Ekstraklasa

Górnik Łęczna będzie grać na Arenie Lublin. Przeczytaj list intencyjny klubu z prezydentem Lublina i marszałkiem

Dodano: 15 lipca 2016, 20:03
Autor: pab, micbec

"Pierwszy zespół Górnik Łęczna S.A. będzie mógł rozgrywać mecze w ramach rozgrywek Ekstraklasy i przeprowadzać przedmeczowe treningi na stadionie „Arena Lublin” w Lublinie, wszystkie inne treningi będą odbywały się w Łęcznej" - brzmi jeden z punktów podpisanego dzisiaj listu intencyjnego między zarządem Górnika Łęczna, prezydentem Lublina i marszałkiem województwa lubelskiego.

– Górnik Łęczna jest obecnie najlepszym klubem na Lubelszczyźnie, dlatego uważamy też, że powinien jak najgodniej reprezentować region w piłkarskiej elicie. Ekstraklasa stawia przed nami określone wymagania infrastrukturalne i finansowe, dlatego musimy podejmować kroki ku zwiększeniu potencjału klubu na tych polach – czytamy w informacji na stronie internetowej Górnika Łęczna.

Przeciwko decyzji o rozgrywaniu meczów w Lublinie protestowali kibice zarówno Górnika Łęczna jak i Motoru Lublin.

– Rozumiemy trudy zaistniałej dla całej społeczności łęczyńskiej sytuacji, jednak wierzymy, że te trudne okoliczności wiążą się dla klubu również z nowymi możliwościami. Wierzymy, że z biegiem czasu ta trudna, ale potrzebna decyzja zostanie przez otoczenie przyjęta ze zrozumieniem, a efekty, które przyniesie przekonają wszystkich o jej słuszności – dodają przedstawiciele klubu.

Zgodę na rozgrywanie przez Górnika spotkań w Łęcznej wyraził już Polski Związek Piłki Nożnej.

- W związku z niezrealizowaniem zaleceń wynikających z raportu z wizytacji obiektu Górnika Łęczna, klub wystąpił z wnioskiem o wyrażenie zgody na rozgrywanie meczów w roli gospodarza przez Górnik Łęczna SA na stadionie Arena Lublin w Lublinie. Po przeprowadzonej przez eksperta ds. Infrastruktury lustracji obiektu Arena Lublin, Komisja ds. Licencji Klubowych przychyliła się do wniosku klubu - poinformowano w specjalnym komunikacie.

O planach przeniesienia spotkań Górnika Łęczna do Lublina informowaliśmy już kilka tygodni temu. Wszystko w związku z decyzją głównego sponsora, kopalni Lubelskie Węgiel Bogdanka SA, który ograniczył finansowanie klubu. To zmusiło zarząd zielono-czarnych do szukania pieniędzy gdzie indziej.

Rozgrywanie meczów na Arenie ma pomóc w pozyskaniu nowych sponsorów. Ich ściągnięcie zadeklarowali prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski. Mówi się, że w ten sposób uda się uzyskać kwotę minimum trzech milionów złotych.

Poprawa sytuacji finansowej umożliwi także dodatkowe ruchy kadrowe. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, przed zamknięciem okienka transferowego łęcznianie zamierzają ściągnąć jeszcze przynajmniej dwóch zawodników, którzy będą poważnymi wzmocnieniami dla pierwszej jedenastki.

Górnik rozegra na Arenie już pierwsze domowe spotkanie nowego sezonu. 25 lipca, zmierzy się z Lechią Gdańsk. W najbliższy poniedziałek ma ruszyć sprzedaż biletów i karnetów.

SONDA
Liczba głosów: 2333

Jak oceniasz decyzję o tym, że Górnik Łęczna będzie grał na Arenie Lublin?

