze i nie mogłem uwierzyć, że Zabrze prezentując taki poziom awansowało/powróciło do Ekstraklasy. Wisła grała jak równy z równym, choć po meczu okazało się że dzieli te drużyna różnica klasy rozgrywkowej. Widziałem też ostatnie mecze Górnika Łęczna. Głowa do góry! Na ten moment to Łęczna ma dużo lepszą drużynę niż Zabrze i jeśli tylko nie odejdzie więcej jak 30% składu to jestem pewien, że za rok wracamy do Ekstraklasy. A Zabrze niech już teraz szuka wzmocnień bo będzie niedobrze, a szkoda bo to klub z t... rozwiń
Avatar
Łukasz / 7 czerwca 2017 o 13:43
W piłce tak jak w życiu potrzebne jest trochę szczęścia wierzę że za rok wracamy do ekstraklasy z Frankiem i większością drużyny. Bierzemy przykład z Górnika Zabrze po roku wrócili do ekstraklasy .
Avatar
ccc / 7 czerwca 2017 o 12:40
Najważniejsze teraz to: zmiana zarządu klubu i powrót na stadion w łęcznej
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 06:38
to zostaje czy nie?
Avatar
oka / 7 czerwca 2017 o 05:35
Milcz kołtunie,lepiej się spytaj z jakiej twoja stara wśi pochodzi.kartoflu
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 23:32
Poukladac czy porozkladac?:)
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 23:05
Wszyscy wierzymy ze Pan zostanie a kopalnia zrobi wszystko by tak było Jeśli przeniesiemy się do Łęcznej (wreszcie) gwarantuję Panu że z tamtą atmosferą za rok wracamy.... Mam nadzieję że piłkarze zostaną Pan jak zwykle znajdzie jeszcze ze 2 perełki i GRAMY a po za tym ma Pan taki autorytet że jak już z Piesia Pan zrobił prawie piłkarza (-: z Pitrego obrońcę to z każdego chłopaka Pan zrobi gwiazdę
Avatar
Lubelak / 6 czerwca 2017 o 22:21
Co prawda Górnik spadł, ale byłem na jego paru meczach na Arenie i gra bardzo mi się podobała. Sam Franz powiedził, że czasami grali prawie jak Brazylia i to jest prawda. Atmosfera (szczególnie w kwietniu i maju) też była fajna. Brak wulgarnych przyśpiewek, agresji. Pełna kultura. Jakby się było na meczu koszykówki albo tenisa. Liczę na to, że jak Australia wybuduje ta nową kopalnię, to też będą sponsorować Górnika na koszulce z przodu będzie Bogdanka a z tyłu Praire, czy jakoś tak. 
Avatar
henryk / 6 czerwca 2017 o 20:40
Bardzo mądre słowa nie ma co odkładać tylko walczyć już teraz o Ekstraklase ,Święte słowa udało się Górnikom z Zabrza dużo nie brakowało Bielsko Biała by weszła również do Ekstraklasy
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 20:32
Panie Franciszku, przyznaję że po Euro w Polsce bardzo pana krytykowałem. Ale Pana podejście do piłki bardzo mi się podoba. Życzę jeszcze wielu sukcesów. Mam nadzieję że pomoże Pan Górnikowi wrócić na salony.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 1 0

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 9 3

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 49 6

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 36 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół