Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

10 marca 2017 r.
13:03

Franciszek Smuda: Jestem przekonany, że się utrzymamy

34 16 A A
Franciszek Smuda
Franciszek Smuda (fot. Maciej Kaczanowski)

"Z paroma zespołami grałem już o utrzymanie i nie widziałem jeszcze zespołu, który by tak walczył. Oni się wszyscy sami motywują, mobilizują, chcą osiągnąć ten cel i osiągną. Jestem przekonany, że przy takim podejściu, osiągną ten cel". Rozmowa z Franciszkiem Smudą, szkoleniowcem Górnika Łęczna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

We wtorek zagraliście niezłe spotkanie, ale przegraliście z Zagłębiem Lubin i znów zostaliście bez punktów.

– Pierwsze minuty z naszej strony były może nie niemrawe, ale za bardzo asekuracyjne. Ok, każdego przeciwnika musimy doceniać, to nieulega wątpliwości, ale po bramce straconej ten zespół potrafił grać agresywniej, składniej, wcześniej atakować przeciwnika. Były naprawdę bardzo dobre momenty. Zresztą już w Kielcach mówiliśmy po meczu, że jest progres w grze. Teraz możemy powiedzieć, przynajmniej ja tak widziałem, bo każdy może to inaczej widział, że ta drużyna rozegrała jeszcze lepszy mecz niż w Kielcach. Niestety, nie strzeliliśmy żadnej bramki i to sprawiło, że spotkanie nie skończyło się po naszej myśli.

Górnik utrzyma się w lidze?

– Z paroma zespołami grałem już o utrzymanie i nie widziałem jeszcze zespołu, który by tak walczył. Oni się wszyscy sami motywują, mobilizują, chcą osiągnąć ten cel i osiągną. Jestem przekonany, że przy takim podejściu, osiągną ten cel.

Jak poważny jest uraz Łukasza Tymińskiego?

– Oby tak nie było, ale to może być kontuzja, która uniemożliwi mu występ w niedzielę.

Wprowadził pan za niego Pawła Sasina, nominalnego prawego obrońcę...

– Sasin rozegrał dobre spotkanie. Jego doświadczenie okazało się bardzo pomocne. Dobrze się ustawiał, odbierał dużo piłek i uczestniczył także w rozegraniu. Dobrze wypełnił swoje zadanie.

Ze środkowych pomocników na ławce był choćby Adam Dźwigała. W obecnej formie jest zbyt słaby na regularne granie w ekstraklasie?

– Dźwigała to piłkarz innego pokroju. Raz na niego postawiłem. W grudniu, pierwszy mecz po tym, jak tutaj przyszedłem, nie miałem jeszcze odpowiedniego rozeznania. On grał na Legii i to nie było to. No, a poza tym, to zawodnik grający bardziej ofensywnie.

Jak wygląda sytuacja pozostałych kontuzjowanych zawodników? Pytam o Vojo Ubiparipa, Josimara Atoche i Szymona Drewniaka.

– Ubiparip i Atoche od środy zaczęli normalne treningi. Szymon Drewniak będzie gotowy do gry po tej przerwie na kadrę, od początku kwietnia.

Przed meczem z Pogonią można się spodziewać zmian w składzie?

– W 90 procentach skład będzie podobny, ale korekty też mogą być. Jeżeli Ubiparip będzie w pełni gotowy, a on nie miał żadnej dłuższej przerwy, może zagrać. Zresztą podobnie, jak Atoche, który ostatni tydzień bardzo solidnie trenował. Bardzo dobrze, że ta konkurencja wzrasta.

Na wtorkowy mecz z Zagłębiem przyszło o tysiąc widzów więcej niż na poprzednie spotkanie z Piastem Gliwice.