44.19 %
Dobra decyzja
55.81 %
Zła decyzja

Górnik Łęczna na Arenie Lublin

LIST INTENCYJNY

podpisany w dniu 15 lipca 2016 roku w Lublinie

przez:

  1. Marszałka Województwa Lubelskiego – Sławomira Sosnowskiego;

  2. Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka;

  3. Górnik Łęczna Spółkę Akcyjną, Al. Jana Pawła II 13, 21-010 Łęczna;

treści następującej:

§ 1

Sygnatariusze niniejszego Listu wyrażają wolę podjęcia wspólnych działań zmierzających do rozwoju piłki nożnej w regionie, także w ramach strategicznych programów realizowanych we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

§ 2

Każdy z Sygnatariuszy Listu, zmierzając do realizacji jego postanowień, działać będzie w obszarze swoich kompetencji, a jednocześnie Sygnatariusze będą konsultować wszelkie rozwiązania projekty służące realizacji zamierzeń oraz celów, o których mowa w niniejszym Liście.

§ 3

Sygnatariusze Listu będą w szczególności prowadzić wspólne działania zmierzające do pozyskania środków finansowych na rozwój piłki nożnej w regionie, w tym Klubu Górnik Łęczna S.A., z uwzględnieniem wymagań obowiązujących w najwyższej klasie rozgrywkowej.

§ 4

Pierwszy zespół Górnik Łęczna S.A. będzie mógł rozgrywać mecze w ramach rozgrywek Ekstraklasy i przeprowadzać przedmeczowe treningi na stadionie „Arena Lublin” w Lublinie, wszystkie inne treningi będą odbywały się w Łęcznej.


§5

Klub Górnik Łęczna S.A. zachowa dotychczasową nazwę jak też nie będzie podlegał fuzji z innym klubem. Zachowana zostanie także siedziba Klubu w Łęcznej.


§ 6

Na obiektach GKS Górnik Łęczna w Łęcznej będzie znajdowała się cały czas baza szkoleniowa. Stadion i obiekty w Łęcznej będą miejscem rozgrywania spotkań przez IV-ligowe rezerwy Górnika oraz Akademię Piłki Górnika Łęczna.

§7

Ustalenia wynikające z treści niniejszego Listu intencyjnego mają wymiar regionalny i są skierowane do wszystkich sympatyków piłki nożnej na Lubelszczyźnie.


§ 8

Sygnatariusze Listu wyrażają wolę współpracy ze wszystkimi środowiskami i podmiotami, które będą wspierać zamierzenia wynikające z niniejszego Listu.

§ 9

List intencyjny sporządzony został w trzech jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdego z Sygnatariuszy.

>>>

Rusza kolejny sezon ekstraklasy. "Liczących się zespołów będzie więcej"

WIDEO

W piątek rusza kolejny sezon piłkarskiej ekstraklasy. 1. kolejka rozpocznie się od starcia Wisły Płock z Lechią Gdańsk. Czego możemy się spodziewać w zbliżających się rozgrywkach? - Liczących się zespołów będzie więcej. Na pewno Legia będzie się starała obronić tytuł, ale Lech będzie dużo mocniejszy - uważa Maciej Murawski, były piłkarz, ekspert nc+.

Wideo: Press Focus / x-news

Użytkownik niezarejestrowany
zgred
marksshot
(119) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 lipca 2016 o 10:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dzisiaj piątek.Powiedzcie dlaczego kasy Areny zamknięte a wybrane saloniki Kolportera do wczoraj nie sprzedawały biletów na poniedziałkowy mecz, pomimo zapewnień że bilety są dostępne wg was od wtorku. Ogłaszaliście by zachęcić do kupowania biletów, że do wczoraj "jest bonifikata 50%"-chyba TYLKO dla waszych kiboli z Łęcznej. Wczoraj w południe przy Arenie nikt nic nie wiedział-a byli tylko ochroniarze-kasy zamknięte i żadnej informacji.Jesteście niepoważnym klubem i dlatego ja i moja rodzina rezygnujemy z chodzenia na mecze Górnika.
Rozwiń
zgred
zgred (22 lipca 2016 o 09:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak sie huliganom nie podoba to niech sobie w tv oglądają i git. tych kibli tzn kiboli trzeba ostro karać np. ucinać lewą nogę itp. za głupote trzeba płacić. masz za dużo siły? za dużo zrowia? to weź się cymbale do pracy.
Rozwiń
marksshot
marksshot (18 lipca 2016 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ziemniak napisał:
Panowie z Łęcznej i Lublina -Mecz  Wisła K- Pogoń Sz.2-1 a na koszulkach Pogoni Grupa Azoty -Police -sponsor mae miasto a dróżyna z dużego miasta.Kibice niech mają pretensje do Sponsora Enea a nie do włodarzy Lublina i prezesa Kapelki .Już dziś widzę aktywnośc medi Lubelskich 90 fotek w Kurierze Lubelskim  a tak bywało od 18do 30 -czyli  medialnie lepiej to wygląda. i tak powinno być w Lublinie.Jeśli Enea chce nowoczesnego stadionu i dużej ilości kibiców a nie widzów niech zacznie sponsorować Motor.Duże miasto i duże mozliwości finansowe sponsora.Gdy upadło FSC nikt z kopalni i Łęcznej nie chciał ratować lubelskiego klubu.mimo tragicznych sportowo ostatnich lat to Motor ma rozegraną większą ilość sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej i grał w europejskich pucharach.sport powinien być wolny od polityki a klubami powinni zarządzać fachowcy a nie ludzie z partyjnego nadania, którzy lekką ręką wydają publiczne pieniądze bez ponoszenia odpowiedzialnośći za własne decyzje.dlaczego nikt nie pyta o zdanie piłkarzy? czy wolą grać w Łęcznej przy dopingu własnych kibiców czy na nowoczesnym stadionie wypełnionym widzami dla których wszystko jedno czy gra Górnik,Motor,Lublinianka lub inny klub z regionu.Kto chciał mógł bez problemów dotrzeć na mecze do Łęcznej.obecnie decydują Ci dla których własna wygoda jest najważniejsza. trzeba uszanować trud i wykonaną pracę w Łęcznej.miasto i lubelscy miłośnicy piłki niech zajmą się przywróceniem Motorowi EK.niech każdy klub gra tam gdzie jego korzenie.Górnik w Łęcznej a Motor w Lublinie.
Rozwiń
Gość
Gość (18 lipca 2016 o 06:41) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Do michała. Macie w Lublinie powód do chwały - ukradziony Łęcznej klub sportowy. Kopalnia sprowadza Łęczną do roli kibla i sypialni dla górników.
Rozwiń
kibic
kibic (17 lipca 2016 o 19:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kapelko naplułeś w twarz dzieciom i zawodnikom z akademi górnika łeczna... co taki rodzic ma powiedziec dziecku ... powiedz co...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (119)

Pozostałe informacje

Ekstraklasa

WYNIKI KOLEJKI

23. KOLEJKA
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 4:1
Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:0
Lech Poznań - Pogoń Szczecin 2:0
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 0:2
Sandecja Nowy Sącz - Korona Kielce 3:3
Wisła Kraków - Arka Gdynia 3:2
Wisła Płock - Zagłębie Lubin 2:0
Górnik Zabrze - Bruk-Bet Termalica

TABELA

1. Legia 23 44 35-24
2. Jagiellonia 23 42 32-24
3. Lech 23 40 32-16
4. Górnik 22 36 42-36
5. Wisła P. 23 36 32-29
6. Korona 23 35 38-31
7. Wisła K. 23 35 34-29
8. Arka 23 32 28-23
9. Zagłębie 23 32 33-29
10. Śląsk 23 27 28-37
11. Cracovia 23 25 30-34
12. Lechia 23 25 31-36
13. Piast 23 23 24-33
14. Sandecja 23 22 24-37
15. Bruk-Bet 22 21 23-36
16. Pogoń 23 20 25-37
Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!