– Chciałem podziękować kibicom za doping. Nie spodziewałem się, że aż tylu ich będzie. Chcemy doprowadzić do tego, żeby przychodziło ich jeszcze więcej, ale musimy wygrywać spotkania i dobrze grać. My trenerzy, piłkarze, musimy sami przyciągnąć kibiców na mecz. Ale to się uda tylko, jeżeli będziemy odnosić zwycięstwa i ta gra będzie wyglądała tak, jak wszyscy oczekują. W Lublinie zawsze kochali piłkę, wiele tysięcy tu przychodziło na mecze. Jest głód piłki, są ludzie, którzy się interesują, ale oni chcą dobrej piłki. Kibic chce widzieć, że były akcje, podbramkowe spięcia, bramki. Jeżeli to będzie, to kibiców będzie coraz więcej. My zrobimy wszystko, żeby ich przyciągnąć, a za mecz z Zagłębiem dziękujemy, bo to był już krok naprzód.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 14:45
Wszyscy sa mocni ale w gebie I lubia prezentowac Sir do zdjec a na boisku zalosne spektakle
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 11:34
Panie S-mudno to ja już jestem przekonany w 100% że jesteście w 1 lidze i to już będzie w niedzielę po Pogoni, a poprawka z Lechem i baj,baj,baj Panie Trenerze i śpiący rycerze piłkarze. Ale ostatnie miejsce w lidze to bardzo zaszczytne i wyróżniające miejsce i jednej drużynie tylko to się udaje. Brawo!
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 22:29
Niestety, ale Wasze szanse są naprawdę minimalne, zwłaszcza z takim trenerem. Gracie na poziomie maksymalnie środka pierwszej ligi, nie ma kto strzelać, Piast dał czadu we Wrocławiu. Można zacząć remont stadionu w Łęcznej, bo od jesieni raczej będzie gościł ciekawe drużyny:)
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 21:46
taki c***,taki c***
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 17:20
Panie smutas wy juz jestescie w 1 lidze!
Avatar
poznańiak z lub...... / 10 marca 2017 o 15:54
Jeżeli Smuda utrzyma zespól to dokona cudu na miarę Barcelony prawda internauty z godz 14.14 .Panie Franciszku trzymam kciuki z dalekiego Poznania jak i wielu ziomali mieszkających w P -Ń .Zespół nie jest gorszy od Korony , czy Zaglębia dlatego trzymam kciuki i zyczę CWANIATCTWA pod polem karnym wyrachowania oraz z daleka soczystych strzałow .
Avatar
gosc / 10 marca 2017 o 15:20
Skończ już z tym Mankiem,bo chyba nikogo to nie śmieszy,a jak to widzę to zastanawiam się czy u ciebie z głową wszystko w porządku?To jest zalosne.Siedzisz w tym Krasnymstawie to siedź,ale Internetu nie wlaczaj bo widocznie to ci szkodzi.Może ta utracona flaga o której pisałeś tak porobiła ci z głową ze ciągle o jakimś Manku piszesz?Bo jeśli nie to współczuję "poczucia humoru".
Avatar
Wódz / 10 marca 2017 o 15:19
bilety rozdawano pod uczelniami, zniżki, bonusy, promocje, a ludzi dużo mniej niż w Łęcznej w poniedziałek....
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 14:46
A ten dalej swoje! Drze kase ile wlezie i boi sie zeby go od koryta za wczesnie nie oderwali! Dlatego opowiada wkolo banialuki! Alez menda skonczona.
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 14:27
Doping? Jaki doping? Do czego to doszło, że są zachwyty nad tym, że na mecz w mieście 350 0000 przyszło 2500 osób z czego duży procent stanowiły dzieci ściągnięte z pobliskich szkół. Beczek Ty to świr jesteś.
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 14:45
Wszyscy sa mocni ale w gebie I lubia prezentowac Sir do zdjec a na boisku zalosne spektakle
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 11:34
Panie S-mudno to ja już jestem przekonany w 100% że jesteście w 1 lidze i to już będzie w niedzielę po Pogoni, a poprawka z Lechem i baj,baj,baj Panie Trenerze i śpiący rycerze piłkarze. Ale ostatnie miejsce w lidze to bardzo zaszczytne i wyróżniające miejsce i jednej drużynie tylko to się udaje. Brawo!
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 22:29
Niestety, ale Wasze szanse są naprawdę minimalne, zwłaszcza z takim trenerem. Gracie na poziomie maksymalnie środka pierwszej ligi, nie ma kto strzelać, Piast dał czadu we Wrocławiu. Można zacząć remont stadionu w Łęcznej, bo od jesieni raczej będzie gościł ciekawe drużyny:)
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 21:46
taki c***,taki c***
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 17:20
Panie smutas wy juz jestescie w 1 lidze!
Avatar
poznańiak z lub...... / 10 marca 2017 o 15:54
Jeżeli Smuda utrzyma zespól to dokona cudu na miarę Barcelony prawda internauty z godz 14.14 .Panie Franciszku trzymam kciuki z dalekiego Poznania jak i wielu ziomali mieszkających w P -Ń .Zespół nie jest gorszy od Korony , czy Zaglębia dlatego trzymam kciuki i zyczę CWANIATCTWA pod polem karnym wyrachowania oraz z daleka soczystych strzałow .
Avatar
gosc / 10 marca 2017 o 15:20
Skończ już z tym Mankiem,bo chyba nikogo to nie śmieszy,a jak to widzę to zastanawiam się czy u ciebie z głową wszystko w porządku?To jest zalosne.Siedzisz w tym Krasnymstawie to siedź,ale Internetu nie wlaczaj bo widocznie to ci szkodzi.Może ta utracona flaga o której pisałeś tak porobiła ci z głową ze ciągle o jakimś Manku piszesz?Bo jeśli nie to współczuję "poczucia humoru".
Avatar
Wódz / 10 marca 2017 o 15:19
bilety rozdawano pod uczelniami, zniżki, bonusy, promocje, a ludzi dużo mniej niż w Łęcznej w poniedziałek....
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 14:46
A ten dalej swoje! Drze kase ile wlezie i boi sie zeby go od koryta za wczesnie nie oderwali! Dlatego opowiada wkolo banialuki! Alez menda skonczona.
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 14:27
Doping? Jaki doping? Do czego to doszło, że są zachwyty nad tym, że na mecz w mieście 350 0000 przyszło 2500 osób z czego duży procent stanowiły dzieci ściągnięte z pobliskich szkół. Beczek Ty to świr jesteś.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 7 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 3

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 14 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0